«Չի կարելի մի ձեռքով մոմ վառել, խաչակնքվել, մյուսով՝ հարվածել Տիրոջ տան սուրբ դռանը»․ Գրիգոր աբեղա Մինասյան
Վեհափառ Հայրապետի հանձնակատար Գրիգոր աբեղա Մինասյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է․ «Վերջին շրջանում ականատես ենք լինում վրդովեցուցիչ երևույթների, երբ առանձին անհատներ, թաքնվելով «հավատացյալի» դիմակի տակ, թույլ են տալիս անմարդկային արարքներ՝ խաթարելով եկեղեցիների աղոթական մթ...
Մենք զարգացումներ սպասում ենք ոչ միայն Հայաստան-Ադրբեջան, այլև Հայաստան-Թուրքիա սահմանին. Փաշինյան
«Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի շրջանակներում ՊԵԿի համար գործունեության մեծ դաշտ է բացվելու։ Այս մասին ասյօր՝ ՊԵԿում հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ «Այդ դաշտը կապված է TRIPP ուղի նախագծի իրագործման գործնական փուլի հետ։ Մենք 2026 թվին գործնական փուլ ենք մտնելո...
Ադրբեջանի արտգործնախարարը չի բացառել, որ կայցելի Հայաստան
Իմ այցը Հայաստան հնարավոր է, եթե դա պահանջեն Ադրբեջանի ազգային շահերը: Ըստ APA գործակալության՝ դրա մասին տարեվերջյան մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը: Այլ մանրամասներ չեն տրամադրվել:
Գարեգին Երկրորդի ուղերձը չկա Հ1–ի դեկտեմբերի 31–ի ծրագրում
Հանրային հեռուստաընկերությունը հրապարակել է Ամանորի ծրագիրը, որտեղ ընդգրկված չէ կաթողիկոսի ուղերձը: Հանրային հեռուստաընկերության կայքում հրապարակված ծրագրի համաձայն, այդ օրը ժամը 23.40ին նախատեսված է միայն Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձը, որից հետո 00.00ին կցուցադրվի դրոնների շ...
Լիցենզավորման նոր պարտադիր պահանջներ՝ մասնավոր պահնորդական գործունեություն իրականացնողների համար
2025 թվականի ապրիլի 18-ին ընդունված «Մասնավոր պահնորդական գործունեության մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքով սահմանված որոշ դրույթներ ուժի մեջ են մտնում 2026 թվականի հունվարի 1-ից։ Այդ մասին հիշեցում է տարածել ՆԳՆ-ն: «Համաձայն այդ փոփո...
Սահմանվել է սակագնային քվոտա ՀՀ ներմուծվող սերբական ծագում ունեցող որոշ ապրանքների նկատմամբ
ՀՀ Կառավարության կողմից հաստատվել է «2026 թվականի ընթացքում Սերբիայի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետության տարածք ներմուծվող սերբական ծագում ունեցող առանձին տեսակի ապրանքների նկատմամբ սակագնային քվոտա սահմանելու մասին» № 1956-Նորոշումը։ «Որոշմամբ սահմանվել է սակագ...
Պարգևներ՝ ՊԵԿ աշխատակիցների. Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ֆեյսբուքի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել և կից գրել է. «Անձնվեր աշխատանքի և մատուցած նշանակալի ծառայությունների համար պարգևներ՝ ՊԵԿ աշխատակիցների»:
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը շարունակում է վերահսկողական միջոցառումները միս-մսեղիքի իրացման ոլորտում
Երևանի Կենտրոնի և անասնաբուժության վարչության տեսուչների կողմից մշտադիտարկումներ են անցկացվել Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքում գտնվող միս-մսեղիքի իրացման կետերում։ Այդ մասին հայտնում են ՍԱՏՄ-ից: Ստուգվել են մսի սպանդանոցային ծագումը հաստատող փաստաթղթերի առկայությու...
Ջեյհուն Բայրամովը մեկնաբանել է Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները
Տարեվերջյան ճեպազրույցի ժամանակ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն անդրադարձել է Ռուսաստանի հետ հարաբերություններին: «Չնայած այս տարի Ռուսաստանի հետ հարաբերություններում լարվածությանը, որոշակի երկխոսություններ, այնուամենայնիվ, տեղի են ունեցել»,- ասել է...
Ոստիկանները հայտնաբերել և ձերբակալել են Հովտաշատ գյուղում գողություններ կատարած 28-ամյա երիտասարդին
Դեկտեմբերի 25-ին ՆԳՆ ոստիկանության Արարատի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոն զանգահարած քաղաքացին Հովտաշատ գյուղի Բաղրամյան փողոցում գործող ավտոլվացման կետից գողության վերաբերյալ հաղորդում էր տվել: Այս մասին տեղեկացնում են ՆԳՆ-ից: Համայնքային ոստիկանության Մասիսի բաժնի...

В Анкаре состоялась встреча президентов Турции и Азербайджана
В Анкаре президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган встретился с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Օб этом говорится в официальном пресс-релизе аппарата президента Турции. Подробности о том, какие вопросы обсуждены в ходе встречи президентов Турции и Азербайджана, п...
Axios: Рост цен на пшеницу приведет к еще большим страданиям
Украинский кризис означает, что цены на хлеб взлетят до небес в некоторых из беднейших и наиболее нестабильных стран мира, что может спровоцировать цикл нестабильности, пишет Axios. Цены на пшеницу подскочили до рекордных 12,94 доллара за бушель и выросли на поразительн...
Боррель: Европа приблизилась к границам возможностей по финансовым санкциям против России
ЕС приблизился к границам возможностей по части финансовых ограничений в отношении России. Об этом заявил в четверг верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель в эфире радиоFrance Info. «Эти санкции стали серьезным бременем для...
Зеленский подписал закон о принудительном изъятии на Украине собственности РФ
Президент Украины Владимир Зеленский подписал закон о принципах принудительного изъятия объектов права собственности Российской Федерации и ее резидентов на территории Украины. Об этом в четвергсообщилапресс-служба Верховной рады. «Президент Украины Владимир Зеленский п...
Модель американской демократии является продолжением фашизма – акция протеста у посольства США
Группа граждан Армении провела акцию протеста перед посольством США, требуя прекратить поддержку правительства Украины. Один из протестующих заявил, что армянский народ обязан поддерживать Россию, поскольку она борется с фашизмом. «Сегодняшняя американская модель демокр...
Путин обсудил Украину с Шольцем и Макроном
Президент РФ Владимир Путин провел телефонный канцлером ФРГ Олафом Шольцем и президентом Франции Эммануэлем Макроном. Как сообщает пресс-служба Кремля, лидеры трех стран вернулись к обсуждению украинской тематики. Елисейский дворец сообщил, что лидеры Германии и Франции...
Армен Рустамян: почему власти не отвечают на происходящее в Арцахе?
Очевидно, что Азербайджан хочет видеть Арцах без армян, и они сделают все, чтобы армяне Арцаха, оказавшись в безвыходной ситуации, покинули эти территории. Об этом на пресс-конференции заявил политический представитель новоизбранного Бюро АРФД Армен Рустамян. «Но сегодн...
Кулеба заявил, что Киев не намерен выполнять требования, выдвинутые Россией
Министры иностранных дел России, Украины и Турции на встрече в Анталье обсудили вопрос прекращения огня и договорились искать пути решения гуманитарных проблем. Об этом в четверг заявил глава МИД Украины Дмитрий Кулеба на пресс-конференции после завершения переговоров....
Иран не видит готовности США к достижению взаимовыгодного соглашения
Соединенные Штаты не стремятся к достижению прочного и выгодного для обеих сторон соглашения с Ираном. Как сообщаетАрменпресссо ссылкой наТасс, օб этом заявил в четверг секретарь Высшего совета национальной безопасности Ирана Али Шамхани. "Подход США к принципиальным пр...
Минобороны РФ сообщило о взятии под контроль ряда кварталов Мариуполя
Министерство обороны России заявило, что взят под контроль ряд кварталов Мариуполя, сообщаетАрменпресссо ссылкой наINTERFAX.RU. "Продолжилась операция по освобождению города Мариуполя от националистов. Подразделения Народной милиции Донецкой республики на востоке города...