Մայիսի 27-ին Երևանում փակ փողոցներ կլինեն
Մայիսի 27-ին ժամը 7:00-ից 12։00-ն փակ կլինեն Հանրապետության հրապարակին հարող փողոցները՝ Զաքյան-Ամիրյան, Աբովյան-Արամի, Նալբանդյան-Սախարովի հրապարակ, Մելիք-Ադամյան-Տիգրան Մեծ-Ագաթանգեղոսի խաչմերուկ, Բեյրութ-Գրիգոր Լուսավորիչ, Իտալյա-Գրիգոր Լուսավորիչ, Խորենացի-Բեյրութ, Խ...
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ձեռամբ տեղի կունենա եպիսկոպոսական ձեռնադրություն և օծում
Մայիսի 24-ին՝ Հոգեգալստյան տոնին, Միածնաէջ Մայր Տաճարում, հընթացս Սուրբ և Անմահ Պատարագի, ձեռամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի տեղի կունենա եպիսկոպոսական ձեռնադրություն և օծում: Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից հայտնում են,...
Իրանն ու Օմանը քննարկում են Հորմուզի նեղուցում նավերի վճարման համակարգը
Իրանն ու Օմանը քննարկում են մշտական վճարների համակարգի ստեղծումը, որը կամրապնդի Իրանի վերահսկողությունը Հորմուզի նեղուցում նավագնացության նկատմամբ։ Այդ մասին հայտնել է Ֆրանսիայում Իրանի դեսպան Մոհամմադ Ամին-Նեջադը։ «Իրանն ու Օմանը պետք է մոբիլիզացնեն բոլոր ռեսուրսները՝...
Քաղհասարակության անկախ գործունեությանը միջամտությունն անթույլատրելի է. ՄԻՊ
Քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների և իրավապաշտպանների` իրավական պետության և ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդմանն ուղղված գործունեությանը միջամտելու, նրանց անկախ գործունեությունն ու դիրքորոշումները սահմանափակելու, նրանց նկատմամբ անհանդուրժողականություն տարածել...
Եվրոպան մտավախություն ունի, որ ԱՄՆ որոշումները կհանգեցնեն ՆԱՏՕ վերակազմավորմանը
Եվրոպան մտավախություն ունի, որ Միացյալ Նահանգների՝ պաշտպանության հետ կապված որոշումները կարող են դառնալ ՆԱՏՕ կառուցվածքային վերակազմավորման կամ նույնիսկ դաշինքում Վաշինգտոնի մասնակցության զգալի կրճատման առաջին քայլը։ Ասդ մասին գրել է իսպանական El Pas թերթը։ Թերթը հիշեցր...
Իրանի քաղաքական կարգի ապագան կախված է երկրի մարդկանցից․ ԱՄԷ
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների (ԱՄԷ) նախագահի դիվանագիտական խորհրդական Անվար Գարգաշը կարծում է, որ Իրանի ղեկավարության հարցը պետք է լուծվի բացառապես իսլամական հանրապետության քաղաքացիների կողմից։ «Իրանի քաղաքական կարգի ապագան կախված է երկրի մարդկանցից։ Չեմ կարծում, թե...
«Գրանդ Սպորտ»-ի խաչմերուկում բախվել են «Jeep Compass»-ը, «Hyundai»-ն, «BYD»-ն
Այսօր՝ մայիսի 22-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 09:50-ի սահմաններում Արշակունյաց պողոտայում բախվել են Երևանի բնակիչներ 43-ամյա Բեգլար Հ.-ի վարած «Hyundai» մակնիշի, 43-ամյա Ռուբեն Մ.-ի վարած «Jeep Compass» մակնիշի և 50-ամյա Դավիթ Մ.-ի վարած «BYD» մակնիշի ավտո...
Սևադա Սահակյանը նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վերահսկողության վարչության պետ
Սևադա Սահակյանը նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վերահսկողության վարչության պետ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՔԿ-ից: Սևադա Սամվելի Սահակյանի կենսագրությունը Ծնվել է 1978 թվականի դեկտեմբերի 15-ին Երևան քաղաքում: Աշխատանքային գործունեո...
Ռյուտեն ողջունել է Լեհաստան 5000 զինվոր ուղարկելու մասին Թրամփի հայտարարությունը
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն ողջունել է ԱՄՆ նախագահի հայտարարությունը լրացուցիչ 5000 զինվոր Լեհաստան ուղարկելու մասին: Այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը: «Իհարկե, ես ողջունում եմ այդ հայտարարությունը։ Մեր զինվորական հրամանատարները մշակում են բոլոր...
Հարցվածների 59,3 տոկոսը հայտնել է, որ միանշանակ կմասնակցեր ընտրություններին
Հարցվածների 59,3 տոկոսը հայտնել է, որ միանշանակ կմասնակցեր ընտրություններին, եթե քվեարկությունը կայանար մոտակա կիրակի։ Ապրիլին այդ ցուցանիշը կազմել է 51,9 տոկոս։ Այս մասին մայիսի 22-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է Gallup International Association-ի հայկակ...

• Британия попросила КНР прекратить экспорт моторов для лодок нелегалов
Великобритания обратилась к Китаю с просьбой прекратить экспорт двигателей для надувных лодок, которые используются нелегальными мигрантами для пересечения пролива Ла-Манш. Об этом сообщила газета The Daily Telegraph со ссылкой на Национальное агентство по борьбе с прес...
• Мишустин: рост ВВП ЕАЭС превысил 4,5% за три квартала 2024 года
Мишустин: рост ВВП ЕАЭС превысил 4,5% за три квартала 2024 года
13 Декабря, 2024
Совокупный объем ВВП стран Евразийского экономического союза за первые три квартала текущего года вырос более чем на 4,5%. Об этом премьер-министр РФ Михаил Мишустин сообщил, открывая заседание Евразийского межправительственного совета. «За первые три квартала рост ВВП...
• Более десятка протестных акций запланированы в Тбилиси на пятницу
Более десятка протестных акций запланированы в Тбилиси на пятницу
Более десятка протестных акций запланированы в Тбилиси на пятницу. В течение всего дня шествия по улицам грузинской столицы будут проводить врачи, музыканты, финансисты и представители других сфер. Акции анонсированы в соцсети Facebook, сообщаетГрузия On-line. Протестны...
• ЕС запускает воздушную операцию по доставке в Сирию срочной гумпомощи
ЕС запускает воздушную операцию по доставке в Сирию срочной гумпомощи
Еврокомиссия (ЕК) запускает воздушную операцию по доставке экстренной гуманитарной помощи населению Сирии. Об этом сообщила пресс-служба ЕК. «Еврокомиссия запускает новую операцию «Гуманитарный воздушный мост» для наиболее нуждающихся в Сирии, чтобы доставить экстренную...
• Орбан заявил, что мир ожидают масштабные перемены
Орбан заявил, что мир ожидают масштабные перемены
Весь мир ожидают масштабные перемены, и во многом это будет связано с вступлением в должность избранного президента США Дональда Трампа. Такое мнение выразил премьер-министр Венгрии Виктор Орбан, выступая в утренней программе радиостанции Kossuth. «Мир стоит перед лицом...
• Кремль: Путин 13 декабря не планирует встречаться с Пашиняном
Кремль: Путин 13 декабря не планирует встречаться с Пашиняном
Президент РФ Владимир Путин 13 декабря не планирует встречаться с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, сообщил журналистам пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков. Пашинян 13 утром отправился в Москву для участия в заседании Евразийского межправительст...
• Песков: Пашиняна ждут на неформальном саммите СНГ в Санкт-Петербурге
Песков: Пашиняна ждут на неформальном саммите СНГ в Санкт-Петербурге
Премьер-министра Армении Никола Пашиняна ждут на встрече лидеров стран СНГ в Санкт-Петербурге, подтвердил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. «Президент приглашал господина Пашиняна и, конечно же, ждет его наряду с другими коллегами в Санкт-Петербурге на тради...
• WSJ: Трамп может нанести удары по Ирану, чтобы помешать его ядерной программе
WSJ: Трамп может нанести удары по Ирану, чтобы помешать его ядерной программе
Избранный президент США Дональд Трамп рассматривает несколько опций противодействия ядерной программе Ирана, включая нанесение «превентивных авиаударов" по исламской республике. Об этом сообщила газета The Wall Street Journal со ссылкой на источники. По их сведениям, пе...
• Ответственность за гибель министра по делам беженцев Афганистана в Кабуле взял на себя ИГИЛ
Ответственность за гибель министра по делам беженцев Афганистана в Кабуле взял на себя ИГИЛ
12 Декабря, 2024
Террористическая группировка ИГИЛ, взяла на себя ответственность за взрыв, совершенный террористом-смертником в столице Афганистана Кабуле, в результате которого погиб министр по делам беженцев Халил Рахман Хаккани, сообщает афганское СМИ Amu TV. В заявлении, опубликова...
• Новое правительство Сирии приостановит действие конституции и распустит парламент
Новое правительство Сирии приостановит действие конституции и распустит парламент
Представитель нового правительства Сирии Обайда Арнаут заявил, что «будет создан судебный комитет и комитет по правам человека, который изучит конституцию и затем внесет поправки». Арнаут сообщил агентству AFP, что во вторник состоится встреча «между министрами правител...