Մհեր Գրիգորյանը ժամանել է Ղազախստան
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ժամանել է Ղազախստանի Շիմքենդ քաղաք՝ մասնակցելու Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին և Digital Qazaqstan համաժողովին։ ՀՀ փոխվարչապետին դիմավորել է Ղազախստանի առևտրի և ինտեգրման նախարար Արման Շակկալիևը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությ...
Երևան-Վանաձոր ճանապարհին բախվել են «Opel»-ը և «Ford Transit»-ը
Այսօր՝ մարտի 26-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 14:50-ի սահմաններում Երևան-Վանաձոր ավտոճանապարհի Աշտարակ խոշորացված համայնքի Մուղնի բնակավայրի վարչական տարածքում բախվել են «Opel» և «Ford Transit» մակնիշի ավտոմեքենաները։Shamshyan.com-ի տեղեկություննե...
20 կգ թմրամիջոցն ապօրինի իրացրած անձինք կալանավորվել են. քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված քննչական գործողությունների, ինչպես նաև ԱԱԾ աշխատակիցների հետ համատեղ իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պ...
Ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև
Երևանում մարտի 26-ի ցերեկը, 27-31-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև։ Մարտի 30-31-ին հնարավոր է նաև ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 12-15մ/վ արագությամբ։ Այս մասին հայտնում են«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից: Հանրապետո...
ԱՄՆ-ն հայտնել է Իրանում 10 000 թիրախ խոցելու մասին
Ամերիկյան զորքերը Թեհրանի դեմ ռազմական գործողության սկզբից ի վեր ավելի քան 10 000 հարված են հասցրել Իրանի թիրախներին, ոչնչացվել է զենքի արտադրության իրանական ձեռնարկությունների երկու երրորդը: Այս մասին հայտարարել է Մերձավոր Արևելքում ԱՄՆ զինված ուժերի կենտրոնական հրաման...
Գյուղացին այսօր ունի մեկ հիմնական պահանջ՝ աշխատելու և արժանապատիվ ապրելու պայմաններ. Ծառուկյան
Արմավիրի մարզ կատարած այցի ընթացքում եղանք մի շարք համայնքներում՝ լսելու մարդկանց խնդիրներն ու առաջարկները։ Այս մասին գրել է Գագիկ Ծառուկյանը: «Գյուղացին այսօր ունի մեկ հիմնական պահանջ՝ աշխատելու և արժանապատիվ ապրելու պայմաններ։ Մարդիկ ուզում են մնալ իրենց հողում, բայց...
Հանրապետության գետերում սպասվում է ջրի ելքերի մեծացում
Հարավից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված մարտի 27-28-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային գոտիներում` թաց ձյան, նախալեռնային և հովտային գոտիներում` անձրևի տեսքով, առանձին շրջաններում ուղեկցվելով ցածր հորիզոնական տեսանելիութ...
Ի՞նչ քարտեզ եք կրում ձեր կրծքին, եթե մեր սահմանները սահմանազատված չեն․ հարց Փաշինյանին
«ՔՊ–ականներ երաշխավորներից ինչո՞ւ եք էդպես դիվահարվում, ձեր խաղաղությունը Ալիեւի կամքից է կախվա՞ծ»
«ՔՊ-ականներ, երբ գալիս եք ու օրով ժամով ասում եք, որ Հայաստանի վրա հարձակվելու են, ամսաթիվ եք նշում, պայմանավորվե՞լ եք այդ հարձակման մասին, որտեղի՞ց գիտեք այդ օրը, ժամը, որտեղի՞ց ձեզ էդ տեղեկությունը: Երբ գալիս եք ու ասում եք՝ «մենք չլինենք, պատերազմ է լինելու», ձեր համ...
Դուք իշխանությունը վերցրեցիք ու 19 օր հետո Ղարաբաղը դարձրեցիք ինքնություն. Ռուբինյանը՝ ՀՅԴ–ին
Ուզում եմ բոլորին հիշեցնել, որ Արարատ լեռը գտնվել է Հայաստանի տարածքում մինչև այն պահը, երբ իշխանության եկավ Դաշնակցությունը։ Այս մասին մարտի 26-ին Ազգային ժողովի նիստում Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցի քննարկման ժամանակ հայտարարել է խորհրդ...

В Запорожской АЭС сообщили, что из-за аварии на Каховской ГЭС станции ничего не угрожает
«Угрозы безопасности Запорожской АЭС (ЗАЭС) из-за разрушений на Каховской ГЭС в настоящее время отсутствуют, персонал контролирует ситуацию». Как передает «Арменпресс», со ссылкой на ТАСС, об этом заявил директор Запорожской атомной электростанции Юрий Черничук. «В связ...
Армянский Патриарх Константинополя примет участие в заседаниях Верховного духовного совета
Армянский Патриарх Константинополя архиепископ Саак Машалян прибудет в Армению для участия в заседаниях Верховногодуховного совета, которые будут созваны под председательством Католикоса Всех Армян Гарегина II. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил Армянский Патриа...
В Армении создается межведомственная группа по строительству нового атомного энергоблока
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна будет создана межведомственная рабочая группа для обсуждения вопросов, связанных со строительством нового атомного энергоблока в республике. Об этом сообщили в пресс-службе Правительства. «Рабочая группа создается также...
США готовы принять очередной этап переговоров между Арменией и Азербайджаном: Ведант Патель
Соединенные Штаты выражают удовлетворение, что переговоры между Арменией и Азербайджаном продолжаются, и надеются вновь принять стороны в Вашингтоне. Как передает «Арменпресс», об этом заявил первый заместитель пресс-секретаря Госдепартамента США Ведант Патель, подразум...
Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию
Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию, заявив о якобы сорванных ими фортификационных работах, проводимых Армией обороны в Аскеранском, Мартунском и Карвачарском районах. Об этом говорится в сообщении Минобороны Арцаха. Минобороны Азербайджана в...
Бывший вице-президент Майк Пенс подал документы для участия в выборах президента США
Бывший вице-президент США Майк Пенс подал документы для того, чтобы баллотироваться на выборах следующего американского лидера, которые пройдут в стране в ноябре 2024 года. Как передает ТАСС, соответствующая информация опубликована в понедельник на сайте Федеральной ком...
Спецпредставитель ЕС Тойво Клаар едет в Армению
В Армению прибывает специальный представитель Евросоюза на Южном Кавказе Тойво Клаар. Oб этом он написал на своей официальной странице в Twitter. «Лечу в Ереван для продолжения переговоров с ЕС на высоком уровне», - написал он.
США расширили антироссийские санкции
США расширили санкции против Российской Федерации, внеся в ограничительные списки семь физических и одно юридическое лицо. Об этом сообщает Минфин Соединенных Штатов. Как говорится в сообщении, под рестрикции попали Светлана Бойко, Василий Громовиков, Глеб Хлопонин, Але...
В Грузии планируют построить новый международный аэропорт рядом с Тбилиси
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили заявил в понедельник о решении построить рядом с Тбилиси новый международный аэропорт. Об этом передаетРИА новости. "Мы пришли к решению о необходимости строительства нового аэропорта, который будет международным, современного...
Мирзоян отметил, что из бывших глав МИД находится в тесном контакте с Зограбом Мнацаканяном
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян сообщил, что в рамках своей работы он находится в тесном контакте с одним из бывших министров иностранных дел Зограбом Мнацаканяном, а кроме того, МИД ведет обсуждения с экспертами с целью сбора полезного для страны материа...