«Վանաձոր» ՔԿՀ այցելած քաղաքացու կոշիկներից հայտնաբերվել են թմրամիջոցի նմանվող զանգվածներ
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի անվտանգության ապահովման բաժնի ծառայողները խուզարկության են ենթարկել դատապարտյալի մոտ կարճատև տեսակցության եկած քաղաքացի Ա․Հ․-ին։ Խուզարկության արդյունքում Ա․Հ․-ի հագին եղած կոշիկների ներբանների միջից հա...
Երեկվա դրական կողմը՝ Սևակ Խաչատրյանը, ոչ կկալանավորվի, ոչ էլ կսպանվի. Սուքոյան
Պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի օգնական Արթուր Սուքոյանը ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Հայերի երեկվա պարտությունը թե ֆուտբոլում, թե Վաղարշապատի ընտրություններում, իհարկե, լավ չէր, բայց այն ունի նաև դրական կողմեր․ մեր լավ ընկերը՝ Սևակ Խաչատրյանը, ոչ կկալանավորվի, ոչ էլ կսպանվի (...
Կարգավորողի սկզբունքներն ընկալելի չէ․ ո՛չ կարգ կա, ո՛չ էլ թափանցիկություն․ Միքայել Սողոմոնյան
«ՀԾԿՀ շուրջ 25 տարվա պատմության մեջ առաջին անգամ հանձնաժողովի նախագահն անհատական որոշում է ընդունում և հարուցում է վարույթ: Կարգավորողի սկզբունքներից մեկը՝ թափանցիկ աշխատանքի ապահովումը այս մասում, համենայն դեպս, ընկալելի չէ․ո՛չ կարգ կա, ո՛չ էլ թափանցիկություն: Հիմա առն...
Բանգլադեշի ԱԳՆ-ն դիմել է Հնդկաստանին
Բանգլադեշի ԱԳՆ-ն պաշտոնական նամակ է ուղարկել Հնդկաստանի կառավարությանը՝ խնդրելով արտահանձնել նախկին վարչապետ Շեյխ Հասինային, որը Միջազգային քրեական տրիբունալի կողմից մահվան է դատապարտվել մարդկության դեմ հանցագործությունների համար,հաղորդումէ Hindustan Times-ը։ Բանգլադեշի...
Ռուսաստանը հանդես է գալիս հօգուտ ռուս-իրանական հարաբերությունների ամրապնդման
Ռուսաստանը հանդես է գալիս հօգուտ ռուս-իրանական հարաբերությունների ամրապնդման: Այս մասին ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հայտարարել է Մոսկվայում Իրանի առաջին փոխնախագահ Մոհամադ Ռեզա Արեֆի հետ կայացած հանդիպման ժամանակ։ Հանդիպման մասին հաղորդագրություն է տարածել ՌԴ կառավար...
Մեկնարկել է Հայաստանի և Վրաստանի միջև իրավական վեցերորդ ֆորումը
Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում մեկնարկել է Հայաստանի և Վրաստանի միջև իրավական վեցերորդ ֆորումը։ Ֆորումին մասնակցում է նաև Հայաստանի արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը։ ՀՀ արդարադատության նախարարը ֆորումի շրջանակներում հանդիպել է Վրաստանի արդարադատության նախարար Պաա...
ՀՀ ԱՍՀ նախարարն ու Քուվեյթի դեսպանն այցելել են «Հաղթանակ» շուրջօրյա խնամքի կենտրոն
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանն ու ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանն այցելել են ԱՍՀ նախարարության ենթակայությամբ գործող «Հաղթանակ» շուրջօրյա խնամքի կենտրոն։ նախարարությունից հայտնում են, որ այցի նպա...
ՀԾԿՀ-ն ամբողջ մեղքը բարդում է ՀԷՑ-ի վրա, թեև առաջին պատասխանատուն է. Ղազինյան
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) իր վերահսկողական գործառույթներով հայտարարում է. «Ես թիվ մեկ պատասխանատուն եմ, բայց ոչ թիվ մեկ մեղավորը»։ Այս մասին նոյեմբերի 17-ին «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի լիցենզիան չեղյալ համարելու հարցով ՀՀ հանձնաժող...
Առաջարկվում է նոյեմբերի 21-ից դադարեցնել ՀԷՑ-ի լիցենզիան. ՀԾԿՀ ներկայացուցիչ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը, «Տաշիր» ընկերությանը զրկեց ՀԷՑ-ը տնօրինելու լիցենզիայից։ Դեմ էր միայն հանձնաժողովի անդամ Արա Նռանյանը։ Նա նաև հիմնավորեց իր դեմ քվեարկելը։ Արա Նռանյանի ելույթը՝ ստորև․ «Այս երեք օրվա ընթացքում ուշադիր լսում էինք և՛ ելու...
Եթե դու սեղանը չես, ուրեմն մենյուն ես․ եվրոպացի դատավորները քննարկում են մամուլի հետ հարաբերությունները
Բարձրագույն դատական խորհրդի մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանը ելույթ է ունեցել Չեխիայի CEELI ինստիտուտի «Դատական անկախություն, օրենքի գերակայությունը և հանրային վստահությունը» խորագրով աշխատաժողովին։ Նա ներկայացրել է Հայաստանի դատական համակարգի կառուցվածքը, լրատվամիջոցն...

Песков собирается ознакомиться с книгой, отправленной ему бывшим пресс-секретарем Зеленского
Пресс-секретарь президента России ДмитрийПесковсобирается ознакомиться скнигой бывшего пресс-секретаря президента Украины ВладимираЗеленскогоЮлии Мендель, которая ранее отправила ему свою книгу савтографом, передаетТАСС. «Конечно, когда получу, обязательно ознакомлюсь!»...
Камеры в Москве сняли тысячи говорящих по телефону водителей
Камеры видеонаблюдения вМоскве запоследние полгода зафиксировали более 3,5 тыс. водителей, разговаривающих потелефону во время поездки. Об этом сообщается вTelegram-каналеДепартамента транспорта столицы. «За последние полгода 40 камер вМоскве зафиксировали более 3,5 тыс...
Блоки «Армения» и «Честь имею» выдвинут одного кандидата в вице-спикеры НС Армении — Сагателян
Блоки«Армения» и «Честь имею» выдвинут одного кандидата в вице-спикеры НС Армении. Об этом корреспондентуArmenia Todayсообщил первый номер блока «Армения» Ишхан Сагателян. Он отметил, что у обоих блоков пока нет окончательного решения по этому вопросу, но они выдвинут е...
Инфекционист: пятна перед глазами могут быть симптомом постковидного осложнения
Врач-инфекционист ЕвгенийТимаковрассказал винтервью«Вести FM», что если уперенесшего коронавирус человека появляются пятна передглазами, это может свидетельствовать омикротромбах всетчатке. «Очень внимательно нужно относиться ксвоему зрению. Если появляются пятна какие-...
Бывшая пресс-секретарь Зеленского подарила Пескову свою книгу
Бывшая пресс-секретарь президента Украины ВладимираЗеленскогоЮлияМендельотправила пресс-секретарю главы России ДмитриюПесковусвою книгу савтографом. «Дмитрий Сергеевич, решила прислать вам свою книгу «Каждый изнас президент», как от бывшего пресс-секретаря президента Ук...
В Матагисе спасатели нашли и эвакуировали тело еще одного армянского военнослужащего
Во время поисковых работ в Матагисе спасатели Государственной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям НКР 27 июля нашли и эвакуировали тело еще одного армянского военнослужащего. Об этом Новости Армении - NEWS.am сообщили в пресс-службе Госслужбы МЧС Нагорно-Караб...
Блок «Честь имею» предлагает сформировать в парламенте Армении комиссию по вопросам Арцаха
Принимая во внимание ситуацию вокруг Арцаха в поствыборный период, многочисленные новые вопросы, связанные с Арцахом, вызовы, связанные с безопасностью, социальными, культурными и экономическими проблемами, считаю правильным создание в НС (парламент) Армении постоянной...
Казинян: как говорится, вор первым кричит «держите вора!»
Создание этой властью комиссии по расследованию 44-дневной войны то же самое, если бы Талаат-паша, Энвер-паша и Джемаль-паша создали бы в парламенте Турции комиссию по расследованию обстоятельств геноцида 1,5 миллионов армян 1915 года. Об этом на своей странице в Фейсбу...
Товарооборот между Россией и Ираном вырос на 15% за первое полугодие
Оборот товаров между Ираном и Россией вырос на 15% за первые шесть месяцев 2021 года по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Об этом заявил во вторник торговый представитель РФ в Иране Рустам Жиганшин. "Российско-иранский товарооборот вырос в 2020 году. Позит...
Манвел Парамазян останется под арестом: Апелляционный суд отклонил иск его адвокатов
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Армена Даниеляна отклонил иск адвокатов на решение суда общей юрисдикции Еревана об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении главы общины Каджаран Манвела Парамазяна. Как передает Арменпресс, Манвел П...