«Դուք ստել եք». ընդդիմադիր պատգամավորը՝ ՔԿ նախագահին
2026թ. պետական բյուջեի նախնական քննարկումները շարունակվում են: Այս պահին զեկույցով հանդես է գալիս ՀՀ ՔԿ նախագահ Արթուր Պողոսյանը։ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը, դիմելով ՔԿ նախագահ Արթուր Պողոսյանին, հիշեցրեց Բագրատ Սրբազանի և մյուսների դեմ ռեպրեսիայ...
«Ապացույցը ի՞նչ ա, ապացույցներից մի խոսեք ինձ հետ».վիճաբանություն ՔԿ նախագահի եւ լրագրողի միջեւ
«Ինչպե՞ս է ստացվել, որ «մեր ձևով»-ն իշխանության զավթում է համարվել՝ իրավապահների կողմից»,- ԱԺ-ում, դիմելով ՔԿ նախագահ Արթուր Պողոսյանին, հարցրեց լրագրողը:
Ռուսաստանը 2026 թվականին Իրանում կսկսի Ռեշտ-Աստարա երկաթուղու շինարարությունը
Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության զարգացման նախարարության ներկայացուցչի խոսքով՝ Ռուսաստանը 2026 թվականի սկզբին կսկսի Իրանի հյուսիսում երկար սպասված երկաթուղային նախագծի կառուցումը, հայտնում է Mehr-ը։ Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության զարգացման նախարարության (MRUD)...
«Էլի փաստեր ունե՞ք, որ Սամվել Կարապետյանը կոչից բացի իշխանությունը զավթելու մտադրություն է ունեցել»
«Ինչպե՞ս է ստացվել, որ «մեր ձևով»-ն իշխանության զավթում է համարվել՝ իրավապահների կողմից»,- ԱԺ-ում, դիմելով ՔԿ նախագահ Արթուր Պողոսյանին, հարցրեց լրագրողը: «Մենք տվեցինք իրավական գնահատական ու համարեցինք, որ դա ենթադրաբար հանցավոր դրսևորում է»,- ասաց պաշտոնյան: «Հիմա ասո...
Եղե՞լ է պատերի տակ գյուլելու խոսակցություն, սենսացիա՞ եք ուզում. ՔԿ նախագահը հունից դուրս եկավ
ՔԿ նախագահ Արթուր Պողոսյանը հունից դուրս եկավ Բագրատ Սրբազանի և մյուսների դեմ քրեական վարույթի վերաբերյալ հարցից։Պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը, մասնավորապես, հիշեցրեց Բագրատ Սրբազանի և մյուսների դեմ ռեպրեսիայի գործով ՔԿ նախագահի հայտարարությունը, որով Պողոսյանը «գյուլելու»...
«Դուք Նիկոլ Փաշինյանից հրահանգները SMS-ով, թե մեյլով եք ստանում». Հարց ՔԿ նախագահին
«Նիկոլ Փաշինյանից հրահանգները ՍՄՍ-ով, զանգով, թե մեյլով եք ստանում»,- դիմելով ՔԿ նախագահ Արթուր Պողոսյանին՝ հարցրեց լրագրողը: Պաշտոնյան ասաց, որ կոմիտեի նախագահի ու գործադիր իշխանության մարմնի ղեկավարի հարաբերությունները սահմանված են օրենքով. «Մասնակցում եմ նիստերին, քն...
Եվրոպացիները հաճախ ասում են՝ եկեք մոռանանք Վրաստանի մասին և կենտրոնանանք Հայաստանի վրա․ Միկիաշվիլի
Տարածաշրջանը չի լինի ազատ, միասնական և խաղաղ, քանի դեռ Վրաստանը անկայուն է և ռուսաֆիկացված, հայտարարել է վրացական ընդդիմադիր «Դրոա» կուսակցության անդամ Մարիկա Միկիաշվիլին: «Եվրոպացիները հաճախ ասում են՝ եկեք մոռանանք Վրաստանի մասին և կենտրոնանանք Հայաստանի վրա։ Ես լիովին...
ՔՊ-ն Վաղարշապատում պարտվելու է, որից հետո պարտվելու է ամբողջ հանրապետությունում
ՔՊ-ն Վաղարշապատում պարտվելու է, որից հետո պարտվելու է ամբողջ հանրապետությունում։
Ուրախ եմ, որ ԱՄՆ բազմամիլիոնանոց լսարանին ներկայացրի մեր ժողովրդին. Կարապետյանը՝ Թաքեր Կարլսոնի հետ հարցազրույցի մասին
Եթե Google-ին հարցնես, թե ով է ԱՄՆ ամենահայտնի լրագրողը, ամենայն հավանականությամբ կբերի նրա անունը. Թաքեր Կարլսոն: Այս մասին գրել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը «Ուրախ եմ, որ ԱՄՆ բազմամիլիոնանոց լսարանին ներկայացրեցի մեր ժողովրդին և ստացա այսպիսի հյու...
Իսրայելի պաշտպանության բանակը կոչնչացնի ՀԱՄԱՍ-ի թունելները և բոլոր ահաբեկիչներին․ Կաց
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը հայտարարել է, որ Իսրայելի պաշտպանության բանակը (ԻՊԲ) կոչնչացնի ՀԱՄԱՍ-ի թունելները և բոլոր ահաբեկիչներին Գազայում Իսրայելի կողմից վերահսկվող տարածքներում։ Այս մասին Կացը նշել է X միկրոբլոգում գրառման մեջ։ «Իսրայելի քաղաքականութ...

Пашинян: Официально подтвержденное число погибших на данный момент 3700, но может достичь 4000
Официально подтвержденное число погибших на данный момент 3700, мы предполагаем, что оно может достичь 4000. Об этом во время предвыборной кампании в селе Гегакерт Армавирской области заявил и.о. премьер-министра Никол Пашинян. Далее, он стал говорить о том, что числом...
СБУ называла фейком информацию о задержании украинского агента в России
Служба безопасности Украины назвала фейком информацию о задержании своего агента на территории России. Об этом сообщает «Украинская правда» со ссылкой на спикераСБУАртема Дехтяренко. «Любые заявленияФСБ РФо якобы разоблачении «агента СБУ» следует рассматривать исключите...
Гендиректор Amazon Джефф Безос 20 июля полетит в космос
Гендиректор Amazon и космической компании Blue OriginДжефф Безос заявил, что в июле сам полетит в космос. Об этомговоритсяв Instagram миллиардера. «С пяти лет я мечтал о полетах в космос. 20 июля я отправлюсь в этот путь с моим братом. Величайшее приключение, с моим луч...
В Испании восемь человек по ошибке получили шесть доз вакцины от коронавируса
В испанском Хельвеса (провинция Севилья, автономное сообщество Андалусия) восемь учителей из-за врачебной ошибки получили сразу шесть доз вакцины от коронавирусной инфекции. Об этом сообщает агентствоEfe. Отмечается, что преподавателей из местного колледжа привили в пят...
Посольство США в Киеве оценило форму сборной Украины с изображением Крыма
Пресс-служба посольства США в Киеве опубликовало в Twitter сообщение по поводу новой игровой формы сборной Украины на чемпионате Европы 2020. «Нам нравится новая форма. Слава Украине! Крым это Украина», говорится в сообщении. 6 июня глава Украинская ассоциация футбола (...
Россиянин пытался провезти в Белоруссию средства самообороны
Белорусские пограничники обнаружили гражданина России, который пытался провезти через границу средства для самообороны, в частности перцовые баллоны и пневматическое оружие, передает«БелТА»со ссылкой на Госпогранкомитет. «Пограничный наряд обнаружил в подлокотнике легко...
Жириновский призвал стремиться к тому, чтобы в семье был только один ребенок
Лидерпартии ЛДПРВладимирЖириновскийпрокомментировал решение руководства Китая о введении разрешения китайской семье иметь третьего ребенка, заявив, что большинство граждан Китая против этого, и они правы. Об этом он написал в своемTelegram-канале. По его словам, необход...
В Кремле прокомментировали решение ФСБ депортировать агента СБУ Семеняку
Пресс-секретарь президента РоссииДмитрий Песковпереадресовал спецслужбам вопрос о том, что почемуФСБрешила депортировать из России задержанного агента украинских спецслужб Алексея Семеняку. «Я не знаю, не могу ответить. Это нужно спрашивать у спецслужб, мы не имеем к эт...
МО: ВС Армении пресекли попытку проведения азербайджанцами инженерной работы в Верхней Шорже
Вооруженные силы Азербайджана утром 7 июня в очередной раз попытались провести инженерные работы в приграничной части села Верин Шоржа Гегаркуникской области Армении. Как сообщилив пресс-службе МО Армении, армянские подразделения осуществили контрмеры с требованием неме...
Марукян: Если наберем 40% голосов неопределившихся избирателей, гражданской войны избежать можно
Наш главный посыл - внутриполитическая солидарность и единство в стране. Об этом в беседе с журналистами 7 июня заявил руководитель парламентской фракции партии «Светлая Армения», кандидат в премьер-министры Армении Эдмон Марукян. «Если единство не победит, то нас побед...