Հունիսի 7 ին իշխանափոխության եւ Նիկոլին իշխանությունից վռնդելու օր է. Սաղաթելյան
«Ես հիշում եմ՝ ընդամենը երկու տարի առաջ, այս դահլիճում, 2024 թվականի մարտին հանդիպում էինք ունեցել։ Իսկ ինչի՞ մասին էինք խոսում։ Խոսում էինք մի բանի մասին, որ այս չարիքի իշխանությունը պատրաստվում է մեր հայրենիքից նոր տարածքներ հանձնել Ադրբեջանին, և դա ունենալու է ծանր հ...
Ազգակործանը հայտարարեց, որ էլի տարածքներ կան, որ պետք է հանձնվեն. Գառնիկ Դանիելյան
«Մենք, սիրելի հայրենակիցներ, միասին շատ դժվար, բարդ, բայց պատվավոր ճանապարհ ենք անցել, և հիմա, քարոզարշավի այս փուլում, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդի, Արցախի Հանրապետության առաջին նախագահի և Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահի հետ եկել ենք Նոյեմբերյան՝ ձեզ հետ խոսե...
Թուրքիան աջակցություն է ցուցաբերում Թեհրանի և Վաշինգտոնի միջև բանակցություններին․ Ֆիդան
ԱՄՆ-ը և Իրանը անկեղծ ջանքեր են գործադրում հրադադարի երկարաձգման և Հորմուզի նեղուցի բացման ուղղությամբ, հայտնել է Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը, հաղորդում էՌԻԱ Նովոստի-ն: Նրա խոսքով՝ Թուրքիան աջակցություն է ցուցաբերում Թեհրանի և Վաշինգտոնի միջև բանակցություններին...
Գեղամ Մանուկյանն ընթերցեց Բագրատ սրբազանի ուղերձը տավուշցիներին
Այսօր՝ հունիսի 2-ին, Նոյեմբերյանում քաղաքացիների հետ հանդիպման ընթացքում ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը ընթերցեց Բագրատ Սրբազանի ուղերձը տավուշցիներին։ «Վաղը մտնելու եմ Սրբազանի մոտ և կուզենամ նաև ձեր պատասխանը փոխանցել նրան։ Ասեմ, որ Նոյեմբերյան...
ԱՄՆ-ն կապիտուլյացիա է պահանջում մեզնից․ Ասադի
ԱՄՆ-ի հետ ռազմական գործողությունների վերսկսումն անխուսափելի է, հայտարարել է Իրանի զինված ուժերի «Խաթամ ալ Անբիա» կենտրոնական շտաբի պետի տեղակալ Մոհամադ Ջաֆար Ասադին։ Նրա խոսքերը մեջբերել է իրանական Press TV հեռուստաալիքը։ «ԱՄՆ-ն կապիտուլյացիա է պահանջում մեզնից. Պատեր...
Երեկ իմացանք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի օրոք կառուցված Դեղձավանի բարեկարգ դպրոցը փակվում է. Օհանյան
«Սահմանային մարզերի և սահմանային բնակավայրերի համար երկու հիմնական խնդիր կա՝ անվտանգությունը և գյուղատնտեսության զարգացումը։ Եթե համեմատենք այս իշխանությունների գործունեությունը մեր թիմի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանի կառավարման տարիների հետ, կտեսնենք, որ այդ ժամանակ առանձնահ...
ԿԿՀ-ն վարույթ է նախաձեռնել Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը վարույթ է նախաձեռնել։ Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել են ԿԿՀ-ից։ Նշվում է, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահը գույքի և եկամուտների հայտարարագիր չի ներկայ...
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը «գործ կարելու» ակցիա է իրականացրել ՀՀ դատախազության մոտ
Լիբանանի Հանրապետության իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը և հետախուզվող անձ Գ.Ռ.-ին, որը մեղադրվում է մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ բնակարան ապօրինի մուտք գործելով խոշոր չափերով կողոպուտ կատարելու...
ԹՐԻՓՓ-ը Սյունիքի վրա թուրք-ադրբեջանական ազդեցության գոտու ձևավորման ծրագիր է. թյուրքագետ
Թյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանի թելեգրամյանգրառումը. «Ադրբեջանի նախագահ Ի. Ալիևը երեկ նորիցբացահայտելէ այն, ինչի մասին արդեն մեկ տարի է բարձրաձայնում ենք մենք՝ մասնագետներս։ Ալիևը հերթական անգամ պնդել է, որ Թուրքիան ու Ադրբեջանը TRIPP («Թրամփի ուղի») կոչվածը համարում են «...
Բարոնը դատապարտել է Իսրայելի ռազմական ներկայությունը Լիբանանում
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Նոել Բարոն France 2-ի հետ զրույցում քննադատել է Իսրայելին Լիբանանի տարածքում ռազմական գործողությունների համար։ «Իսրայելի ռազմական գործողությունները շարունակելու և Լիբանանի տարածքի օկուպացման գոտին ընդլայնելու որևէ արդարացում չկա», -...

Российско-украинский конфликт либо закончится быстро, либо не закончится вовсе - Трамп
Президент США Дональд Трамп заявил, что, если российско-украинский конфликт не будет решен в кратчайшие сроки, он может вообще не закончиться. об этом он сказал на совместной пресс-конференции с премьер-министром Великобритании Киром Стармером в Белом доме. «Мы прилагае...
Америабанк подвел итоги студенческого конкурса «Моя Армения, мое будущее»
25 февраляАмериабанкподвел итоги студенческого конкурса «Моя Армения, мое будущее», проведенного в рамках инициативы «Моя Америя, моя Армения», объявив имена студентов, которые получат стипендии, отправятся в университет Беркли и получат финансирование на реализацию сво...
СВР: ЕС прорабатывает доставку валюты протестующим в Грузии через Армению
Евросоюз предпринимает попытки развертывания в Грузии уличной протестной активности, сообщает пресс-бюро Службы внешней разведки России, передаетРИА Новости. «Предпринимаются попытки развертывания в Грузии уличной протестной активности, которая должна стать «доказательс...
Пентагон удалит связанные с инклюзивностью и разнообразием онлайн-материалы
Руководство американского министерства обороны предписало удалить все онлайн-материалы, связанные с политикой разнообразия, равенства и инклюзивности (Diversity, Equality and Inclusion). Об этом говорится в уведомлении, разосланном сотрудникам ведомства пресс-секретарем...
Иран показал новую винтовку «Masaf», заменившую стандартное оружие сухопутных войск впервые за 50 лет
В результате крупного военного перевооружения иранская винтовка «Masaf» местного производства официально заменила устаревшую в течение десятилетий «G3» в качестве стандартного оружия для сухопутных войск, сообщаетMehr. Адмирал Хабиболла Сайяри, начальник штаба и замести...
В Стамбуле завершились переговоры делегаций России и США
Переговоры РФ и США в Стамбуле завершены, они продлились шесть с половиной часов, сообщаетТАСС. Делегация РФ покинула место переговоров без комментариев. Переговоры делегаций России и США в Стамбуле, на которых стороны обсуждают проблемы работы посольств, проходят в рез...
NBC: Европа более не может быть уверена в надежности США как партнера
Европа и ряд других стран более не уверены в том, что США могут быть надежным партнером. Об этом сообщила телекомпания NBC со ссылкой на западных действующих и бывших дипломатов. Как пишет NBC, политика президента США Дональда Трампа стала фундаментальным сдвигом. После...
МИД КНР назвал безуспешными попытки США вбить клин между Китаем и Россией
Попытки американской администрации вбить клин в отношения КНР с РФ абсолютно безуспешны, китайско-российское взаимодействие не подвержено изменениям внешней ситуации. Об этом заявил официальный представитель МИД Китая Линь Цзянь. «Китайско-российские отношения будут спо...
WSJ: в США создадут реестр для нелегальных мигрантов
Власти США обяжут нелегальных мигрантов регистрироваться в специальном реестре, в противном случае им грозит штраф или заключение под стражу. Об этом сообщила газета The Wall Street Journal, в распоряжении которой оказался проект инициативы. По планам американской админ...
ABC: народ США поддерживает деятельность ведомства Маска
Народ поддерживает деятельность ведомства по повышению эффективности работы правительства США (DOGE), которое курирует Илон Маск. Об этом сообщил телеканал ABC News. «Американский народ в целом поддерживает деятельность DOGE. Посмотрите на опрос The Harris Poll, согласн...