Որքա՞ն կտևի վիզաների ազատականացման գործընթացը
Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև վիզաների ազատականացման երկխոսությունը բաց գործընթաց է և կտևի այնքան, որքան անհրաժեշտ կլինի, որպեսզի ծրագիրը լիարժեք իրականացվի և բոլոր բարեփոխումները հասնեն իրենց նպատակին։ Մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտարարեց Եվրոպական հանձն...
Չինաստանը կդադարեցնի ԱՄՆ-ից ներմուծվող ապրանքների նկատմամբ պատասխան մաքսատուրքերը
Չինաստանը կդադարեցնի ԱՄՆ-ից ներմուծվող ապրանքների նկատմամբ պատասխան մաքսատուրքերը՝ անցյալ շաբաթ երկու առաջնորդների հանդիպումից հետո, ներառյալ` գյուղատնտեսական ապրանքների վրա մաքսատուրքերի վերացումը, սակայն սոյայի ներմուծման վրա դեռևս կգործի 13% մաքսատուրք«հաղորդումէ Reu...
Այդ անունն է TRIPP, սա է այն, ինչ լինելու է Հայաստանի հարավում․ ԱԳ նախարարը՝ թուրք լրագրողին
Ամերիկյան ներկայությունը Հայաստանում նոր չէ, էլի կան ընկերություններ, որոնք ունեն ամերիկյան մասնակցություն: Շատ լավ է, որ այնպիսի երկիր, ինչպիսին Միացյալ Նահանգներն է, հետաքրքրություն ունի, սա և՛ տնտեսական բաղադրիչ ունի, և՛ քաղաքական: Դա Հայաստանի և Ադրբեջանի համար խաղա...
Վրաստանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Եվրամիության փորձերը
Վրաստանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Եվրամիության փորձերը՝ համայնքում ինտեգրման հարցը որպես քաղաքական գործիք օգտագործելու համար։ Այս մասին ասվում է ԱԳՆհայտարարությանմեջ, որը մեկնաբանել է։ «Մենք դատապարտում ենք ԵՄ անդամակցության հարցը որպես քաղաքական գործիք օգտագործելու բոլոր փոր...
Չեմ կարծում, թե Ալիևն ասել է՝ «այսօր չկա Սևան, կա Գյոյչա», բայց միևնույն է․ ԱԳ նախարար
Չեմ ուզում ոչ մեկի փաստաբանությունն անել, բայց ձևակերպումն այսպես էր՝ «ցարական քարտեզներում չկա Սևան, կա Գյոյչա»։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը: «Չեմ կարծում, թե սա կարելի է ասել, որ Ալիևն ասում է՝ «այսօր չկա Սևան, կա Գյոյչա»։ Մի...
Ես ո՞րտեղից եմ փախել, որ այստեղից փախչեմ. Սերժ Սարգսյան
Ես որտեղի՞ց եմ փախել, որ այստեղից փախչեմ, անգամ եթե վստահ լինեմ, որ Հայաստանում որևէ դատարան ինձ կդատապարտի մահապատժի, ես իմ երկրից չեմ գնա, սա իմ երկիրն է, իրենց երկիրը չէ, ասել է Սերժ Սարգսյանը՝ անդրադառնալով այն դիտարկմանը, որ ըստ դատախազության, օպերատիվ տեղեկություն...
Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ բացակայելու արգելք չի կիրառվել․ գործում է գրավ խափանման միջոցը
3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի փաստաբանը դատական նիստից հետո լրագրողներին հայտնել է, որ մեղադրող կողմի միջնորդությունը մերժվել է. բացակայելու արգելք խափանման միջոցը չի կիրառվել: «Գործում է գրավ խափանման միջոցը»,- նշել է նա: Նշենք, որ այսօր տեղի է ունեցել դատական նիստ: Լրագ...
Իրանը պահպանել է գրեթե ամբողջ հարստացված ուրանը. Գրոսի
Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ԱԷՄԳ) ղեկավար Ռաֆայել Գրոսին հայտարարել է, որ ըստ գործակալության գնահատումների՝ գրեթե ողջ հարստացված ուրանն Իրանում է մնում Իսրայելի և ԱՄՆ-ի կողմից իրանական միջուկային օբյեկտներին հասցված հարվածներից հետո։ Այս մասին նա ասել...
Մերժեք ուրացողների, սրբապիղծների, մատնիչների դաշինքին․ Թևանյան
Ոսկեհատումքարոզարշավի ժամանակ«Մայր Հայաստան»կուսակցության նախագահԱնդրանիկ Թևանյանըկոչ է արելմերժել ուրացողների, սրբապիղծների, մատնիչների դաշինքին։ «Մի այդպիսի փոքրիկ սադրիչի միջոցով Ներսիսյանների ընտանիքի անդամներին ազատությունից զրկեցին»,-նշել է նա։
ԱՄՆ-ն դադարեցնում է ՄԱԿ-ի ֆինանսավորումը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը կասեցրել է ՄԱԿ-ին վճարումները՝ կազմակերպության բարեփոխման ակնկալիքով, հայտարարել է ՄԱԿ-ում ԱՄՆ մշտական ներկայացուցիչ Մայք Ուոլցը Breitbart News-ին տվածհարցազրույցում։ Ուոլցի խոսքով՝ ԱՄՆ ճնշման տակ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գո...

• Лавров: у России нет сверхдержавных амбиций
Министр иностранных дел России СергейЛавров, выступая на «Примаковских чтениях» заявил, что у России нет сверхдержавных амбиций, сообщаетРИА «Новости». «У нас, кстати, нет сверхдержавных амбиций, как бы кто-то ни убеждал себя и всех остальных в обратном. У нас нет и тог...
• Талибы убили сотрудников британо-американской НКО в Афганистане
Талибы убили сотрудников британо-американской НКО в Афганистане
9 Июня, 2021
Боевики радикального афганского движения «Талибан» (организация запрещена в России) убили десятерых сотрудников британо-американской НКО Halo Trust, крупнейшей в стране организации, которая занимается обезвреживанием мин и снарядов. Об этом сообщаетReuters Согласно инфо...
• Болгарский МиГ-29 пропал над Черным морем
Болгарский МиГ-29 пропал над Черным морем
Истребитель МиГ-29 болгарских военно-воздушных сил (ВВС) пропал над болгарской акваторией Черного моря во время проведения учений «Шабла-21», сообщает«Болгарское национальное телевидение». «Сегодня, 9 июня 2021 года, при выполнении учебно-тренировочного задания над аква...
• В России в качестве главы Армении видят Кочаряна: важный телефонный звонок
В России в качестве главы Армении видят Кочаряна: важный телефонный звонок
Предстоящие 20 июня внеочередные выборы, являясь внутренним процессом в Армении, играют гораздо более важную внешнеполитическую региональную роль. Теперь ни для кого уже не секрет, что Никол Пашинян обслуживает интересы турецко-азербайджанского тандема. Сейчас уже очеви...
• Блок «Армения»: Пашинян уволил командиров полков за отказ вести агитацию в его пользу среди своих военнослужащих
Блок «Армения»: Пашинян уволил командиров полков за отказ вести агитацию в его пользу среди своих военнослужащих
8 Июня, 2021
Никол Пашинян час назад уволил командиров полков Меграба и Мегри. Об этом на встрече с жителями Вайка 8 июня заявил представитель блока «Армения» Ваге Акопян. Причина, по его словам, в том, что последние отказались вести агитацию в его пользу среди военнослужащих. «Это...
• Встреча представителей блока «Армения» с избирателями Вайоцдзорской области завершилась
Встреча представителей блока «Армения» с избирателями Вайоцдзорской области завершилась
Сегодняшняя встреча представителей блока «Армения» с гражданами в рамках предвыборной агитации в Вайоцдзорской области завершилась. Последняя остановка была в городе Егехнадзор. Во время митинга кандидат в премьер-министра страны от блока «Армения» Роберт Кочарян призва...
• Микаэл Минасян: Позвони и обменяй своего сына наркомана, что за шоу устроил
Микаэл Минасян: Позвони и обменяй своего сына наркомана, что за шоу устроил
Раз ты ведешь переговоры с Алиевым, тайно в лифтах, беседуешь по прямой связи, так позвони и обменяй своего сына наркомана, что за шоу устроил? Об этом на своей странице в Facebook написал бывший посол Армении в Ватикане Микаэл Минасян. «5000 человек бросил в мясорубку....
• Серж Саргсян дал Пашиняну 24 часа
Серж Саргсян дал Пашиняну 24 часа
Даю этому аморальному типу 24 часа либо пусть представит факты, либо я обнародую такие факты о нем и его семье, что общество плюнет ему в лицо. Об этом заявил председатель Республиканской партии Армении, третий президент Армении Серж Саргсян, комментируя заявления испол...
• Блок «Честь имею» провел встречу с жителями Аштарака
Блок «Честь имею» провел встречу с жителями Аштарака
Блок «Честь имею» в рамках избирательной кампании продолжает представлять избирателям в областях Армении свою программу по выводу государства из тяжелой кризисной ситуации, а также по урегулированию Арцахского конфликта. Председатель РПА, третий президент Армении Серж С...
• Пашинян официально предложил обменять сына на всех армянских пленных
Пашинян официально предложил обменять сына на всех армянских пленных
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян официально заявил, что готов отдать сына в обмен на удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных. Об этом Пашинян заявил во время встречи с жителями Апарана в ответ на слова третьего президента Армении Сержа...