Տեսանյութ․ Թուրքիան կվերցնի Սևանի կասկադն ու կփակի ատոմակայանը, եթե․․. ․ լրտեսական պատերազմներ
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ՆԳՆ-ից «Ժողովուրդ» օրաթերթին պաշտոնապես հայտնեցին, որ ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները Ռուբեն Թաթուլյանին հայտնաբերել եւ ձերբակալել են։ Նրա հայտնաբերման մասին տեղեկատվությունը պատշաճ կարգով փոխանցվել է Դատախազությանն ու հետախուզումը ն...
Ալեն Սիմոնյանի՝ Քննչական կոմիտե ուղարկած բողոքում առնվազն 5 սխալ կա. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Այսօր հայտնի դարձավ, որ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի անունից Քննչական կոմիտե ուղարկված գրությունը, որով նա հաղորդում էր ներկայացրել «Իմնեմնիմի» հաղորդաշարի հեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանի եւ Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ (ինչի հիման վրա ԱԱԾ-...
Փաշինյանը զայրացավ, որ Ալեն Սիմոնյանը չի տիրապետում իրավիճակին. ինչ սպասել . «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Վերջին երկու օրերին Ազգային ժողովի դահլիճում նկատվել է լարված մթնոլորտ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, կարելի է ասել, երկու օր անընդմեջ բախվեց իր թիմի «կազմակերպչական անուշադրությանը» եւ պոռթկաց։ Ընդամենը երկու օր առաջ կառավարության անդամների,...
Բյուջեն կընդունեն, կանցնեն նախընտրական ծրագրին. կառավարությունն ու գերատեսչությունները աշխատանքներ են տանում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ կառավարությանը մոտ կանգնած աղբյուրների փոխանցմամբ, 2026 թվականի պետական բյուջեի նախագիծը Ազգային ժողովում հաջողությամբ ընդունելուց հետո իշխանությունը պատրաստվում է անցնել 2026 թվականի նախընտրական ծրագրի մշակմանը։ Բանն...
ՔՊ-ում քննարկել են Ժաննա Անդրեասյանի հնարավոր հրաժարականի հարցը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչությունում քննարկվել է ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի հնարավոր հրաժարականի հարցը։ Մեր լավատեղյակ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ վարչության անդամները փորձել են հաս...
Սերժ Սարգսյանին նախագահ է «պրիզնատ» գալիս․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է.ՔՊ-ական նորաթուխ պատգամավոր Ջուլիետա Ազարյանը, որ մանդատը ստացել է Դավիթ Առուշանյանի՝ Շիրակի մարզպետ նշանակվելուց հետո եւ հայտնի է ընդդիմությանն առանց «կոմպլեքսի» քլնգելու գրառումներով ու հայտարարություններով, երեկ ինքն է արժանացել թիմակիցների ք...
Փաշինյանի ընտանիքը մտերմացել է օրենքով գողի կնոջ ու դստեր հետ․«Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է.Մինչ Նիկոլ Փաշինյանը քրեական ենթամշակույթի դեմ պայքարի իմիտացիա է ստեղծում, իր ընտանիքի անդամները մտերմանում են գողականների եւ հեղինակությունների ընտանիքների հետ։Նախօրեին Աննա Հակոբյանի հետ հերթական վճարովի ընթրիքին մասնակցում էին օրենքով գող Ար...
Իրանը չի պատրաստվում սահմանափակել իր հրթիռների հեռահարությունը․ ԻՀՊԿ
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) գլխավոր հրամանատարի տեղակալ, բրիգադի գեներալ Ալի Ֆադավին հայտարարել է, որ ԻՀՊԿ պաշտպանական կարողությունները մնում են զարգացած և կշարունակեն աճել, հաղորդում է Mehr-ը: Ելույթ ունենալով ԻՀՊԿ-ի ավիատիեզերական ուժերի զոհերի...
«Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի ստորաբաժանման նախկին տնօրենի կինը մեղադրվում է կաշառակերության մեջ
«Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի կառուցվածքային ստորաբաժանման նախկին տնօրեն Գենադի Սախարովի կինը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափի կաշառք տալու միջնորդ լինելու մեջ։ Իրավապահ մարմինները ТАСС-ին հայտնել են, որ Դարյա Սախարովան տնային կալանքի է ենթարկվել։ «Դարյա Սախարովայի...

В ООН обеспокоены гибелью участника беспорядков на Кубе
Сообщения о гибели одного из участников протестных акций на Кубе вызывают беспокойство. Об этом заявила на брифинге заместитель официального представителя генерального секретаря ООН Флоренсия Сото Ниньо, пишет ТАСС. "Мы внимательно следим за ситуацией. Мы обеспокоены со...
Китай откроет крупнейший в мире рынок по торговле квотами на выбросы углерода
Заместитель министра экологии и охраны окружающей среды Чжао Инминь заявил, что в Китае в июле запустят крупнейшую в мире площадку по торговле квотами на выбросы углерода для ограничения парниковых газов в атмосфере. Об этом сообщает gazeta.ru со ссылкой на агентство "...
В настоящее время в направлении Шуши слышны выстрелы из пулеметов — Ален Гулян
В настоящее время в направлении Шуши слышны выстрелы из пулеметов. Об этом на своей странице в Фейсбуке написал эксперт Ален Гулян. «Кто еще слышал? Есть номер горячей линии миротворцев? Если я позвоню нашим, то даже услышанное мной будет опровергнуто»,-отметил он.
НС РА в пять раз увеличило выплаты депутатам
НС Армении принял в окончательном чтении законопроект о внесении изменений в закон «О вознаграждении лиц, занимающих государственные должности». Отметим, закон предлагает увеличить выплаты депутатам на различные расходы в пять раз ( с 50 тысяч драмов до 250 тысяч драмов...
Microsoft презентовала облачную версию Windows
Корпорация Microsoft анонсировала первую "облачную"версию операционной системы Windows, получившей название Windows 365. Презентация новинки прошла на официальном сайте компании, пишет gazeta.ru. Разработчики описывают Windows 365 как операционную систему, которая совме...
Люди в масках нападают на нас, наставляют оружие — адвокат Арушаняна
Обвинения в адрес Аруша Арушаняна сфабрикованы и незаконны. Об этом сегодня в беседе с журналистами, после посещения в Специальную следственную службу заявил адвокат мэра Гориса Аруша Арушаняна Армен Мелконян. «Обвинения не обоснованы и мы не признаем себя виновными. Ма...
Экономический прогресс США признали недостаточным
Прогресс в восстановлении рынка труда пока недостаточен для того, чтобы Федеральная резервная система (ФРС) США считала возможным сократить объемы помощи экономике, признал глава регулятора Джером Пауэлл. Об этом сообщает lenta.ru сообщает со ссылкой на Reuters. В этом...
Сенат США поддержал законопроект, запрещающий импорт уйгурских товаров
СенатКонгресса СШАподдержал законопроект «о предотвращении принудительного труда уйгуров» в Синьцзян-Уйгурском автономном районе (СУАР) Китая. Инициатором законопроекта стал сенатор-республиканецМарко Рубио. Законопроект был одобрен единогласно, передает «Газета.ру». «П...
Новоизбранный президент Ирана поздравил Ильхама Алиева с «освобождением Карабаха»
Послание об укреплении связей направил новоизбранный президент Ирана Ибрахим Раиси президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву, сообщает Mehr. Свое послание Раиси отправил в ответ на поздравление от руководителя Азербайджана. В нем он призвал к расширению сотрудничества межд...
Украина получила первый турецкий БПЛА Bayraktar TB2
Первый беспилотный ударный комплекс Bayraktar TB2 был доставлен в Украину. Об этом заявил министр обороны страны Андрей Таран. По его словам, в данный момент на месте базирования проводятся завершающие приемочные испытания. Таран сообщил, что после этого беспилотный лет...