Փաշինյանը որ կզացած վիճակում է, ուզում է մեր տնտեսությունն էլ կզացած լինի. Ռոբերտ Քոչարյան
Առաջիկա 10 տարում Հայաստանը ոչինչ չի կարողանա արտահանել եվրոպական շուկա։ Այս մասին Նոյեմբերյանում ԶԼՄ-ների հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։ Պատասխանելով Հայաստանի իշխանությունների դիրքորոշման մ...
Փաշինյանը Պուտինի հետ հեռախոսազրույցի բովանդակությունն է պատմել ռուսական լրատվամիջոցին
Երեկ ես զրուցել եմ Ռուսաստանի նախագահի հետ և շնորհակալություն հայտնել զանգի համար։ Նա զանգահարել էր ինձ ծննդյանս օրվա առթիվ շնորհավորելու համար, բայց մենք խոսեցինք նաև ընթացիկ գործերից, և դրական զրույց ստացվեց։ Հունիսի 2-ին Գեղարքունիքի մարզի Սևան քաղաքում նախընտրական ք...
«100 միլիոնով փող ենք փոխանցել, մեր զենքը չեն տվել, մեզ ՀՀ-ի շահերին հակասող որոշում են պարտադրել»
Կոչ եմ անում մեզ ընտրել, որ երկիրը չդառնա գուբերնիա, մեկ անձի շոու. Էդմոն Մարուքյան
Բացարձակ իշխանությունը չի ներկայացնում բոլոր ընտրողների շահերը. Հայաստանին փողզիջումների գնացող վարչապետ է պետք։ Հունիսի 2-ին «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում այս մասին հայտարարել է կուսակցության ներկայացուցիչ Կարպիս Փաշոյանը: Այսօ...
Հրդեհ՝ Երևանում
Այսօր՝ հունիսի 2-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 11:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արաբկիր վարչական շրջանի Սեպուհի 21 տան 2-րդ հարկից կրակ և ծուխ են նկատվում։Shamshyan.com-ի տեղեկու...
ԵԱՏՄ-ի նոր սահմանափակումները ՀՀ-ում նեգատիվ տրամադրություն են ստեղծում միության նկատմամբ․ Փաշինյան
ԵԱՏՄ-ի նոր սահմանափակումները ՀՀ-ում նեգատիվ տրամադրություն են ստեղծում միության նկատմամբ: Այս մասին Սևանում քարոզարշավի ժամանակ, պատասխանելով ռուսական Իզվեստիա-ի հարցերին, ասել է Նիկոլ Փաշինյանը: «Այն, ինչ վերաբերում է բուսասանիտարականին, դա սովորական բան է։ Դա միշտ էլ...
Եվրամիությունը մոտենում է Ռուսաստանի հետ հակամարտության մեջ ուղղակիորեն ներգրավվելու վտանգավոր շեմին
Եվրամիությունը մոտենում է Ռուսաստանի հետ հակամարտության մեջ ուղղակիորեն ներգրավվելու վտանգավոր շեմին։ Հունիսի 1-ին այս մասին հայտնել է իտալական LAntidiplomatico պարբերականը։ Հրապարակման մեջ նշվում է, որ Եվրոպան «վտանգավոր կերպով մոտենում է թեժ հակամարտության», որը կարող...
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 4-5-ին աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով
Երևանում հունիսի 2-6-ին առավելապես երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է, 7-ին՝ գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։ Այս մասին հայտնում են«Հիդրոօդերևութաբանությա...
Ռուսական շուկայում արգելված հայկական ապրանքները կվաճառվեն ԵՄ-ում. Պապոյան
Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը Կառավարության քննարկմանն է ներկայացրել աջակցության ծրագիր, որպեսզի հայ տնտեսվարողները կարողանան իրենց արտադրանքը դեպի Եվրամիության շուկա արտահանել։ Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։...
Մարտի 1-ի գործով ապօրինի դատապարտված, հետագայում արդարացված Մուշեղ Սաղաթելյանի իրավահաջորդը ճանաչվել է տուժող. դատարանը բավարարել է դատախազի միջնորդությունը
Գլխավոր դատախազությունը 2025 թվականի օգոստոսի 14-ինտեղեկացրելէր, որ ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը վերացրել է Ոստիկանության պետի նախկին տեղակալ Սաշա Աֆյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ 2020 թվականի հունվարի 30-ի որոշումը: Սաշա Աֆյանի նկատմա...

Трамп заявил, что рассматривает возможность отмены санкций против РФ в будущем
Президент США Дональд Трамп заявил во вторник, что возможность отмены антироссийских санкций будет рассмотрена в будущем, однако сейчас таких договоренностей нет. «Думаю, что в какой-то момент будет, но прямо сейчас мы не соглашались отменить санкции в отношении кого-ли...
The Wall Street Journal: Без военной помощи США украинская армия сможет воевать лишь полгода
Без новых поставок американского оружия Украина сможет воевать нынешними темпами примерно до конца лета. Хотя она значительно нарастила военное производство, а европейский ВПК пусть медленно, но верно набирает ход, без США Украина лишится ряда критически важных видов во...
Макрон проинформирует лидеров 27 стран ЕС об итогах визита в США
Глава Евросовета Антониу Кошта созвал встречу лидеров 27 государств Евросоюза в формате видеоконференции, в ходе которой президент Франции Эмманюэль Макрон проинформирует коллег об итогах своего визита в США. «Для подготовки к экстренному заседанию Европейского совета 6...
NYT: новое соглашение по металлам не гарантирует безопасность Украины
США и Украина близки к заключению соглашения, которое предоставит Вашингтону долю в доходах Киева от природных ресурсов, но не гарантирует Украине безопасность. Об этом сообщила газета The New York Times. По ее данным, новая версия соглашения, которая обсуждалась в поне...
Верховная рада подтвердила легитимность Зеленского до конца военного положения в Украине
Верховная Рада со второй попытки приняла постановление «О поддержке демократии в Украине в условиях агрессии Российской Федерации», где говорится, что полномочия президента Владимира Зеленского должны продолжаться до завершения военного положения. Документ был одобрен 2...
В Германии отвергли идею Трампа вернуть Россию в G7
Россия не будет вновь принята в «Большую семерку» богатых демократий мира, как это предложил президент США Дональд Трамп. Об этом заявил министр финансов Германии Йорг Кукис, сообщает РБК-Украина со ссылкой на Reuters. «Осуждение G7 агрессивной войны России совершенно о...
Трамп опроверг сообщения о том, что США хотят отказаться от базы в Греции
Президент США Дональд Трамп опроверг данные о том, что американские вооруженные силы планируют отказаться от военной базы в Греции по требованию России и Турции. Когда журналисты попросили его прокомментировать эту информацию, Трамп повернулся к присутствовавшим в зале...
Трамп заявил о необходимости возобновить строительство нефтепровода из Канады в США
Президент США Дональд Трамп считает, что строительство нефтепровода Keystone XL из Канады в США должно быть возобновлено. Соответствующее заявление он разместил в понедельник в Truth Social. Как следует из публикации Трампа, канадская компания-подрядчик TC Energy, заним...
США рассчитывают, что встречи Трампа с Путиным и с Зеленским состоятся очень скоро
США рассчитывают, что американский лидер Дональд Трамп очень скоро встретится с президентом РФ Владимиром Путиным, а также с Владимиром Зеленским. Об этом заявила в эфире телеканала Fox News пресс-секретарь Белого дома Кэролайн Ливитт. «Мы ожидаем, что эти встречи состо...
Путин: Россия не против сохранения украинской государственности и участия ЕС в переговорах
Россия ничего не имеет против сохранения украинской государственности, но Украина не должна использоваться как плацдарм против РФ, заявил Путин. Об этом заявил президент России Владимир Путин. Россия как противник киевского режима была бы заинтересована в сохранении Зел...