Մանրամասներ՝ Գեղարքունիքի վրաերթի դեպքից
Մայիսի 21-ին՝ ժամը 22․40-ի սահմաններում, ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Սևան-Ծափաթաղ ճանապարհին՝ Ծովագյուղ բնակավայրի տարածքում, վրաերթի հետևանքով մահացած կին կա։ Դեպքի վայր մեկնած Քրեական ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության, Համայն...
Մայիսի 22-ի ցերեկը, 23-27-ին ժամանակ առ ժամանակ հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, տեղ-տեղ հնարավոր է նաև կարկուտ։ Այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։ Քամին՝ հյուսիսարևմտյան 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժ...
Հատուկ տարածքներ է տեղափոխվել Վերջին զանգի մասնակից 49 տրանսպորտային միջոց
Մայիսի 22-ի ժամը 13.00-ի դրությամբ պահպանվող հատուկ տարածքներ է տեղափոխվել միջոցառման մասնակից 49 տրանսպորտային միջոց, որոնցից 27-ի ղեկին եղել են անչափահասներ։ «Վերջին զանգի» միջոցառումների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ՆԳՆ ոստիկանությունը հանրապետության ողջ տարած...
Չինաստանի ԱԳ նախարարը կգլխավորի ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի նիստը ԱՄՆ-ում
Չինաստանի արտաքին գործերի նախարար Վան Ին կմեկնի Նյու Յորք և մայիսի 26-ին կնախագահի ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի բարձր մակարդակի նիստը։ Այս մասին մայիսի 22-ին հայտարարել է Չինաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը։ Բացի այդ, ըստ գերատեսչության հաղորդագրության՝ նախարարը կմա...
ԱՄՆ-ն դեմ է, որ Հորմուզի նեղուցով անցնելու համար Իրանն առևտրային նավերից վարձավճար գանձի. Թրամփ
ԱՄՆ-ն դեմ է, որ Հորմուզի նեղուցով անցնելու համար Իրանն առևտրային նավերից վարձավճար գանձի, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահը: Դոնալդ Թրամփը նաև շեշտել է՝ բարձր հարստացված ուրանի պաշարները պետք է դուրս բերվեն Իրանից։ «Մենք ուզում ենք, որ նեղուցը բաց լինի։ Մենք ուզում ենք, որ այն...
Ինչ առաջարկ են արել իշխանությունները Սամվել Կարապետյանին իր կալանավորման 5-րդ օրը
«Դուք հանդիպումներից մեկի ժամանակ, հատկապես Արմավիրցիների հետ հանդիպման ժամանակ, մի բացահայտում արեցիք, որ ամենածանր պայմաններն անցել եք, և հինգերորդ օրը ձեզ առավելագույն պայմաններն էին առաջարկում՝ մի քաղաքական հայտարարություն արա, որ քաղաքականություն չես մտնելու, և ամե...
Էդ քարտեզը ձեր դոշից կախեք, չեմ ուզում. արցախցի կինը՝ Փաշինյանին
Անդրանիկ Թևանյանի նկատմամբ հարձակումը եւ Մարտուն Գրիգորյանի նկատմամբ նոր ճնշումները այլ բանի մասին են․ Արմեն Աշոտյան
Անդրանիկ Թևանյանի նկատմամբ հարձակումը եւ Մարտուն Գրիգորյանի նկատմամբ նոր ճնշումները այլ բանի մասին են։ Այս մասին Facebookի իր էջում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։ Նա, մասնավորապես, նշել է. «Շատ դժվար է, եթե չասեմ՝ անհնար է ինձ մեղադրել Անդրանիկ Թեւանյանի հայացքնե...
Ես ծնողների հետ, իրենց որդիների մարմիններն եմ որոնել, ո՞նց կարող ես հիմա նման ձեւ խոսես. Թաթոյան
Ոչ սթափ և վարելու իրավունքից զրկված վարորդը վթարի է ենթարկվել
Երեկ՝ մայիսի 21-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Ժամը 19:50-ի սահմաններում Դիլիջան-Վանաձոր ավտոճանապարհին բախվել են «Mercedes» և «Opel» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը հայտնում է, որ բախման հետևանքով «Mercedes»-ը դուրս է եկել երթևեկելի գոտ...

Reuters: Поддерживаемые Турцией силы продолжают наступление на севере Сирии
Поддерживаемые Турцией силы продолжают наступление, чтобы «покончить с терроризмом» на севере Сирии, сообщает Reuters со ссылкой на источник в министерстве обороны Турции, имея в виду сражение турецких войск с курдским ополчением в регионе. «Турция неоднократно заявляла...
Кандидат Трампа в главы ФБР пообещал расследовать, на что Украина потратила выделенные США «миллиарды»
Выдвинутый Дональдом Трампом на пост директора ФБР Кэш Патель может инициировать расследование, в ходе которого он собирается выяснить, на что Украина потратила финансовую помощь США. «Я бы попросил Конгресс расследовать, куда ушли эти деньги. Американский народ должен...
Конгресс США поручил разведке просчитать сценарий поражения Украины в войне
Американские законодатели призвали руководителей разведслужб страны проанализировать, к каким последствиям может привести прекращение поддержки Украины со стороны США. В Конгрессе хотят узнать, как возможное поражение Киева в войне отразится на нацбезопасности США, вклю...
Кремль пообещал ответить на удар по Таганрогу ракетами ATACMS
Российская армия неизбежно ответит на атаку украинских вооруженных сил на город Таганрог Ростовской области американскими ракетами. об этом 12 декабря заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков. "Я хочу напомнить абсолютно недвусмысленное и прямое заявление...
Представитель ООН: Инструментарий совершения геноцида продолжает развиваться
Очень важно развивать возможности предотвращения геноцида, поскольку инструментарий и тактика совершения этого преступления совершенствуются параллельно развитию конфликтов. Об этом говорится в послании исполняющей обязанности специального советника ООН по вопросу предо...
Президент Южной Кореи заявил, что будет «бороться до конца»
Президент Республики Корея Юн Сок Ёль заявил, что будет бороться до конца на фоне расследования по подозрению в мятеже и попыток импичмента, фактически отказавшись от добровольного ухода в отставку. Об этом он заявил в своем обращении к нации. «Я буду бороться до конца»...
Каллас выступила за присутствие ЕС на переговорах по Украине
Глава европейской дипломатии Кая Каллас полагает, что Евросоюз должен присутствовать на переговорах по урегулированию ситуации на Украине, если они начнутся. По ее словам, она обсуждала эту тему с Владимиром Зеленским. «Если будут какие-то переговоры, ЕС должен быть за...
CNN Türk: Турция предупредит США о возможности операции против РПК в Сирии
Турция предупредит США о необходимости положить конец присутствию на севере Сирии сил, связанных с Рабочей партией Курдистана. В противном случае Анкара сама примет меры для очистки региона от террористов, сообщает телеканал CNN Trk. По его данным, это послание турецкой...
Глава американской НПО призвала в Ереване привлечь руководство РФ, Израиля и Мьянмы к ответственности
Геноцид это не конкретное преступление, совершенное за конкретный промежуток времени, а цепочка преступлений, которые могут совершаться месяцами и даже годами. Об этом во время 5-го Глобального форума «Против преступления геноцида» в Ереване 12 декабря заявила президент...
Экс-президент Латвии призвал в Ереване создать «трибунал против России»
Война России против Украины является серьезным вызовом для Международного суда. Об этом во время 5-го Глобального форума «Против преступления геноцида» в Ереване 12 декабря заявил бывший президент Латвии Эгилс Левитс. По его словам, Россия могла совершить геноцидные дей...