«Մեր Ձևով» շարժմանը միացել է 27 հազար կամավոր
«Մեր Ձևով» շարժմանն արդեն միացել է 27 հազար կամավոր։ «Հայաստանի ամենաարագ աճող շարժումը հաղթանակի ճանապարհին․ Միացե՜ք մեզ»,-նշում են շարժումից։ Հիշեցնենք, որ «Մեր ձևով» շարժման գաղափարական առաջնորդը ազգային բարերար և գործարար Սամվել Կարապետյանն է։ ««Մեր ձևով» շարժումը դ...
Ցեղաuպանnւթյnւն իրագործած Ադրբեջանը արդեն նոր կարգավիճակով կարող է և «մեծահոգաբար» հայտարարել, որ ներում է. Դանիելյան
Բաքվում դասական իմաստով պատանդի կարգավիճակում պահվող հայազգի գործիչներին ոչ միայն շինծու մեղադրանքով պարզապես դատապարտեցին ցմահ ազատազրկման, այլև դատական ակտով գնահատվեց նորանկախ Հայաստանի և միջազգային իրավունքի նորմերին խիստ համահունչ ինքնորոշման իրավունքն իրացրած Արցա...
Մոսկվայում բողոքի ակցիա է անցկացվել` ի պաշտպանություն Հայ Առաքելական եկեղեցու և կաթողիկոսի
Մոսկվայում բողոքի ակցիա է անցկացվել` ի պաշտպանություն Հայ Առաքելական եկեղեցու և կաթողիկոսի։ Բազմաթիվ ռուսաստանաբնակ հայեր իրենց բողոքն ու անհանդուրժողականությունն են հայտնել ՀՀ իշխանություններին՝ պահանջելով ազատություն ապօրինի կալանավորված հոգևորականներին, ազգային բարեր...
Խաչիկ Գալստյանը կմնա կալանքի տակ
Քաղբանտարկյալ, «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Խաչիկ Գալստյանը կմնա կալանքի տակ։ «Վերաքննիչ հակակոռուպցոն դատարանն անփոփոխ թողեց առաջին ատյանի հակակոռուպցիոն դատարանի կայացրած կալանքի որոշումը»,- հայտնում է Խ.Գալստյանի պաշտպան Արսեն Բաբայանը։ Հիշեցնենք, որ 2025 թ. դեկտեմ...
Ռազմավարական սպառազինությունների կրճատման պայմանագրի ժամկետը լրացել է․ Պեսկով
Ռազմավարական հարձակողական սպառազինությունների կրճատման մասին պայմանագրի (ՌՀՍՊ) գործողության ժամկետն ավարտվում է հենց այսօր։ Ռուսաստանը դա բացասական է գնահատում և ափսոսանք հայտնում։ Այս մասին փետրվարի 5-ին հայտարարել է Կրեմլի պաշտոնական ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը,հայտն...
Անդրադարձ է կատարվել «Կովկասյան էլեկտրահաղորդման ցանց» ծրագրին
Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարի տեղակալ Էդգար Մկրտչյանը հանդիպել է Վերականգնման վարկերի բանկի («KfW») Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Յենս Հագենի հետ: Նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են էն...
ՀՀ նախագահը հանդիպել է Հայաստանում Քուվեյթի արտակարգ և լիազոր դեսպանի հետ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն Ազգային տոնի կապակցությամբ ընդունել է Հայաստանում Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունը, Վահագն Խաչատուրյ...
«Ասում է՝ կոկորդումս ինչ-որ բան կա, շունչս կտրում է». ահազանգում է Բաքվում 19 տարվա ազատազրկման դատապարտված Մադաթ Բաբայանի որդին
Բաքվի զինվորական դատարանում այսօր 19 տարվաազատազրկման դատապարտվածՄադաթ Բաբայանի որդին անթույլատրելի է համարում դատավճիռը:«Իրավունք չունեին իրեն 19 տարի դատել, էդ որ ասում են՝ ինքը Խոջալուի ցեղասպանությանը մասնակցել, սաղ սուտ է, ինքը դրա հետ ընդհանրապես կապ չունի», -«Ազա...
Կուբան և ԱՄՆ-ը փոխանակում են հաղորդագրություններ, բայց երկխոսություն դեռ չկա
Կուբան և Միացյալ Նահանգներն այս պահի դրությամբ հաղորդագրություններ են փոխանակել իրենց ընթացիկ երկկողմ հարաբերությունների վերաբերյալ, բայց լիարժեք երկխոսություն առայժմ սկսված չէ։ Այս մասին CNN հեռուստաալիքին հայտնել է Կուբայի արտաքին գործերի փոխնախարար Կառլոս Ֆեռնանդես դ...
Թուրքիա–Հունաստան բարձր մակարդակի խորհրդի 6-րդ նիստը կկայանա Անկարայում
Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով փետրվարի 11-ին կմեկնի Թուրքիա։ Պաշտոնական այցի շրջանակում Միցոտակիսը և Էրդողանը կմասնակցեն «Թուրքիա-Հունաստան բարձր մակարդակի համագործակցության խորհրդի 6-րդ նիստին։ Այս մասին հայտնու...

Нормализация отношений между Ереваном и Баку не имеет альтернативы — Мустафаев
Вице-премьер Азербайджана Шахин Мустафаев считает, что нормализация отношений между Ереваном и Баку не имеет альтернативы. Об этом сообщает «Интерфакс-Азербайджан». «Баку заинтересован в нормализации отношений с Ереваном, а также готов к переговорам для подписания мирно...
Подписана Бакинская декларация между Азербайджаном, Ираном и Россией по развитию коридора «Север-Юг»
В Баку состоялось совместное мероприятие с участием официальных лиц Азербайджана, России и Ирана по перспективам развития транспортного коридора «Север-Юг». На мероприятии была подписана Бакинская декларация по итогам первой трехсторонней встречи между Азербайджаном, Ир...
Пашинян, Эрдоган и Алиев примут участие в саммите ШОС в Самарканде
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, президенты Турции и Азербайджана Реджеп Эрдоган и Ильхам Алиев примут участие в саммите ШОС в качестве гостей. Об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь президента Узбекистана Шерзод Асадов. Всего в саммите Шанха...
Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи со смертью королевы Великобритании Елизаветы II
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Элизабет Трасс телеграмму соболезнования в связи со смертью Елизаветы II. Как сообщает, в послании, в частности, говорится: «Ваше Высоч...
Меморандум в связи со вступлением в ШОС Ирана подпишут в Самарканде
Лидеры государств - членов Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) на предстоящем саммите в Самарканде подпишут Меморандум об обязательствах иранской стороны в связи со вступлением в организацию, после чего Иран выполнит соответствующие обязательства и завершит проц...
Россия воплотит главный кошмар Европы в реальность — Forbes
Возможное введение принудительного нормирования потребления газа станет фиаско для Европы,пишет Дэн Рункявичюс для издания Forbes, передает РИА Новости. «Обязательное нормирование энергетический кошмар становится реальностью», говорится в публикации. Автор напоминает, ч...
Дело в отношении Владимира Гаспаряна из суда первой инстанции передано в Антикоррупционный суд
Дело в отношении бывшего начальника полиции Владимира Гаспаряна из суда первой инстанции передано в Антикоррупционный суд. Кроме Владимира Гаспаряна по этому делу проходят также бывший замначальника полиции Левон Ераносян - по обвинению в присвоении в особо крупных разм...
Ваге Ованнисян: Потеря Арцаха означает потерю Армении
Страна находится в системном коллапсе, и дело с мертвой точки не движется. Почему? Об этом в своей статье написал эксперт «Группы альтернативных проектов» Ваге Ованнисян. В ней он также отметил: «Мы много лет готовились к «предыдущей войне» и проиграли. Есть глубокая об...
Минобороны Армении опровергло очередную дезинформацию со стороны Азербайджана
Минобороны Армении опровергло очередную ложь Азербайджана о якобы нарушении режима перемирия. «В ночь на 9 сентября подразделения ВС Армении не открывали огонь по азербайджанским позициям, расположенным на восточном участке армяно-азербайджанской границы. Ситуация на гр...
Спецпредставитель МИД РФ Игорь Ховаев посетит в ближайшее время Ереван
Спецпредставитель МИД РФ Игорь Ховаев посетит в ближайшее время Ереван для обсуждения перспектив заключения мирного договора между Арменией и Азербайджаном. Об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова. Она отметил, что Ховаев в эти дни находится в Ба...