• Տարադրամի փոխարժեքները ապրիլի 9-ին
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի միջինացված արժեքը 375 դրամ է, վաճառքը՝ 377 դրամ: Եվրոյի առքի արժեքն է 437 դրամ, վաճառքի դեպքում՝ 441.5 դրամ: Ռուսական ռուբլու առքի միջին արժեքն է 4.77 դրամ, վաճառքինը՝ 4.86 դրամ։
• ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը հյուպատոսական հարցերով ընդունելության վերաբերյալ հայտարարություն է տարածել
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը հյուպատոսական հարցերով ընդունելության վերաբերյալ հայտարարություն է տարածել
Ապրիլի 9, 2026
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունն իրազեկում է, որ հյուպատոսական հարցերով ընդունելությունն իրականացվում է միայն նախապես ամրագրված այցերի հիման վրա։ Ընդունելության ժամերը՝ երկուշաբթիից հինգշաբթի՝ 09:30-13:00։ «Այց ամրագրելու համար անհրաժեշտ է մուտք գործել դեսպանության պաշտոնական...
• ԱՄՆ-ում նավթագործները դժգոհ են Հորմուզի նեղուցով անցման հնարավոր վճարից
ԱՄՆ-ում նավթագործները դժգոհ են Հորմուզի նեղուցով անցման հնարավոր վճարից
Նավթային ընկերությունների ղեկավարները դիմել են Սպիտակ տուն՝ քննադատելով այն հնարավոր հեռանկարը, որ Իրանը կարող է սկսել վճար գանձել նավերից Հորմուզի նեղուցով անցնելու համար։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ հղում անելով Politico պարբերականին: «Նավթային ընկերություններ...
• ԱՄՆ ԶՈՒ-ն կմնա Իրանի սահմանների մոտ մինչև համաձայնագրի պայմանների կատարումը․ Թրամփ
ԱՄՆ ԶՈՒ-ն կմնա Իրանի սահմանների մոտ մինչև համաձայնագրի պայմանների կատարումը․ Թրամփ
Ամերիկացի զինծառայողներն ու սպառազինությունը կմնան իրանական սահմանների մոտ այնքան ժամանակ, քանի դեռ չեն պահպանվել համաձայնագրի բոլոր պայմանները։ Այս մասինTruth Social-ում հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։ «ԱՄՆ բոլոր նավերը, օդանավերը և անձնակազմը՝ հավելյալ մարտակա...
• Լարսը փակ է
Լարսը փակ է
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Փակ ենԱրագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները։ Վարորդներին հորդորում ենք երթևեկել բացառապես ձմեռային...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 9ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը` Երևանի Կենտրոն վարչական շրջան՝ 11:00-17:00 Խորենացի փողոց 6-...
• Որքա՞ն գումարով է ՔՊ-ն վարձակալել մարզահամերգային համալիրը. «Հրապարակ»
Որքա՞ն գումարով է ՔՊ-ն վարձակալել մարզահամերգային համալիրը. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է․ «Օրերս մարզահամերգային համալիրում Փաշինյանի մասնակցությամբ 2 միջոցառում էր անցկացվել։ Ապրիլի 4-ին մեծ դահլիճում տեղի ունեցավ ՔՊ համագումարը, երեկոյան, փոքր դահլիճում՝ Վարչաբենդի հանդեսը։ Մարզահամերգայինի տնօրեն Կարեն Ղազարյանը մեզ հետ զրույց...
• Դատարկ տներ, կորած սուբսիդիաներ. «Փաստ»
Դատարկ տներ, կորած սուբսիդիաներ. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթը գրում է.Տավուշի մարզի սահմանամերձ համայնքներում իրականացված գյուղական բնակարանաշինության ծրագիրը, որի նպատակն էր խթանել բնակեցումը և աջակցել տեղական բնակչությանը, ըստ գյուղացիների, փաստացի չի ծառայել իր հիմնական նպատակին։ Տեղացիները ահազանգում են, որ պետ...
• Քաղաքապետարանը շուրջ կես տարվա աշխատավարձ է պարտք. «Հրապարակ»
Քաղաքապետարանը շուրջ կես տարվա աշխատավարձ է պարտք. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է․ «Երեւանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող «Քանաքեռ-Զեյթուն ծննդատուն» ՓԲԸ-ի փակվելուց շուրջ 2 տարի անց բժշկական հիմնարկի աշխատակազմը չի ստացել աշխատավարձերը․ քաղաքապետարանը շուրջ կես տարվա աշխատավարձ է պարտք աշխատողներին: Ծննդատան նախկին...
• Փաշինյանը Հայաստանը մտցնում է շատ վտանգավոր «խաղի» մեջ. «Փաստ»
Փաշինյանը Հայաստանը մտցնում է շատ վտանգավոր «խաղի» մեջ. «Փաստ»
«Փաստ» թերթը գրում է. «Տարբեր առիթներով ոչ մեկ անգամ Ռուսաստանից ակնարկել են, թե Հայաստանի համար ինչ հետևանքներ կարող է ունենալ ԵԱՏՄ-ից դուրս գալը կամ Ռուսաստանի հետ առևտրատնտեսական ու քաղաքական հարաբերությունների խզումը: Ու դա սպառնալիք չէ, ինչպես սիրում են մեկնաբանել...

Чехия назвала Россию главной угрозой для страны
В новой оборонной стратегии Чехии самой серьезной угрозой для страны названа Россия, документ уже одобрил Совбез республики, в октябре ожидается голосование в правительстве, сообщило в четверг издание Seznam Zprvy. «В новой оборонной стратегии Россия названа самой серье...
Испанская полиция изъяла тонну кокаина с рыболовецкого судна
Сотрудники испанских спецслужб перехватили в водах близ Кабо-Верде тонну кокаина на рыболовецком судне, направлявшемся в Испанию, сообщило в четверг министерство внутренних дел королевства в пресс-релизе. «Агенты Национальной полиции в ходе совместной операции с португа...
«Ратификация Римского статута будет иметь самые негативные последствия для двусторонних отношений». МИД РФ
МИД России отреагировал на решение о ратификации Римского статута в Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам. «Ратификация Римского статута будет иметь самые негативные последствия для двусторонних отношений. Россия надеется, что в Национальном Собрани...
Самвел Карапетян призвал МИД РА принять меры для возвращения Рубена Варданяна
Российский предприниматель, филантроп, президент благотворительного фонда «Ташир» Самвел Карапетян прокомментировал задержание Рубена Варданяна, подчеркнув, что считает действия азербайджанских властей вопиющим актом несправедливости. Об этом сообщает пресс-служба групп...
В Кремле приняли к сведению заявление Степанакерта
В Кремле приняли к сведению заявление о прекращении существования Арцаха и внимательно отслеживают ситуацию, заявил в беседе с журналистами пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков. «Мы принимаем во внимание, внимательно отслеживаем ситуацию, прежде всего, конеч...
Ратификация Римского статута по представленной процедуре антиконституционна – фракция «Айастан»
Ратификация Римского статута по представленной процедуре является антиконституционной, а включение вопроса о его ратификации в повестку Национального собрания и возможное голосование по этому вопросу незаконными. Об этом говорится в заявлении оппозиционной фракции «Айас...
Правоохранители Армении разглядели в записи о «киколе» и «предателях» намек: Задержан Мушег Шушанян
СК Армении сообщил о задержании Мушега Шушаняна. Согласно сообщению, 9 мая текущего года на странице в ютюб опубликован видеоматериал под заголовком «Физическое уничтожение Никола оправдано», в котором Шушанян озвучивает обусловленные несовпадением политических взглядов...
7 пациентов, перевезенных в Армению из Арцаха, скончались
7 пациентов, перевезенных из Арцаха в Армению в крайне тяжелом состоянии, скончались из-за повреждений, несовместимых с жизнью. Об этом сообщает министерство здравоохранения Армении. 6 из них пострадавшие от взрыва на заправке близ Степанакерта. Напомним, что по данным...
Армения предложила России подписать двустороннее соглашение относительно действия Римского статута
Армения предложила Российской Федерации подписать двустороннее соглашение относительно действия Римского статута. Об этом в Национальном Собрании на заседании постоянной парламентской Комиссии по государственно-правовым вопросам во время обсуждения соответствующего зако...
Власти Азербайджана арестовали Рубена Варданяна на четыре месяца
Власти Азербайджана арестовали Рубена Варданяна на четыре месяца. Об этом сообщает АПА. «На процессе под председательством судьи Ульвии Шукюровой представление было удовлетворено. Суд избрал в отношении Рубена Варданяна меру пресечения в виде ареста на 4 месяца», - гово...