Երևանում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է զինված խմբավորում. ՆԳՆ
Քրեական ոստիկանության ծանր հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության քրեական միջավայրի հակազդման բաժնում ստացվել էր օպերատիվ տեղեկություն, որ 32-ամյա մի տղամարդ և իր ընկերները Երևանի տարածքում շրջում են մի քանի մեքենայով, նաև` ապօրինի պահում ու կրում են հրազեն, սառը զ...
Տեսանյութ․ Ալիևը Փաշինյանի քթից բռնած այս ու այն կողմ է տանում․ Մենուա Սողոմոնյան
Մեր զրուցակիցն է քաղաքական գործիչ Մենուա Սողոմոնյանը։
«Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարությամբ պայմանավորված՝ Երևանում տարբեր փողոցներ փակ կլինեն
«Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարության միջոցառումներով պայմանավորված երկու օր Երևանում տարբեր փողոցներ փակ կլինեն։ Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։ Փակ կլինեն՝ Հոկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 22:00-ից մինչև հոկտեմբերի 13-ը՝ ժամը 06:00-ն, փակ են լինելու Հանրապետության...
ՀՀ քաղաքացի Արմեն Բալյանը ՌԴ-ում 12 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել
ՀՀ քաղաքացի Արմեն Բալյանը 12 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից մարտերին որպես վարձկան մասնակցելու համար։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի գլխավոր դատախազությունը: Այս մասին հայտնում էՍպուտնիկ Արմենիան։ Ըստ կառույցի` Բալյանը 2022 թվականի նոյե...
Թուրքիան պատրաստվում է կտրուկ կրճատել Ռուսաստանից և Իրանից գազի գնումները․ Reuters
Թուրքիայի կողմից ռուսական և իրանական խողովակաշարային գազը տեղական արտադրությամբ և ամերիկյան հեղուկ բնական գազով (LNG) փոխարինելու արագացված անցումը կարող է կրճատել Թեհրանի վերջին խոշոր եվրոպական արտահանման շուկան, հաղորդում էReuters-ը։ Ջան Սեզերի պատրաստած վերլուծության...
Եվրոպացի դիվանագետները կանչվել են Թեհրան
Իրանի արտաքին գործերի նախարարություն են կանչվել եվրոպական մի շարք երկրների դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներ. նրանց բողոք են հայտնել Թեհրանի միջուկային և հրթիռային ծրագրերի նկատմամբ ԵՄ-ի «ինտերվենցիոնիստական դիրքորոշման» կապակցությամբ: Այս մասին հաղորդո...
ՌԴ-ն առաջարկել է Կասպից ծովում անցկացնել ռազմածովային զորավարժություններ
Ռուսական կողմը առաջարկել է, որ Ադրբեջանը, Իրանը և Ղազախստանը 2026 թվականին Կասպից ծովում անցկացնեն համատեղ ռազմածովային զորավարժություններ, հաղորդել է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն: Նախարարությունն այս հայտարարությունն ար...
Ղարիբ Բաբայանի գործով քրեական հետապնդման ժամկետները կասեցվել են
«Փաստինֆո»-ն գրում է. «Հանրապետության Հրապարակում օտարերկրացիների կողմից ադրբեջաներեն «Ղարաբաղ» երգելու տեսանյութը տարածելու վերաբերյալ Ղարիբ Բաբայանի գործով քրեական հետապնդման ժամկետները կասեցվել են։ Այս մասին ասել է Ղարիբ Բաբայանի պաշտպան Աբգար Պողոսյանը։ Ինչպես արդեն...
Ոստիկանությունը խուզարկություններ է իրականացրել Մերձավանի 30-ից ավելի հասցեներում
Ոստիկանությունն այսօր ստուգումներ է իրականացրել Փարաքար խոշորացված համայնքում՝ տներում և համայնքներ մուտք գործող մեքենաներում։ Այս մասինSputnik Արմենիայիհարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունից։ «Վերջին սպանություններով պայմանավորված՝ Փարաքար համ...
Իսրայելը կալանել է Գազա օգնություն տեղափոխող ևս մեկ նավատորմի նավերը
Իսրայելական ուժերը կալանել են նոր նավատորմը, որը փորձում էր Գազայի հատված հասցնել սնունդ և բժշկական պարագաներ։ Այս մասին հաղորդում է BBC-ն։ Նավատորմը, որի կազմի մեջ մտնում էր 9 նավ, որոնց տախտակամածին գտնվում էր 150 մարդ, կանգնեցվել է միջազգային ջրերում։ Իսրայելի արտգոր...

Около 2,4 тыс. человек обратилось за помощью в пункт приема граждан в Нагорном Карабахе
В Степанакерте продолжает работу пункт приема граждан, где организована «горячая линия» по сбору сведений об участниках конфликта в Нагорном Карабахе, пропавших без вести. Их поиск осуществляется российским миротворческим контингентом во взаимодействии с представителями...
Омбудсмен Армении предложил внедрить институт комплаенса для эффективной борьбы с монополией
Аппарат омбудсмена разработал и направил в Национальное собрание и правительство пакет законодательных проектов, которым предлагается в систему законодательства Армении внедрить антимонопольный институт комплаенса, направленный на защиту бизнеса. Об этом сообщили в упра...
Российские миротворцы обеспечили доставку 150 тонн гуманитарного груза в Кельбаджарский район
Миротворческий контингент продолжает обеспечивать транзит гуманитарных грузов между вернувшимися в состав Азербайджанской Республики территориями. Для восстановления систем энергообеспечения и водоснабжения социальных объектов и жилых домов вторая российская колонна Цен...
Защитник прав человека: Процесс определения границ Республики Армения происходит под угрозой войны и применения силы
Защитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоянпишет: «Присутствие азербайджанских вооруженных сил (а также флагов и указателей) на дорогах, соединяющих общины Сюникской области Республики Армения, противоречит основам международной системы прав человека, нарушает ве...
Микаэл Минасян: Из Армении, через Лачин, в Арцах смогут попасть только граждане Армении и России
Вдогонку ко вчерашнему посту. После истории с французской делегацией, Рустам Мурадов, командующий российским миротворческим контингентом в Арцахе, написал Вагаршаку Арутюняну письмо, в котором, в частности, сказал, что во избежание возможных недоразумений и до получения...
Роберт Кочарян: Я возвращаюсь в большую политику
Я возвращаюсь в большую политику. Об этом заявил в интервью Sputnik Армения второй президент Армении Роберт Кочарян. По его словам, сейчас имеется большая потребность в «понятных и сильных личностях». Потому новые парламентские выборы будут двухполюсными - между нынешне...
ЕС предоставил Армении 9 из 30 млн евро, выделенных на содействие реформам в сфере юстиции
Министр юстиции Рустам Бадасян принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Швеции в Армении Патрика Свенсона, чрезвычайного и полномочного посла Польши Павла Чеплака и чрезвычайного и полномочного посла Литовской Республики Ингу станите-Толочкиене. Рустам Бада...
В медицинском университете начнет действовать центр фундаментальных исследований мозга
Представители Министерства образования, науки, культуры и спорта Армении и Центра образовательных программ для мониторинга текущих грантовых программ Фонда инноваций в ряде вузов РА провели двухнедельные исследования. Об этом сообщили в министерствеНОКС. В рамках програ...
КГД: У Армении в ЕС и ВТО будет новый таможенный атташе
С 17 марта у Армении в Брюсселе будет новый таможенный атташе, представляющий интересы таможенной сферы РА в Европейском союзе и Всемирной таможенной организации. Об этом сообщили в пресс-службе Комитета государственных доходов республики. Срок полномочий нового атташе,...
Армен Геворкян о госдолге: Где деньги?
Не знаю представляют ли многие из нас или нет, но мы в буквальном смысле наносим реальный ущерб будущему наших детей и внуков. Механизм очень своеобразный - мы работаем, трудимся во благо, пытаемся свести концы с концами, но при этом не осознаем, что накапливаем большой...