Ձևավորվում է Կադաստրի կոմիտեի ղեկավարին կից հասարակական խորհրդի կազմը
Կարևորելով ՀՀ Կադաստրի կոմիտեի գործունեության և իրականացվող ծրագրերի արդյունավետ կազմակերպման գործընթացում քաղաքացիական հասարակության մասնակցությունը՝ ձևավորվում է կոմիտեի ղեկավարին կից հասարակական խորհրդի կազմը։ Կադաստրի կոմիտեի ղեկավարին կից հասարակական խորհրդի նպատակ...
Մենք միասին ընտրելու ենք մեր քաղաքի ապագան․ Վաղարշապատում հաղթելու է Հայաստանը․ Քվեաթերթիկ N8
Վաղարշապատ համայնքի սիրե՛լի բնակիչներ, շուտով մեր համայնքում տեղի են ունենալու ավագանու ընտրություններ, մենք միասին ընտրելու ենք մեր քաղաքի ապագան։ Մենք ունենք նման վիճակ. կամ երկրի հակառակ կողմից եկածները նորից գալու են խավարը որպես լույս ներկայացնել, պարտությունը որպե...
Դատարանը երեք ամսով երկարացրեց Բագրատ Սրբազանի կալանքի ժամկետը
Բագրատ Սրբազանը կշարունակի մնալ կալանավորված։ Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը՝ դատավոր Կարեն Ֆարխոյանի նախագահությամբ, որոշեց երեք ամիս ժամկետով երկարացնել Բագրատ Սրբազանի կալանքի ժամկետը։ Հիշեցնենք՝ հունիսի 20-ին, երբ Նիկոլ Փաշինյանը մեկնել էր հանդիպման...
Սիրիան ԱՄՆ-ին կօգնի դիմակայել Իրանին և «Հըզբոլլահ»-ին. Բարաք
Սիրիան ԱՄՆ-ին կօգնի դիմակայել իրնախկին դաշնակիցներ Իրանին և լիբանանյան «Հըզբոլլահ»-ին, հայտարարել է Սիրիայում ԱՄՆ դեսպան Թոմ Բարաքը՝ողջունելով ԱՄՆ-Սիրիա հարաբերությունների բարելավումը՝ «օտարացումը փոխարինելով ներգրավվածությամբ»։ Սոցիալական ցանցերում Բարաքը տեղեկություն...
Թուրքիան կվերցնի Սևանի կասկադն ու կփակի ատոմակայանը, եթե․․. ․ լրտեսական պատերազմներ
Զենք ենք առել. Փաշինյանը՝ արտաքին պարտքը 8 միլիարդով ավելանալու մասին
Ասում են՝ արտաքին պարքը 8 միլիարդով աճել է, ասում են՝ ի՞նչ եք արել: Չգիտե՞ք՝ ինչ ենք արել: Լա՛վ, չէինք ուզում ասել, էդ էլ ասենք. զենք ենք առել, զե՛նք ե՛նք ա՛-ռե՛լ (վանկարկելով է ասում-խմբ.): Այդ մասին Ազգային ժողովում 2026 թվականի բյուջեի քննարկումների շրջանակում ամփոփի...
Այսօր ՀՀ-ն ոչ միայն անկախ պետություն է, այլև ունի ինքնիշխան կամքի կենտրոն և կարող է որոշումներ կայացնել. Փաշինյան
Իմ տպավորությամբ՝ Հայաստանի քաղաքացիները մի փոքր կամ ավելի շատ նյարդայնանում կամ մեզ մեղադրում են, որ մենք շարունակում ենք արձագանքել Ռոբերտ Քոչարյանին, Սերժ Սարգսյանին և նրանց առաջնորդած ուժերին: Վերջին արձագանքներն այն մասին են, որ մարդիկ, ասում եմ՝ մեկ-մեկ տպավորությ...
Նարեկ Սամսոնյանին և Վազգեն Սաղաթելյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 2 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում: Այս մասին1lurer.am-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ՔԿ-ից: ՔԿ-ի փոխանցմամբ՝ հետապնդում է հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (խուլիգանու...
Աննա Ժամակոչյանը ազատվել է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել, ըոտ որի՝ Աննա Ժամակոչյանը ազատվել է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից: «Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Աննա Ժամակոչյանին ազատել աշխատանքի և սոցիալական հար...
Բունդեսթագը Հարավային Կովկասի բարեկամական նոր խումբ է ձևավորել
Տեղի է ունեցել ԳԴՀ-ում ՀՀ դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանի հանդիպումը Բունդեսթագի Գերմանիա-Հարավային Կովկաս խորհրդարանական խմբի ղեկավար Միրզե Էդիսի (Mirze Edis, Ձախեր/Die Linke) հետ: ՀՀ դեսպանը շնորհավորել է Էդիսին խմբի ղեկավար ընտրվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություն: Ա...

Талибы назвали условие для перемирия в Афганистане
Представитель радикального движения «Талибан» назвал условие для трехмесячного прекращения огня, сообщил местный телеканал 1TV News со ссылкой на участника переговоров от властей Афганистана Надера Надери. Перемирие наступит в том случае, если будут освобождены семь тыс...
Рада приняла отставку главы МВД Украины Авакова
Верховная рада поддержала заявление об отставке министра внутренних дел Украины Арсена Авакова. Соответствующее решение депутаты приняли в четверг большинством голосов на пленарном заседании, передает ТАСС. Во вторник Аваков сообщил, что написал заявление об отставке по...
В МИД обвинили США в попытках организовать цветную революцию на Кубе
США пытаются организовать на Кубе цветную революцию. Об этом заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова, ее комментарий опубликован на сайте ведомства. «Логика здесь проста. Она уже многократно апробировалась Вашингтоном в разных ситуациях, но все в одн...
В президентской резиденции состоялась церемония принесения присяги судей
15 июля в Президентском дворце при участии президента республики Армена Саргсяна состоялась церемония принесения присяги судьи Апелляционного административного суда Карена Геворгяна, судей Административного суда Армена Нерсисяна и Елены Аракелян. Oб этом сообщило Управл...
Дочь арестованного мэра города Каджаран обратилась к международному сообществу
Дочь арестованного мэра города Каджаран Луиза Парамазян обратилась к международному сообществу. «Мой отец - политический заключенный. Несколько дней назад, как и многие другие люди в моей стране, моего отца арестовали», - сказала она. «Единственная причина заключалась в...
Минобороны Армении продолжает поиски двоих пропавших накануне военнослужащих
Поиски пропавших накануне военнослужащих продолжаются. Об этомсообщили в пресс-служба минобороны. Как сообщалось ранее, связь с Артуром Налбандяном и Арамаисом Торозяном пропала накануне, когда военные ехали в тумане по служебным делам. Автомобиль пропал в районе Севлич...
В “растерзанной” Армении аморально давать бонус депутату — Наира Зограбян
На сегодняшний день с нашей растерзанной экономикой, растерзанной Арменией, Арцахом, при наличии многочисленных первостепенных проблем, я считаю аморальным увеличение выплат депутатам на карманные расходы. Об этом в беседе с журналистами в здании Национального Собрания...
Овсепян – Багратяну: “Слушая вас, можно подумать, что подошвы депутатов износились на областных дорогах”
Уважаемый господин Багратян, слушая вас сейчас, общество может подумать, что подошвы депутатов износились на областных дорогах. Об этом в парламенте заявила покинувшая фракцию Мой шаг депутат Софья Овсепян. Напомним, на внеочередном заседании НС обсуждает законопроект о...
Премьер-министр Нидерландов Марк Рютте поздравил Никола Пашиняна с победой на выборах
Премьер-министр Нидерландов Марк Рютте в связи с победой на выборах направил Николу Пашиняну поздравительное послание. Oб этом сообщает Управление информации и общественных связей Аппарата премьер-министра. В поздравительном послании, в частности, говорится: «Проведение...
Госдеп заявил, что Иран запросил отсрочку для переговоров в Вене до инаугурации президента
Соединенные Штаты были готовы возобновить переговоры по иранской ядерной программе в Вене, однако Тегеран запросил отсрочку на период до вступления в должность нового президента страны, которое должно произойти в августе. Об этом сообщает агентство Reuters со ссылкой на...