Թրամփը և Մոդին քննարկել են Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հետ քննարկել է Մերձավոր Արևելքի հակամարտությունը, այդ թվում՝ Հորմուզի նեղուցում տիրող իրավիճակը, երեքշաբթի օրը հայտարարել է Հնդկաստանում ԱՄՆ դեսպան Սերջիո Գորը։ «Նախագահ Դոնալդ Թրամփը հենց նոր զրուցեց վարչապետ...
Արուսյակ Ջուլհակյանն ընտրվել է որպես ԵԽԽՎ ներկայացուցիչ ԳՐԵԿՈ-ում
ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանն ընտրվել է որպես ԵԽԽՎ ներկայացուցիչ ԳՐԵԿՈ-ում (ԵԽ Կոռուպցիայի դեմ պայքարի պետությունների խումբ): Այդ մասին Ֆեյսբուքում հայտնել է Ջուլհակյանը:
Իրանը դադարեցրել է Թուրքիային գազի մատակարարումը
Իրանը դադարեցրել է գազի մատակարարումը Թուրքիա՝ Իսրայելի կողմից Հարավային Պարս խոշոր գազային հանքավայրի վրա հարվածից հետո։ Այս մասին հաղորդում էBloomberg-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։ Գործակալության տվյալներով՝ 2025 թվականին Իրանը կազմել է Թուրքիայի գազի ներմուծման 14%-ը...
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հակակոռուպցիոն քաղաքականության խորհրդի նիստը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հակակոռուպցիոն քաղաքականության խորհրդի հերթական նիստը, որին մասնակցել են խորհրդի կազմում ընդգրկված պետական մարմինների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և հրավիրյալ մասնակ...
Նարեկ Կարապետյանի հարցազրույցը ամերիկացի աշխարհահռչակ բլոգեր Մարիո Նավֆալին
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանի հարցազրույցը աշխարհահռչակ բլոգեր և բիզնես ինֆլուենսեր Մարիո Նավֆալին. Մարիո Նարեկ, շատ հաճելի է Ձեզ հանդիպելը, Ձեզ հետ խոսելը, այստեղ՝ Հայաստանում լինելը։ Եվ ուղղակի ուզում եմ լսարանին մի փոքր ընդհանուր պատկ...
Պետությունը չի կարող լինել ուժեղ, եթե իշխանությունը չի կրում ազգային պատասխանատվություն. Մհեր Մելքոնյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Մելքոնյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Այսօր մեր պետականությունը կանգնած է բազմազան մարտահրավերների առաջ. ներքին քաղաքական անկայունությունը, տնտեսական խոցելիությունը և արտաքին սպառնալիքները անխուսափելիորեն ընդգծում են ազգային իշխանո...
Ոչ մի ներողություն կամ ծնկաչոք աղոթք չի ջնջի ձեր մեղքերը․ Լիլիթ Գալստյան
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանի ելույթը ԱԺ հայտարարությունների ժամին․ «Երեկ Վրաստանը վերջին հրաժեշտը տվեց Իլյա 2-րդին: եռօրյա սգով վրաց ժողովուրդն իր ցավն ու ակնածանքը դրսևորեց պատրիարքի նկատմամբ, միաժամանակ իր խոնարհումը բերելով 326-ից պետական հռչակվ...
Երևանում կասեցվել է «ՊՐՈԳՐԵՍ 8888» հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունը
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչների կողմից «ՊՐՈԳՐԵՍ 8888» ՍՊ ընկերությանը պատկանող (ք․ Երևան, Սաֆարյան 6/4) հանրային սննդի օբյեկտում իրականացված ստուգման ընթացքում արձանագրվել են սննդամթերքի արտադրության հետ անհամատեղելի սանիտարահիգիե...
«Ներողություն խնդրե՛ք ու ռադներդ քաշե՛ք». Անաստաս Իսրայելյանը՝ իշխանության ներկայացուցիչներին
Մենք այսօր ականատես ենք, թե ինչ է կատարվում մեր հայ ժողովրդի հետ. մարդիկ, որոնք Արցախի անունը տալով, Արցախում զոհված տղերքի արյունով եկել են իշխանության, այսօր հրաժարվում են Արցախից, հրաժարվում են ընդհանրապես Արցախ հետ վերադարձի իրավունքից։ Այս մասին, այսօր՝ մարտի 24ին,...
«Ու՞մ մեղքով ա ախպերս զոհվել հրապարակե՛ք զեկույցը». զոհվածի եղբայր
ԱԱԾ նոր տնօրենի հետ չեմ հանդիպել, չեմ էլ ուզում հանդիպել, որովհետեւ ոչ մի ակնկալիք չունեմ։ Այս մասին, այսօր՝ մարտի 24ին, ԱԺի դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Լույսի Ճրագ» ՀԿ նախագահ Արսեն Ղուկասյանը։ Նշենք, որ ակցիայի մասնակիցները պահանջում ե...

На КПП «Верхний Ларс» сдано в эксплуатацию 15 новых путей: Комитет государственных доходов Армении
21 июня заместитель председателя Комитета государственных доходов РА Ашот Мурадян посетил с рабочим визитом город Владикавказ Российской Федерации для участия в церемонии ввода в эксплуатацию реконструированных полос движения на КПП «Верхний Ларс» многостороннего автомо...
Мы продолжили обсуждение проектов оборонного сотрудничества между Арменией и Францией: Папикян
Благодарю министра Вооруженных сил Себастьяна Лекорну за его сердечный прием и богатую и теплую беседу. Об этом заявилМинистр обороны Армении Сурен Папикян. "В духе дружественных армяно-французских отношений мы продолжили обсуждение проектов оборонного сотрудничества ме...
Захарова об инциденте на мосту Хакари: Обвинения в адрес российских миротворцев абсолютно беспочвенны
Обвинения в адрес российских миротворцев абсолютно беспочвенны и безосновательны. Об этом сегодня, 21 июня, в ходе брифинга заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова, отвечая на вопрос о вызове посла РФ Сергея Копыркина в МИД РА в связи со стрельбой в...
Еще 50 миллиардов евро: ЕС отмечает прогресс Киева в реформах
Глава Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен сообщила о прогрессе Киева в направлении реформ и добавила, что в обозримом будущем можно будет договориться о новом плане финансовой поддержки Украины. Oб этом фон дер Ляйен написала в Twitter. «Цель близка. Мы будем работать вме...
Столтенберг призвал страны НАТО избегать зависимости от Китая
Китай не является противником НАТО, но не следует позволять союзникам зависеть от КНР в ряде сфер, включая важнейшие поставки сырья. Как передает «РИА Новости», это в интервью изданию Tagesspiegel заявил генеральный секретарь альянса Йенс Столтенберг. «Речи об экономиче...
В Азербайджане полицейские применили силу против участников акции протеста
В Азербайджане полицейские применили силу газ против участников экологической акции протеста. По сообщениям в азербайджанском секторе социальных сетей, полиция даже применила слезоточивый газ. Однако СМИ публикую по большей части официальное сообщение МВД. В нем сообщае...
В Подмосковье у воинских складов сбили два беспилотника
В подмосковном поселке Калининец Наро-Фоминского городского округа упали два беспилотника на подлете к складам одной из воинских частей в результате противодействия военных, сообщил в своем Telegram-канале губернатор Московской области РФ Андрей Воробьев.«Сегодня два ап...
Госсекретарь США анонсировал новый пакет помощи Украине
США 21 июня объявят о новом пакете помощи Украине. Как передает РИА новости, об этом заявил госсекретарь США Энтони Блинкен. "Президент Байден сказал, что мы будем с Украиной столько, сколько потребуется... Мы продолжим действовать в соответствии с этой приверженностью,...
Взрыв на нефтебазе в Кыргызстане: пострадали 4 человека
На нефтебазе близ железнодорожной станции «Шопоков» в Кыргызстане взорвалась цистерна: пострадали 4 человека, сообщает Sputnik Кыргызстан со ссылкой на Минздрава КР. Отмечено, что все они с ожогами различной степени тяжести доставлены в Центр общеврачебной практики Соку...
На территории металлургического завода, строящегося в Ерасхе, подняты флаги Армении и США
На строительной площадке металлургического завода, строящегося в Ерасхе на армяно-американские инвестиции, подняты флаги Армении и Соединенных Штатов Америки. Руководство строящегося завода тем самым подтвердило свое определенное решение, что, несмотря на обстрелы и про...