Դատախազության գործողությունը ոչ այլ ինչ է, քան ծառայել Նեռին, սատանային․ Արծվիկ Մինասյան
Սա այլանդակություն է, հակապետականություն, հակաեկեղեցականություն, անամոթություն ու անբարո վարքագիծ։ Այս մասին դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։ «Պետք է հանրությունը տեսնի, թե որքան պիղծ են այս մարդկանց ար...
Այս վարչախումը պարզապես առաջնորդվում է այն սկզբունքով, որ անձը կա, հոդված կստեղծենք․ Հարությունյան
«Որևէ կոնկրետ ցուցմունք չկա Արշակ Սրբազանի վերաբերյալ։ Ներկայիս վարչախումը պարզապես առաջնորդվում է այն սկզբունքով, որ անձը կա, հոդված կստեղծենք»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան նստավայրի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը։...
Հանցագործները դիմացինին շտապում են հանցագործ կարգել՝ փորձելով մեղմել իրենց մեղքի բաժինը․ Հակոբյան
Ընդհանրապես հանցագործները դիմացինին շտապում են հանցագործ կարգել՝ դրանով փորձելով մեղմել իրենց հանցագործությունների չափը կամ իրենց մեղքի բաժինը։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 5ին, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան և Նոր Նորք նստավայրի դիմաց լրագրողների հետ զրույց...
Եթե բավարար պայքար լիներ, այսօր կալանավորված չէր լինի չորրորդ սրբազանը․ Գառնիկ Դանիելյան
«Մենք պիտի ամեն քաղբանտարկյալի համար, ամեն մարդու համար պայքարենք: Այդ պայքարը չպիտի լինի էպիզոդիկ, կրկնում եմ, այդ պայքարը չպիտի լինի այդ պահին, այդ ժամին: Եվ եթե բավարար պայքար լիներ, այսօր չէր լինի չորրորդ սրբազանը: Եթե հիմա չպայքարենք, ջանքերը չմեկտեղենք և դա չդարձն...
Հայր Հովհաննես Թորգոմյանը հայտարարություն է տարածել
Հայր Հովհաննես Թորգոմյանը հայտարարություն է տարածել, որտեղ ասվում է․ «Մեր օրերում հաճախ կարելի է լսել, թե ինչպես որոշ շրջանակներ, նույնիսկ բարձրաստիճան հոգևորականներ, քննադատում են եկեղեցուն կամ Ամենայն Հայոց Հայրապետին այն բանի համար, որ վերջինս համարձակվում է խոսել իշ...
Որևէ մեկը կա՞ր, որ չգիտեր, որ 2 ամսյա կալանք է լինելու․ Արսեն Բաբայան
Որևէ մեկը կա՞ր, որ չգիտեր, որ 2-ամսյա կալանք է լինելու։ Այս մասին Արշակ սրբազանի գործով դատական նիստի ավարտին լրագրողների հետ զրույցում ասաց վերջինիս փաստաբան Արսեն Բաբայանը։ «Բոլորս գիտեինք, եկել էինք ուղղակի այս արարողակարգային պրոցեսին մասնակցելու։ Դեռ երեկ բոլորս գի...
Հայաստանում տոտալ բռնատիրական արշավը այլևս որևէ սահման չի ճանաչում․ Գեղամ Մանուկյան
Այս որոշումըայն մասին է, որ Հայաստանում ողնաշար ունեցող իրավապահներ գրեթե չկան։ Այս մասինԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան և Նոր Նորք նստավայրի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։ «Մեկ-մեկ մարդկային բոլո...
Սա Հայաստանում միահեծան անսահմանափակ բռնակալության հաստատման փորձ է․ Արթուր Խաչատրյան
«Արշակ սրբազանին ներկայացված մեղադրանքը խայտառակություն է, սա Հայաստանում միահեծան անսահմանափակ բռնակալության հաստատման փորձ է։ Ընդ որում, ամենացինիկ բռնակալության հաստատման փորձ է։ Մեղադրանքը, որը ներկայացվել է Արշակ սրբազանին, ուղղակի ծաղր է մարդկային բանականության նկ...
Անդրադարձ է կատարվել Սյունիքի մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանին։ Հանդիպման ընթացքում մարզպետը նախագահին ներկայացրել է Սյունիքի մարզում տիրող ընդհանուր իրավիճակը, ընթացիկ զարգացումները, ինչպես նաև իրականացվող ու առաջիկայում նախատեսվող բազմ...
Հայաստանը և Եգիպտոսը ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր
Մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը և Եգիպտոսի մրցակցային մարմնի ղեկավար Մահմուդ Մոնթազը փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել մրցակցության և սպառողների շահերի պաշտպանության օրենսդրության կիրարկման և քաղաքականության ոլորտում հ...

В МИД РФ прокомментировали обострении на армяно-азербайджанской границе
Россия находится в контакте с Азербайджаном и Арменией для перевода ситуации с обострением на границе в мирное русло, сообщили журналистам в МИД РФ, передаетРИА Новости. «Находимся в контакте со сторонами для скорейшего перевода ситуации в мирное русло», сказали в минис...
Путин и Пашинян обсудили по телефону ситуацию на армяно-азербайджанской границе
Президент России Владимир Путин и премьер Армении Никол Пашинян по инициативе армянской стороны обсудили по телефону ситуацию, сложившуюся после ряда инцидентов на армяно-азербайджанской границе. Об этом сообщает ТАСС. «В ходе состоявшегося по инициативе армянской сторо...
Шойгу призвал Армению и Азербайджан прекратить действия, провоцирующие эскалацию обстановки
Глава Минобороны РФ Сергей Шойгу в ходе телефонных переговоров призвал министров обороны Армении и Азербайджана прекратить действия, провоцирующие эскалацию обстановки. Об этом сообщили во вторник в Минобороны РФ. "Министр обороны Российской Федерации генерал армии Шойг...
ААЦ обратилась с призывом к международному сообществу
Послание Армянская Апостольская церковь обратилась с призывом к международному сообществу, межцерковным и межрелигиозным структурам и лидерам сестринских церквей. Эчмиадзин с глубоким беспокойством следит за развязанными Азербайджаном боевыми действиями на восточной гра...
Арцрун Ованнисян начал операцию «Мы победим»
Бывший пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян начал операцию «Мы победим». Я пошел Сейчас самое время поработать. Слава нашей Армии, написал он в своемфейсбуке.
Партия «Родина»: Суверенная территория Армении, безопасность наших граждан не могут быть предметом торга
Партия «Родина» выступила заявлением по поводу ситуации на границах Армении. Нынешний режим во главе с Николом Пашиняном поставил Армению и Арцах перед угрозой. Власти Армении однозначно несут ответственность за все вопросы безопасности. Об этом говорится в совместном з...
Состоялся телефонный разговор между главами МИД Армении и России
Состоялся телефонный разговор министра обороны РА Сурена Папикяна с министром обороны РФ, генералом армии Сергеем Шойгу. В ходе телефонного разговора министр обороны РА представил ситуацию в северо-восточной части армяно-азербайджанской границы после провокации вооружен...
Шарль Мишель призвал к срочной деэскалации с обострением на армяно-азербайджанской границе
Глава Евросовета Шарль Мишель призвал к срочной деэскалации и полному прекращению огня в связи с обострением на армяно-азербайджанской границе. «Обсуждение с премьер-министром Армении и президентом Азербайджана в свете сегодняшних событий. Призываем к срочной деэскалаци...
Блок «Армения»: Полноценное решение ситуации - уход этих властей
За отставкой Никола Пашиняна должна последовать консолидация всех сил, формирование нового правительства, обеспечение политики решения внешних и внутренних проблем. Об этом заявил блок «Армения». «Дорогие соотечественники! В восточном направлении границы Армении Азербай...
Секретарь СБ Армен Григорян встретился с послом США в Армении Линн М. Трейси
Григорян представил оперативно-тактическую ситуацию на армяно-азербайджанской границе после нападения азербайджанских вооруженных сил. Секретарь Совета безопасности подчеркнул, что эти действия Азербайджана являются ударом по демократии в Армении. Армен Григорян подтвер...