Վարդան Ղուկասյանն ու Ստեփան Դեմիրճյանը կհամագործակցեն
Վարդան Ղուկասյանն ու Ստեփան Դեմիրճյանը կհամագործակցեն։ Այս մասին գրել է ԴՕԿ Կուսակցության շտաբի պետ,փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանը։ «Համագործակցության առաջարկությունն ընդունված է։ Վարդան Ղուկասյան, Ստեփան Դեմիրճյան։ Կարևորվում է, որ բացառապես միասնական ջանքերով, անկախ կուսա...
Մեդվեդև. Իրանը փորձարկել է իր «միջուկային զենքը», այն կոչվում է Հորմուզի նեղուց
Իրանը փորձարկել է իր «միջուկային զենքը», որը կոչվում է Հորմուզի նեղուց, և դրա ներուժը անսպառ է։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը X սոցիալական մեդիա հարթակում։ Մեդվեդևը նշել է, որ դեռևս պարզ չէ, թե ինչպես կզարգանա Վաշինգտ...
Պուտինը ասաց, որ Փաշինյանը ստախոս է․ շատ ծանր հետևանքներ են լինելու
Կամ Իրանն անձամբ կհանձնի իր ուրանը ԱՄՆ-ին, կամ էլ այն կբռնագրավվի․ Պենտագոնի ղեկավար
Պենտագոնը հայտարարում է, որ կա՛մ Իրանն ինքնուրույն կփոխանցի իր հարստացված ուրանը ԱՄՆ-ին, կա՛մ Վաշինգտոնն ուժով դուրս կբերի այդ միջուկային նյութերը։ ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Փիթ Հեգսեթը մամուլի ասուլիսի ժամանակ, պատասխանելով Իրանի տնօրինության տակ գտնվող հարստացված ուրա...
TRIPP-ի T տառն արդեն արդիական չէ, մնաց RIPP-ը. Քաղաքագետ
«Հիմա Իրանը միայն Հորմուզի միջանցքի՞ց է նալոգ հավաքելու, թե՞ TRIPP-ից էլ: TRIPP-ի T տառն արդեն արդիական չէ, մնաց RIPP ու ՔՊ-ի «Խաղաղաության ժամանակաշրջանի» հարցականը»,-գրում է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը՝ անդրադառնալով Իրանի ու ԱՄՆ միջև հաստատված երկշաբաթյան հրադադարի պ...
Ավտոներկրողներն ահազանգում են՝ երկու օր է չեն կարողանում մաքսազերծել ԱՄՆ-ից ներմուծվող ավտոմեքենաները. Գառնիկ Դանիելյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Ավտոներկրողներն ահազանգում են, որ արդեն երկու օր է՝ չեն կարողանում մաքսազերծել ԱՄՆ-ից ներմուծվող ավտոմեքենաները։ Որպես պատճառաբանություն բերվում է փաստաթղթերի անհամապատասխանելիությունը։ Բանն...
Մոսկվան չի կարող անտեսել ՀՀ-ում տեղի ունեցող գործընթացները. Զախարովա
Մոսկվան չի կարող անտեսել ՀՀ-ում տեղի ունեցող գործընթացները, ինչպիսիք են Ընտրական օրենսգրքում փոփոխությունների ընդունումը, հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան: Հայաստանում կան բազմաթիվ քաղաքական ուժեր, որոնք հանձնառու են Ռուսաստանի հետ կառուցողական համագործ...
Սամվել Կարապետյանի նախաձեռնությամբ՝ նոր սերնդի գերազանցության կենտրոններ Պոլիտեխնիկում
Սամվել Կարապետյանի իրականացրած կրթական կարևորագույն ծրագրերից մեկը Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում գերազանցության գերժամանակակից կենտրոնների հիմնումն է` 2017 -ին ֆրանսիական «Schneider Electric» ընկերության, իսկ 2018 -ին՝ «Կասկադ» հոլդինգի հետ համատեղ ծրագ...
Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն արձագանքել է Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ արված հայտարարությանը
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարությունը, որում, ըստ էության, կոչ էր արվում ռուսական կողմին ձեռնպահ մնալ «Լեռնային Ղարաբաղ» եզրույթի հիշատակումից։ Պատասխանելով համապատասխան հարցին՝ Զախա...
Թիրախավորվել է Աբու Դաբիի գազամշակման համալիրը. կան վիրավորներ
Աբու Դաբիի իշխանությունները հայտարարել են, որ Հաբշանի գազամշակման համալիրում ՀՕՊ համակարգերի կողմից հաջողությամբ ոչնչացված արկի բեկորների ընկնելու հետևանքով տարածքում մի քանի հրդեհ է բռնկվել։ Այս մասին հաղորդում է էմիրաթական WAM գործակալությունը։ Միջադեպի հետևանքով թեթև...

• Азербайджанцы арестовали Рубена Варданяна?
Источники Politik.am сообщают, что бывший госминистр Арцаха Рубен Варданян был арестован по дороге в Армению. Информация пока не может быть проверена. Арест Варданяна активно обсуждается на азербайджанских Telegram-платформах.
• Азербайджан заверяет, что не намерен вторгаться на территорию Армении
Азербайджан заверяет, что не намерен вторгаться на территорию Армении
27 Сентября, 2023
Азербайджан заверяет, что не намерен вторгаться на территорию Армении для «для создания сухопутного коридора на юге Армении. Советник президента Азербайджана по внешней политике Хикмет Гаджиев заверил Reuters, что Баку «лишь хочет транспортное сообщение с Нахиджеваном ч...
• Посол США в Армении посетила военный пантеон «Ераблур»
Посол США в Армении посетила военный пантеон «Ераблур»
Посол США в Армении Кристина Квин посетила военный пантеон «Ераблур» и почтила память погибших в 44-дневной войне 2020 года. Как передает , посол Квин возложила венок к памятнику павшим при защите Родины и цветы на могилы воинов, погибших на войне.
• Абрамян: СНБ Армении должна выяснить, как и о чем контактировал Самвел Бабаян с Азербайджаном
Абрамян: СНБ Армении должна выяснить, как и о чем контактировал Самвел Бабаян с Азербайджаном
Самвел Бабаян в эфире Первого армянского канала признался, что без ведома властей Арцаха общался с Азербайджаном, передавал предложения. Об этом написал секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян. «В нашей стране, если рядовой гражданин выйдет на связь...
• «Военных действий не будет». Алиев Блинкену
«Военных действий не будет». Алиев Блинкену
Госсекретарь США Энтони Блинкен провел телефонный разговор с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, сообщают азербайджанские СМИ. Отмечается, что телефонный разговор состоялся по инициативе американской стороны. Госсекретарь подчеркнул, что военных действий больше б...
• Япония предложила инициативу по возобновлению иранского ядерного соглашения
Япония предложила инициативу по возобновлению иранского ядерного соглашения
26 Сентября, 2023
Япония предложила инициативу по возобновлению иранского ядерного соглашения. Об этом заявил глава МИД ИРИ Хосейн Амир-Абдоллахян. В интервью Kyodo News Абдоллахян заявил, что любая инициатива Японии, которая соответствует «интересам Ирана», будет воспринята Тегераном по...
• Российские миротворцы приступили  к разминированию населенного пункта Атерк в Арцахе
Российские миротворцы приступили к разминированию населенного пункта Атерк в Арцахе
Военнослужащие российского миротворческого контингента приступили к очистке и разминированию от взрывоопасных предметов (ВОП) территории населенного пункта Атерк, Мардакерского района в Нагорном Карабахе. Об этом сообщается в Телеграмм-канале российских миротворцев.
• ЕС выделит 5 млн евро на нужды армян Арцаха
ЕС выделит 5 млн евро на нужды армян Арцаха
ЕС увеличивает гуманитарное финансирование на 5 миллионов евро в ответ на растущие потребности, вызванные кризисом в Нагорном Карабахе. «Ожидается, что эскалация конфликта и последующее прекращение огня спровоцируют массовый исход людей из Нагорного Карабаха в Армению,...
• Эрдоган: Если Армения не откроет путь для поезда в Нахиджеван, он пойдет через Иран
Эрдоган: Если Армения не откроет путь для поезда в Нахиджеван, он пойдет через Иран
Президент Турции Тайип Эрдоган заявил, что так называемый Зангезурский коридор, должен быть открыт. В беседе с журналистами на обратном рейсе из Нахиджевана, где Эрдоган встретился накануне с президентом Ильхамом Алиевым, Эрдоган заявил, что если Армения не позволит кор...
• Президенты России и Ирана обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха
Президенты России и Ирана обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха
Президенты России и Ирана обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха. Как сообщает пресс-служба Кремля, в ходе телефонной беседы Владимира Путина и Эбрагима Раиси состоялася обстоятельный обмен мнениями по ситуации вокруг Нагорного Карабаха и проблематике нормализации...