Վերականգնվել է պետությանը պատճառված 1.4 մլրդ դրամի վնասը
Հայաստանի քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում տնտեսվարողի կողմից վերականգնվել է...
Հնդկաստանի 4 քաղաքացիները վերակենդանացման բաժանմունքում են. նրանց վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Այսօր գիշերը Երևանի Ազատության պողոտայում Հնդկաստանի 4 քաղաքացիներ վիճաբանությունից հետո տեղափոխվել են Միքայելյան համալսարանական հիվանդանոց: «Նրանցից 3-ը վնասվածքներ են ստացել որովայնի շրջանում, 1-ը կրծքավանդակի, վիրահատվել են, վիճակը գնահատվում է ծանր կայուն»,- հայտնեց...
Քիչ մնաց՝ բոլոր հակահայ ու անհավատ քայլերի համար չմարդները պատասխան են տալու․ Ստեփանյան
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Գևորգ Ստեփանյանը գրում է․ Սրբազան Միքայել Աջապահյան՝ Մարդ ումից սարսափում են ներքին ու արտաքին թշնամին Քիչ մնաց՝ բոլոր հակահայ ու անհավատ քայլերի համար չմարդները պատասխան են տալու
Մյունխենի օդանավակայանը դադարեցրել է աշխատանքն օդային տարածքում ԱԹՍ-ներ հայտնաբերելու պատճառով
Մյունխենի օդանավակայանը հայտարարել է թռիչքների դադարեցման մասին՝ կապված օդային տարածքում անօդաչուների հայտնաբերման հետ։ Այս մասին գրել են գերմանական լրատվամիջոցները։ Նշվում է, որ հոկտեմբերի 2-ի ուշ երեկոյան Գերմանիայի օդային երթևեկության վարչությունը սահմանափակել է թռիչ...
Որդուս սպանեցին իր սկզբունքների համար․ Վալոդյա Գրիգորյանի մայր
«Կուլ չտվեցին որդուս հաղթանակը»,-«ԱրմԼուր»-ի հետ զրույցում ասել է Փարաքարի սպանված համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի մայրը։ «Իշխանությա՞նն ի նկատի ունեք»․ հարցրել է լրագրողը։ «Իշխանություն ասածը շատ մեծ կլինի, բայց իշխանության ոտքերի տակ պարող մարդիկ, որովհետև իմ տղան իրեն...
Միքայել Սրբազանը դատապարտվեց 2 տարվա ազատազրկման
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշմամբ՝ Հայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը դատապարտվել է 2 տարի ժամկետով ազատազրկման՝ պատժի սկիզբը հաշվելով փաստացի արգելանքի վերցնելու պահից։ Այս մասին հայտնել է դատավոր Արմինե Մելիքսեթյ...
Պաշտոն զբաղեցնելու իրավունքը պետք է ունենան միայն բարձրագույն կրթություն և փորձ ունեցողը
Վարչապետի, պատգամավորի և բարձրաստիճան ցանակացած պաշտոնի (անկախ քաղաքական լինել-չլինելուց) հավակնելու իրավունք պետք է ունենան միայն համապատասխան բարձրագույն կրթություն և մասնագիտական փորձ միաժամանակ ունեցող անձինք։ Այս մասին Facebookի իր էջում գրել է Հայաստանի նախկին ՄԻՊ...
Արարատյան դաշտում օդի ջերմաստիճանը կհասնի +30°-ի
Արարատյան դաշտում ջերմաստիճանը կհասնի +30C-ի, հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը: Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ առաջիկա հինգ օրերին օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա 8-10 աստիճանով:
Դատախազն առաջարկել է 2 տարի 6 ամիս ազատազրկում. դատարան՝ այսօր կկայացնի վճիռը Միքայել Սրբազանի գործով
Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը՝ դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի գլխավորությամբ, այսօր՝ հոկտեմբերի 3ին, կհրապարակի Միքայել Սրբազանի դատավճիռը։ Գործով դատախազը միջնորդել էր Միքայել Սրբազանին ազատազրկել 2 տարի 6 ամիս ժամկետով։ Հիշեցնենք, որ...
Դատում են ոչ թե Միքայել սրբազանին, այլ դատում են մեր խիղճն ու հավատը
Դատում են ոչ թե Միքայել սրբազանին, այլ դատում են մեր խիղճն ու հավատը: Այս ամսին դատարանի մոտ լրագրողների հետ զրույցումասել է ԱԺ պատգամավոր Էլինար Վարդանյանը: «Դատարանն իր կողմնակալությունն արդեն ցույց է տվել վերդիկտի միջոցով, երբ քրեաիրավական հիմք չունեցող գործով Միքայե...

Армен Григорян: мы не потерпим предателя в нашей стране, будь то премьер или бомж
Никол Пашинян испугался собравшихся у церкви граждан, потому не присутствовал на рождественской литургии. Об этом в беседе с корреспондентом Yerevan.Today сказал продюсер Армен Григорян. По его словам, генпрокурор Армении сегодня со страхом в сердце пришел в церковь, то...
Президент АрПрезидент Арцаха принял министра иностранных дел Армениицаха принял министра иностранных дел Армении
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял министра иностранных дел Республики Армения Ара Айвазяна. Стороны подчеркнули необходимость максимальной реализации внешнеполитического потенциала двух армянских государств в направлении обеспечения безопасности народа Ар...
Гарегин II: дух богоборчества, чуждые идеи и привычки проникли в наше общество
Католикос Гарегин II во время рождественской проповеди рассказал о политике властей в последние годы. «Не была проявлена необходимая бдительность перед лицом угроз нестабильного мира, войны, интересы Родины и народа были подчинены узким стремлениям и чаяниям. Дух богобо...
Пашинян испугался прийти в Собор Святого Григория Просветителя: победа граждан
Мы уже написали о том, что десятки граждан выступили с инициативой запретить Николу Пашиняну войти в Собор Святого Григория Просветителя. Один из авторов инициативы Нарек Мутафян написал об этом на своей странице: «Завтра, 6 января, в 10:00 я буду в Соборе Святого Григо...
Сидячая забастовка на Площади республики с требованием отставки Пашиняна продолжается
Сидячая забастовка на Площади республики с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна продолжается. Об этомсообщаетсяна страничке Движения во имя спасения Отечества в фейсбуке. «Молодые люди, присоединившиеся к движению во имя спасения Отечества, уверены, что...
Микаэл Минасян: Нам предстоит миссия: вернуть наших солдат, пядь за пядью восстановить нашу родину
Нам предстоит миссия: вернуть наших солдат, найти пропавших без вести, предать земле тела погибших, излечить раненых, пядь за пядью восстановить нашу родину. Об этом на своей странице в Facebook написал бывший посол Армении в Ватикане Микаэл Минасян. «Христос родился и...
Участник акции: министр здравоохранения должен ответить, как это получилось, что родителям были показаны фото их детей из реанимации, а сейчас их нет
Наше требование следующее: министр здравоохранения РА должен прийти сюда и ответить, как это получилось, что родителям были показаны фото их детей, находящихся в реанимации, а сейчас их нет. Об этом в беседе с журналистами сказал отец пропавшего без вести военнослужащег...
Президент Армении в Лондоне заразился коронавирусом
Президент Армении в рамках отпуска встретил Новый год в Лондоне с семьей и внуками. 3 января в Лондоне президент перенес операцию на ноге, которая прошла успешно. Однако у президента были выявлены симптомы коронавирусной инфекции, его тест дал положительный результат. О...
Араик Арутюнян и Месроп Аракелян обсудили вопросы помощи арцахцам
Президент Арцаха Араик Арутюнян 5 января принял министра труда и по социальным вопросам Армении Месропа Аракеляна. Как сообщили в пресс-службе президента Арцаха, в ходе встречи Арутюнян и Месропян обсудили вопросы, связанные с решением социальных проблем жителей Арцаха,...
Песков: когда президент Путин критикует, жить не хочется
Президент Путин может позвонить и сказать что ты наговорил, такое бывает. Об этом в интервью Владимиру Соловьеву сказал пресс-секретарь главы РФ Дмитрий Песков: «Да, такое бывает. Слава богу, не часто, но бывают моменты, которые потом приходится корректировать. На грани...