Մենք միանշանակ պայքարելու ենք Արցախ վերադարձի իրավունքի համար․ Լևոն Քոչարյան
Մենք իրատեսական համարում ենք պայքարել Արցախի, արցախցիների Արցախ վերադառնալու իրավունքի համար: Այս մասին Աբովյան քաղաքում քաղաքացիների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը։ «Մենք կարծում ենք, որ այստեղ կա հնարավորություն...
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 245 տրանսպորտային միջոց և օգնություն ցուցաբերել 285 քաղաքացու
Հունվարի 24-ի ժամը 08։00-ից մինչև հունվարի 26-ը ժամը 08։00-ն ՆԳՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբ...
Վարդապետյանի դեկտեմբերյան պարգևավճարը պաշտոնապես 1,89 մլն դրամ է
Լրատվականներից մեկն այսօր հրապարակել է «Վարդապետյանը 8 մլն դրամի պարգևավճա՞ր է ստացել. դատախազությունը թաքցնում է գումարի իրական չափը» վերնագրով հոդված, որում Դատախազության պաշտոնական պատասխանը, ըստ որի՝«ՀՀ դատախազության համակարգում գործող բոլոր աշխատակիցները' ինքնավար...
ԵՄ–ն համաձայնեցրել է ռուսական գազի ներմուծումից հրաժարվելու կանոնները
ԵՄ խորհուրդը հունվարի 26-ին համաձայնեցրել է Եվրամիության երկրներ ռուսական գազի ներմուծումից հրաժարվելու կանոնները։ Այս մասին նշվում է ԵՄ խորհրդի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ: «Այսօր ԵՄ 27 անդամ երկրները պաշտոնապես հավանություն տվեցին ինչպես ռուսական խ...
2026թ. ռազմական հզորության վարկանիշը՝ ԱՄՆ առաջին տեղում, Հայաստանը 101-րդն է
«Global Firepower» վարկանիշայինաղյուսակիհամաձայն՝ 2026թ. ԱՄՆ-ն 145 երկրի շարքում 1-ին տեղում է ռազմական հզորությամբ, որին հաջորդում է Ռուսաստանը: Առաջին տասնյակում են նաև Չինաստանը, Հնդկաստանը, Հարավային Կորեան, Ֆրանսիան, Ճապոնիան, Միացյալ Թագավորությունը, Թուրքիան և Իտ...
Հնդկաստանը նվազեցնում է եվրոպական մեքենաների մաքսատուրքը՝ 110%-ից մինչև 40%
Հնդկաստանը նախատեսում է նվազեցնել Եվրոպական միությունից ներմուծվող ավտոմեքենաների նկատմամբ մաքսատուրքը՝ ներկայիս 110%-ից այն հասցնելով 40%-ի։ Այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով իրավիճակին ծանոթ աղբյուրների։ Ըստ նրանց՝ Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդ...
ԱՄՆ–Իրաք զրույցը՝ կառավարություն ձևավորելու և տարածաշրջանային համագործակցության շուրջ
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Իրաքի վարչապետ Մոհամմեդ Շիա ալ-Սուդանիի հետ։ Այս մասինասվածէ Պետդեպարտամենտի կայքում: «Պետքարտուղարը բարձր է գնահատել Իրաքի կառավարության նախաձեռնությունն ու առաջնորդությունը՝ Սիրիայի հյուսիս-արևելքում վերջեր...
2025-ին 1000 խոշոր հարկ վճարողներից բյուջե է մուտքագրվել մոտ 1.95 տրիլիոն դրամ
Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2025 թ. հունվար-դեկտեմբեր ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը: 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից 2025 թվականի հ...
Ընտրություններին ընդդիմության մի դաշինքով մասնակցելը այս պահին անհնար է․ Իշխան Սաղաթելյան Politik. am 92K subscribers Subscribe
Քաղաքական դաշտում կան առաջարկներ, որ ամբողջ ընդդիմությունը պետք է մասնակցի մի դաշինքով, որը նաև տարբեր հարցումներով մարդկանց մոտ շատ լավ ընկալում է գտնում:Այս մասին Աբովյան քաղաքում բնակիչների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխա...
Իրանը վերացնում է միջազգային համացանցին հասանելիության բոլոր սահմանափակումները
Իրանը վերացնում է միջազգային համացանցին հասանելիության բոլոր սահմանափակումները,հաղորդելէ ТАСС-ը՝ հղում անելով իրանական դիվանագիտական աղբյուրի։ «Ոչ միայն վերացվել են ազգային համացանցային հարթակի բոլոր սահմանափակումները բոլոր ոլորտներում, այլև միջազգային համացանցային սա...

Глава Минфина США: Мы не позволить Китаю использовать свое положение на рынке ключевых видов сырья
Мы не можем позволить таким странам, как Китай, использовать свое положение на рынке ключевых видов сырья, технологий или продуктов для подрыва нашей экономики и использования нежелательных геополитических рычагов. Об этом заявила министр финансов США Джанет Йеллен в Се...
Европейцы ощущают на себе последствия санкций, все больше опасаясь приближения зимы
Продовольственные банки в Италии кормят больше людей. Немецкие чиновники отказываются от кондиционеров, подготавливая планы по нормированию природного газа и перезапуску угольных электростанций. Гигантская коммунальная служба просит помощи у налогоплательщиков. Молочные...
Глава МИД Венгрии рассказал об финансовых антироссийских санкциях в рамках нового пакета
Глава МИД Венгрии Петер Сийярто заявил, что в рамках нового пакета антироссийских санкций планируется ввести эмбарго на золото из РФ, дополнительные ограничения на госзакупки и прием депозитов, бухгалтерские, аудиторские и консалтинговые услуги. "В соответствии с планам...
Глава МЭА: Мир переживает первый в истории по-настоящему глобальный энергетический кризис
Мир переживает первый в истории по-настоящему глобальный энергетический кризис. Об этом заявил глава Международного энергетического агентства Фатих Бироль. По его словам, ситуация особенно опасна в Европе, которая находится в эпицентре потрясений на энергетическом рынке...
Мамиджанян обратится к спикеру Милли Меджлиса с требованием организации встречи с нашими пленными
Депутат фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян завтра обратится к спикеру азербайджанского парламента с требованием организовать посещение армянских пленных. Об этом он сообщил в своем Фейсбуке. Мамиджанян намерен ознакомиться с состоянием их здоровья и условиями содержани...
По факту кончины Армена Григоряна возбуждено уголовное дело — Генпрокуратура РА
По факту кончины кинопродюсера и общественного деятеля Армена Григоряна возбуждено уголовное дело. Об этом сообщает Генеральная прокуратура РА. Напомним, несколько дней назад в суде скончался кинопродюсер и общественный деятель Армен Григорян. Армен Григорян находился в...
Встреча представителей комиссий по вопросам демаркации и безопасности границы состоится в августе
Встреча представителей комиссий по вопросам демаркации и безопасности границы между Арменией и Азербайджаном состоится в августе в Москве. Об этом сообщили в офисе вице-премьера Армении Мгера Григоряна. Отмечается, что о точной дате встречи окончательной договоренности...
Премьер-министр РА принял директора Службы внешней разведки России
Премьер-министр Никол Пашинян принял директора Службы внешней разведки Российской Федерации Сергея Нарышкина.Как сообщили в правительстве РА, премьер-министр отметил, что визит г-на Нарышкина является еще одной хорошей возможностью обсудить вопросы повестки армяно-росси...
Никол Пашинян и Михаил Мишустин обсудили вопросы взаимодействия Армении и России
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с главой правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным.Об этом сообщили в правительстве РА, отметив, что собеседники обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества Армении и России, а также повестку дня ЕАЭС...
Глава МИД Армении отправится с визитом в Польшу
19 июля министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян будет с официальным визитом находиться в Польше, сообщает пресс-служба МИД РА. В рамках визита министр Мирзоян встретится с министром иностранных дел Польши Збигневом Рау и другими высокопоставленными должностными лицами...