Պետության իրական հաջողությունը չափվում է նաև նրանով, թե ինչպիսի պայմաններ է այն ստեղծում իր երեխաների համար․ Նաիրի Սարգսյան
Պետության իրական հաջողությունը չափվում է նաև նրանով, թե ինչպիսի պայմաններ է այն ստեղծում իր երեխաների համար: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է«Հայաստանը ես եմ» քաղաքական նախաձեռնության ղեկավար Նաիրի Սարգսյանը՝շնորհավորելով երեխաների օրվա առթիվ: «Սիրելի՛ երեխաներ, սի...
Ընտրությունն այն չէ, թե ով պիտի կառավարի պետությունը, այլ նաև՝ ինչպիսի Հայաստան ենք ուզում տեսնել․ Հայր Ռուբեն
Ընտրությունների շեմին մեր հասարակությունը հոգնած է, բևեռացված, հիասթափված, հաճախ նաև ներքին անապատի մեջ, Եղիա մարգարեի հիշատակության օրվա առիթով երեկվա պատարագի ժամանակ ասել է Մասյացոտնի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Ռուբեն եպիսկոպոս Զարգարյանը։ ««Մինչև ե՞րբ պիտի կաղաք եր...
Փակ են Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները։ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օ...
Կասեցվել է 10 ապoրինի հորի շահագործում․ ԲԸՏՄ
Ջրային ռեսուրսների պահպանությանն ուղղված վերահսկողական միջոցառումների ընթացքում Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի աշխատակիցները ՀՀ Արարատի ու Արմավիրի մարզերում հայտնաբերել են ապօրինի ջրօգտագործման դեպքեր։ Այս մասին տեղեկացնում են ԲԸՏՄ-ից: «Արարատի մարզի Դալար բ...
Էնքան ասեցին խաղաղություն, որ տնտեսական պատերազմ բերեցին Ռուսաստանի հետ. Գագիկ Ծառուկյան
Ռոսսելխոզնադզորը սահմանափակումներ է մտցնում Հայաստանից ձկան և ձկնամթերքի արտահանման նկատմամբ
Հայաստանը հունիսի 2-ից պետք է դադարեցնի կենդանի ձկան և ՌԴ արտահանման համար նախատեսված ձկնամթերքի անասնաբուժական սերտիֆիկացումը բոլոր հայկական ընկերություններում, բացառությամբ երկուսի, որոնք ստուգում են անցել, հայտնում է «Ռոսսելխոզնադզորը»։ Նշվում է, որ թույլատրված երկու...
ՀՀ ԱԱԾ շենքի մոտ ահաբեկչությnւն կատարած անձը կալանավnրվել է
ՀՀ ԱԱԾ շենքի մոտ ահաբեկչությnւն կատարած անձը կալանավnրվել է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Քննչական Կոմիտեից: ՀՀ քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող ք...
Հայաստանը ԵՄ անդամության թեկնածուի կարգավիճակին շատ մոտ չէ․ Փաշինյան
Քանի դեռ Հայաստանը չի դիմել պաշտոնապես ԵՄ-ին անդամագրվելու համար կամ ԵՄ անդամության թեկնածուի կարգավիճակին շատ մոտ չէ, որևէ հանրաքվե անելն անտրամաբանական է, քանի որ ըստ էության հիմնավորումը չկա։ Այս մասին հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։ Հիշեցնենք, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պ...
Տարադրամի փոխարժեքները հունիսի 1-ին
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է367.5 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝370 դրամ: Եվրոյի առքի առավելագույն արժեքն է425 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝433 դրամ: Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է5.08 դր...
Եղեգնաձորում վարորդը «Nissan Rogue» մեքենայով վրшերթի է ենթարկել 14 ամյա հետիոտնի
Վայոց ձորի մարզում վրաերթ է տեղի ունեցել։ Ժամը 15։20-ի սահմաններում Եղեգնաձոր քաղաքի Վայքի փողոցում Վայոց ձորի մարզի բնակիչ 56-ամյա Երեմ Մ․-ն իր վարած «Nissan Rogue» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել հետիոտն, Վայոց ձորի մարզի բնակիչ 14-ամյա Մ․ Բ․-ին։Ինչպես հայտնո...

Маск пошутил, что в США живут много вампиров из-за возраста получающих пособия
Глава нового департамента эффективности государственного управления (DOGE) США, американский предприниматель Илон Маск пошутил, что в США живут много вампиров, отреагировав таким образом на таблицу с возрастными данными ныне живущих американцев, получающих социальные по...
В Израиле заявили, что не допустят создания палестинского государства
Израиль не согласится на создание палестинского государства, так как это поставит под угрозу его собственное существование. С таким заявлением выступил министр обороны еврейского государства Исраэль Кац на встрече с американской делегацией, в которую вошли несколько сен...
WP: Зеленский и Ермак не будут участвовать в саудовских консультациях США и РФ
Владимир Зеленский и глава его офиса Андрей Ермак не планируют присутствовать на предстоящих между США и Россией консультациях по урегулированию кризиса на Украине. Об этом со ссылкой на собственные источники сообщила газета The Washington Post. «Ни Зеленский, ни его гл...
Глава конференции в Мюнхене: форум отчасти стал кошмаром для Европы
Руководитель Мюнхенской конференции по безопасности Кристоф Хойсген полагает, что форум в 2025 году стал в некотором смысле европейским кошмарным сном. «В каком-то смысле это был европейский кошмарный сон», - заявил он в эфире телеканала ZDF. «В то же время это была оче...
BBC: Пять выводов Мюнхенской конференции по безопасности, которая «войдет в историю»
Мировые СМИ и аналитики оценивают значение и прогнозируют возможные последствия ежегодной глобальной конференции по вопросам безопасности, прошедшей на этих выходных в Мюнхене. А корреспондентBBCпо вопросам безопасности Фрэнк Гарднер пишет, что из Мюнхенской конференции...
Хегсет счел возможным участие ЕС в возможных переговорах по Украине
Страны ЕС могут участвовать в возможных переговорах между Россией, США и Украиной с целью урегулирования российско-украинского конфликта. об этом заявил министр обороны США Пит Хегсетт на пресс-конференции в Варшаве. «Я думаю, что переговоры должны вести президент (США)...
Трамп назвал ЕС «очень трудным» торговым партнером для США
Американский президент Дональд Трамп заявил, что Европейский союз (ЕС) является «очень трудным» торговым партнером для США. По его словам, ЕС вводит высокие налоги для американских компаний, Вашингтон это не устраивает. «Европейский союз - очень трудный [партнер] для на...
Захарова: У РФ и Ирана схожие подходы по разблокированию коммуникаций в регионе
Подходы России и Ирана по разблокированию транспортных коммуникаций в регионе схожи. Об этом не еженедельном брифинге заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, комментируя заявление посла Ирана в Армении Мехди Собхани по т.н. Зангезурскому коридору. «Это...
Украина передала США проект меморандума о партнерстве
Украина завершила разработку проекта меморандума о партнерстве с США по редкоземельным металлам и передала его американской стороне. об этом украинская делегация сообщила BBC в Мюнхене. В ходе телефонного разговора 12 февраля президент Украины Владимир Зеленский и прези...
Это суверенное право Армении - начать процесс членства в ЕС - Захарова
Официальный представитель МИД России Мария Захарова считает суверенным правом Армении утверждение проекта начала процесса членства в ЕС. Захарова сказала об этом в ходе еженедельного брифинга. При этом Захарова подчеркнула, что отношения в рамках Евросоюза и ЕАЭС являют...