Անձնական հարաբերությունները այլ բան են, միջպետականը՝ այլ. ԲՀԿ խոսնակն արձագանքել է Փաշինյանին
Կառավարությունում գործող վարչապետի բրիֆինգում այսօր հնչեցրած հայտարարությունների շեշտադրումները շատ նման էին 44-օրյա պատերազմից օրեր անց արվող հայտարարություններին, երբ երկրի ղեկավարը, գերագույն գլխավոր հրամատանատարը պարտության մեջ մեղադրում էր տարբեր կամավորական ջոկատն...
Ռինկևիչսը բարձր է գնահատում Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության վերաբերյալ նախաստորագրված համաձայնագիրը
Լատվիայի նախագահ Էդգարս Ռինկևիչսը բարձր է գնահատում Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության վերաբերյալ նախաստորագրված համաձայնագիրը՝ հույս հայտնելով, որ այդ գործընթացը կհանգեցնի երկու երկրների միջև իրավիճակի նորմալացման ու տարածաշրջանային կայունության։ Այս մասին Լատվիա...
Ալեն Սիմոնյանի ասածը Բելառուսի նկատմամբ ինչ որ անմարդկային նախանձ է․ Զախարովա
Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակ Ալեն Սիմոնյանը, ով Բելառուսն անվանել էր Ռուսաստանի նահանգ, նախանձում է Մինսկի հաջողություններին: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։ «Իմ կարծիքով, Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Սիմոնյանը պարզապես նախանձ...
Հանրակրթության վարչության պետի անունից տարածվում է կեղծ հաղորդագրություն. ԿԳՄՍՆ
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը հերքել է հանրակրթության վարչության պետ Թամարա Սարգսյանի անունից տարածվող հաղորդագրությունները հանրակրթական դպրոցների պաշտոնական էլեկտրոնային հասցեներին։ «Նշված նամակը ապատեղեկատվություն է...
Տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով ՀՀ ժամանած Լատվիայի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
Հանրապետության նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Լատվիայի նախագահ Էդգարս Ռինկևիչսի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը: Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ողջունել է իր պաշտոնակցին: Զինվորական նվագախմբի կատարմամբ հնչել են Հա...
Մի շալվար էլ Փաշինյանին կտանք․ բանավեճ լրագրողի և Սամվել Կարապետյանի միջև
Փաշինյանը Բաքվի խամաճիկն է, որը խարխլում է երկիրը, և մեզ ստիպում են ընտրել նրան. Զուրաբյան
Առաջին ռազմավարական մարտահրավերը խաղաղությունն է: Այդ մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Հայ ազգային կոնգրեսի փոխնախագահը Լևոն Զուրաբյանը՝ ներկայացնելով ՀԱԿ-ի նախընտրական ծրագիրը: Զուրաբյանը ներկայացրեց ծրագրի ռազմավարական մարտահրավերները, որոնց այսօր բախվում է Հայաստա...
Որեւէ միջազգային մեխանիզմ օգտագործում եք գերիների մասով Բաքվի հետ․ հարց ՄԻՊ–ին
Դուք շարունակ թաքնվում եք մի մարդու կերպարի մեջ, որը շատ բան գիտի, բայց որոշել է ամեն ինչ չասել, որովհետև ուղղորդվում է «մի վնասիր» սկզբունքով, և կարելի է մտածել, թե ինչ-որ գործողություններ են կատարվում, և դուք չեք խոսում, որպեսզի չվնասեք։ Այս մասին այսօր, մայիսի 7-ին,...
Ես Ռուսաստանի միակ խոշոր բիզնեսմենն եմ, ով ոչ մի սանկցիոն ցուցակում չկա․ Սամվել Կարապետյան
Ես Ռուսաստանի միակ խոշոր բիզնեսմենն եմ, ով ոչ մի սանկցիոն ցուցակում չկա: Այս մասին լրագրողի հարցին ի պատասխան, թե արդյո՞ք Ռուսաստանի սանկցիոն ցուցակում կա, թե ոչ, պատասխանել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը: «Ես ամենաբարդ սանկցիոն ցուցակում ե...

Франция в ближайшее время может отправить военных инструкторов в Украину
Франция может уже в ближайшее время отправить военных инструкторов в Украину, несмотря на опасения некоторых союзников, пишет агентство Reuters со ссылкой на три источника в дипломатических кругах. Французские власти могут объявить об отправке инструкторов на следующей...
Главы МИД Армении и Ирана обсудили вопросы двусторонней и региональной повестки
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 29 мая провел телефонный разговор с исполняющим обязанности министра иностранных дел Исламской Республики Иран Али Багери Кани. Как сообщили в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, Арарат Мирзоян еще раз в...
Министр обороны Азербайджана находится с рабочим визитом в Турции
Делегация во главе с министром обороны Азербайджана Закиром Гасановым совершила рабочий визит в Турцию. Как сообщает АПА, информацию об этом распространило министерство обороны Азербайджана. «В рамках рабочего визита в братскую страну по приглашению министра национально...
«Мы искренне надеемся, что Полиция РА пересмотрит свои действия»: Иерусалимский патриарх ААЦ
С глубокой болью и тревогой мы узнали накануне в день празднования 106-летия Первой Республики Армения и героической Сардарапатской битвы, о постыдной и весьма предосудительной реальности, не имеющей прецедентов во всей истории Армении. Об этом говорится в заявлении Иер...
Замминистра ИД Армении на III министерской конференции “Италия - Центральная Азия” представил проект “Перекресток мира"
Заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян 29 мая принял участие в III министерской конференции Италия - Центральная Азия, проходящей в Риме. Oб этом сообщает МИД РА. Паруйр Ованнисян, поблагодарив итальянскую сторону за приглашение, на сессии Коммуни...
Президент Эстонии пообещал поставить Путина и Россию «на колени»
Россию необходимо «поставить на колени», чтобы остановить ее «военную машину» и завершить войну в Украине, заявил президент Эстонии Алар Карис. «Мы сделаем все возможное, чтобы поставить Россию и [президента РФ Владимира] Путина на колени. Тогда могут начаться серьезные...
Швейцария вернула Ираку артефакты эпохи Древней Месопотамии
Швейцария вернула Ираку три артефакта эпохи Древней Месопотамии, конфискованные в Женеве в рамках уголовного дела. Как передает ТАСС, в официальной церемонии передачи предметов, состоявшейся в Берне, приняли участие глава швейцарского МВД Элизабет Бауме-Шнайдер и вице-п...
Путин и Лукашенко ведут в Минске переговоры в узком формате
Президент России Владимир Путин и президент Беларуси Александр Лукашенко ведут в Минске переговоры в узком формате. Переговоры проходят во Дворце независимости. Затем переговоры пройдут в расширенном формате. Путин прибыл в Беларусь с официальным визитом поздним вечером...
В Азербайджане создано сразу три военно-образовательных учреждения
В Азербайджане создано сразу три военно-образовательных учреждения. Как сообщает АПА, по решению кабинета министров при национальном университете обороны, входящем в структуру министерства обороны, созданы Бакинский военный колледж, Гянджинский военный колледж и Нахчыва...
Испания подготовит еще 400 украинских солдат
Испания подтвердила, что по просьбе Украины дополнительно обучит еще 400 украинских военнослужащих. Как передает ТАСС, об этом говорится в пресс-релизе министерства обороны королевства. По его информации, глава ведомства Маргарита Роблес провела разговор со своим украин...