Այս օրերին ողջ իրավապահ և դատական համակարգը լծված է հակաեկեղեցական ապօրինի հրահանգների իրագործմանը․ Մայր Աթոռ
Իշխանություններին սպասարկող լրատվական կայքերում տարածվել են Գերաշնորհ Տ․ Նաթան արք․ Հովհաննիսյանին վերագրվող հեռախոսազրույցների ձայնագրություններ։ Այս մասին հայտնում են Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից: «Իշխանությունների կողմից՝ եկեղեցու դեմ սանձազերծված գործողություն...
ՆԳ նախարարությունում նոր վարչություն կբացվի
ՆԳ նախարարի գլխավորությամբ քննարկվել են հանցավորության կանխարգելմանն ուղղված միջոցառումները․ կձևավորվի նոր ստորաբաժանում։ Այս մասին հայտնում են ՆԳ նախարարությունից։ Մինչև տարեվերջ Ներքին գործերի նախարարության կազմում կձևավորվի հանցավորության պաշտոնական վիճակագրության վա...
Երկրի ղեկավարը պետք է դավաճան չլինի․ քաղաքացիներ
Սա Փաշազադեյի կատարածուն է․ Սոնա Աղեկյան
Մեր զրուցակիցն է «Մայր Հայաստան» կուսակցության անդամ Սոնա Աղեկյանը։
Էդ թուրքի լամուկին ենք դիմում․ գյումրեցիները Փաշինյանի մասին
Ալիևի հանձնարարությամբ՝ Ադրբեջանի ՊՆ-ն ստուգել է բանակի մարտական պատրաստվածությունը
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարությամբ, Պաշտպանության նախարարության ղեկավարությունը ստուգել է ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների մարտական պատրաստվածության մակարդակը և ապահովվածությունը: Այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությո...
Ադրբեջանը պատմության ընթացքում եղել է տարբեր քաղաքակրթությունների միավորող վայր․ Ալիև
Ադրբեջանը պատմության ընթացքում եղել է եզակի վայր, որտեղ տարբեր քաղաքակրթություններ են միավորվե: Այս մասին ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:«Մեր բազմազգ և բազմադավան երկրի հասարակական-քաղաքական զարգացման գործում կարեւոր դեր է խաղացել բոլոր կրոնների եւ էթնիկ խմբերի նե...
Արմավիրում կասեցվել է «Վան-Վասպուրական» ՍՊԸ-ին պատկանող հանրային սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունը
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի սննդամթերքի անվտանգության վարչության տեսուչները ստուգում են իրականացրել «Վան-Վասպուրական» ՍՊԸ-ին պատկանող հանրային սննդի օբյեկտում (Արմավիր, փ․ Հանրապետության 31/2)։ Այս մասին հայտնում են տեսչական մարմնից: «Ստուգման ընթացքում...
Օկուպացիոն ռեժիմը սկսում է Վեհափառի դեմ քարոզարշավը․ հարցն այն է՝ այսօր՞, վաղը՞, թե՞ մի քանի օրից
Օկուպացիոն ռեժիմը սկսել է Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու դեմ հարձակման կարևորոգույն արարի՝ Վեհափառ Հայրապետի կալանավորման տեղեկատվական նախապատրաստությունը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը: «Իրենց պատկանող կայքերից մեկում հրապարակել են իբր...
Ուկրաինան նպատակ ունի ամերիկյան գործընկերների միջոցով զարգացնել նավթի, գազի և ատոմային էներգիայի նախագծեր
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին, որն այժմ գտնվում է Միացյալ Նահանգներում, հանդիպում է անցկացրել ամերիկյան առաջատար էներգետիկ ընկերությունների հետ և նրանց առաջարկել ներգրավվել Ուկրաինայում նավթի, գազի և ատոմային էներգիայի ոլորտի նախագծերում: Այդ մասին հաղորդել է Ո...

От имени Никола Пашиняна в Ераблуре возложены цветы к могилам героев Апрельской войны
От имени премьер-министра Никола Пашиняна 2 апреля в Ераблуре были возложены цветы к могилам героев Четырехдневной Апрельской войны и венок к мемориалу, увековечивающему память погибших воинов-освободителей.
Прошло пять лет с Апрельской агрессии Азербайджана против Арцаха
Прошло пять лет с Апрельской агрессии 2016 года, развязанной Азербайджаном против Арцаха. Высокопоставленные официальные лица Армении посетили военный пантеон «Ераблур». Утром здесь побывали министр обороны Вагаршак Арутюнян и начальник Генштаба Артак Давтян.
Поиск тел погибших продолжится сегодня одним спасательным отрядом
Поиск тел погибших в ходе боевых действий и все еще считающихся пропавшими без вести военнослужащих, продолжится сегодня одним спасательным отрядом в районе Варанда (Физули), находящемся под контролем Азербайджана. Общее количество тел, найденных после прекращения огня...
Новый начальник Генштаба ВС Армении не комментирует вопрос применения «Искандера»
Новый начальник Генштаба ВС Армении Артак Давтян не комментирует вопрос применения «Искандера». «Не могу ничего сказать, не подлежит публикации», - заявил Давтян в ответ на попытку журналистов выяснить, применялся или нет «Искандер» в ходе войны. Напомним, что первым ид...
«Если бы не уроки Апрельской войны, то мы могли бы потерять весь Арцах за 20 дней» – А. Давтян
Если бы мы не извлекли уроков из Апрельской войны, то, как мне кажется, у недавней войны был бы совершенно иной исход и другие сроки. Мы могли бы потерять весь Арцах за 20 дней. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами в военном пантеоне «Ераблур» начальник Генера...
Есть ли будущее у Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию?
Ответ о будущем Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию зависит от того, какой стороне вы зададите этот вопрос. Об этом пишет бывший сопредседатель МГ ОБСЕ от США Ричард Хогланд в своей статье наICR Center․ «Ереван считает сохранение Минской группы необходимы...
Началась встреча министров иностранных дел Армении и России
Началась встреча министра иностранных дел Армении Ара Айвазяна и главы МИД России Сергея Лаврова. Об этом на своей странице в Facebook 1 апреля написала пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян. Напомним, сегодня в рамках заседания глав МИД СНГ в Москве министр иностра...
Вновь созвано внеочередное заседание парламента Армении
В Ереване 1 апреля вновь созвано внеочередное заседание Национального Собрания Армении. В повестке внеочередного заседания - законопроект о внесении изменений и дополнений в Избирательный кодекс Республики Армения. Утром парламент принял законопроект в первом чтении.
Лавров считает возмутительными недавние заявления Байдена в адрес Путина
Глава МИД РФ Сергей Лавров считает возмутительными недавние заявления президента США Джо Байдена в адрес российского коллеги Владимира Путина, передает РИА Новости. Он отметил, что формулировки, прозвучавшие в интервью Байдена телеканалу ABC- «возмутительная, беспрецеде...
Роберт Кочарян выразил соболезнования родным и близким Аркадия Тер-Тадевосяна
Соболезную всем родным и близким Аркадия Тер-Тадевосяна, его друзьям и соратникам. Его роль в становлении армянской армии и победах в Карабахской войне неоценима. Наш долг навеки сохранить память об этом выдающемся человеке. Роберт Кочарян 01.04.2021г.