Քրեական պատասխանատվության վտանգի տակ հրապարակելու եմ Գորիս-Կապան ճանապարհը հանձնելն ամրագրող փաստաթուղթը․ Գեղամ Մանուկյան
Քրեական պատասխանատվության վտանգի տակ, վաղը հրապարակելու եմ Գորիս-Կապան ճանապարհը հանձնելն ամրագրող փաստաթուղթը։ Այն գաղտնի պահվել է պաշտպանության նախարարությունում։ Այս մասին գրել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը։ «Աննա Գրիգորյանի հետ մեկ տարի հարցո...
Փաշինյանը հրաժարվել է ուղիղ եթերից. ուր է անհետացել կրծքի բարձրախոսը․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է.Հունիսի 7-ի ընտրություններին ընդառաջ Նիկոլ Փաշինյանի քարոզարշավի ամենաուշագրավ առանձնահատկություններից մեկը գրեթե անընդհատ ուղիղ եթերներն էին։ Վարչապետը մայիսի սկզբից հանրային հանդիպումների, շրջայցերի և նախընտրական միջոցառումների ժամանակ մշտ...
Բանակում թափով քարոզչություն են անում. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․ թերթը գրում է ․ Մեր տեղեկություններով, Զինված ուժերում սկսվել է բացահայտ քարոզչություն՝ գործող իշխանության օգտին։ Քարոզչական առաքյալներ են նշանակվել զորամասերի հրամանատարները կամ այդ պարտականությունը կատարող զինվորականները, որոնք, մեր աղբյուրի պատմելով, հատկ...
Իշխանության հույսը լրացուցիչ ցուցակնե՞րն են. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. Իշխանական շրջանակներից ստացած տեղեկությունների համաձայն՝ հունիսի 7-ի ընտրություններում առանձնակի կարեւոր է հետեւել ընտրողների, այսպես կոչված, լրացուցիչ ցուցակներին։ Հայաստանում ընտրողների լրացուցիչ ցուցակներում սովորաբար ընդգրկվում են այն քա...
ՀԱՊԿ անդամ երկրների ԱԳ փոխնախարարները խորհրդակցություն են անցկացրել
Մոսկվայում կայացել են ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների տեղակալների մակարդակով խորհրդակցություններ։ Հայտում են ՀԱՊԿ կազմակերպությունից: Մասնակիցները քննարկել են համագործակցության արդիական հարցերը, այդ թվում՝ Կազանում նախատեսվող ՀԱՊԿ արտաքին գործերի ն...
«Շաբաթը 50-150 կգ նանա էինք արտահանում, հիմա պիտի քաղենք, թափենք». հայկաշենցի
«Շաբաթը 50, 100, 150 կգ նանա էինք արտահանում Ռուսաստան, հիմա պիտի քաղենք, թափենք»։ Արմավիրի մարզի Հայկաշեն գյուղի բնակիչ Սարիբեկ ԿիրակոսյանըNEWS.am-ի փոխանցմամբ՝ պատմում է Ռուսաստանի կիրառած սահմանափակումներից հետո ֆինանսական վնասներ են կրել․ ջերմոցներից մեկում անանուխ...
Ռուսաստանը սահմանափակում է Հայաստանից կորիզավոր մրգերի և խաղողի ներմուծումը
Ռուսաստանի Դաշնության անասնաբուժական և բուսասանիտարական վերահսկողության դաշնային ծառայությունը՝ Ռոսսելխոզնադզորը, հայտարարել է, որ հունիսի 2-ից սահմանափակում է Հայաստանից կորիզավոր մրգերի և խաղողի ներմուծումը։ Գերատեսչության հայտարարության համաձայն՝ որոշումը պայմանավորվ...
ԱՄՆ-ի հետ համաձայնագիր չի լինի մինչև Լիբանանի դեմ իսրայելական ագրեսիայի դադարեցումը. Իրան
Լիբանանում կրակի դադարեցումն անբաժանելի է պատերազմի ավարտի մասին որևէ վերջնական համաձայնագրից, քանի որ իսրայելական ռեժիմն ուժեղացնում է հարձակումները Լիբանանի վրա՝ ի խախտումն ավելի վաղ ձեռք բերված հրադադարի։ Դրա մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Էսմա...
Եթե Փաշինյանը որոշում ընդունի Հայաստանը տանել դեպի ԵՄ, դա մեծ սխալ կլինի Երևանի համար. Ջաբարով
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է նախ հանրաքվե անցկացնի և պարզի ժողովրդի կարծիքը, և միայն դրանից հետո որոշում ընդունի անդամակցության հարցերով Եվրոպական միությանը դիմելու մասին, հայտարարել է Դաշնային խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի փոխնախագահ Վլադիմիր Ջաբարով...
Երեւանում վթարի է ենթարկվել Մհեր Սահակյանի անչափահաս որդին
Երեւանում մայիսի 31ին տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով տուժած երեխաներից մեկն անցած տարի ողբերգական վթարի հետեւանքով մահացած՝ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանի տղան է։ Այս մասին հայտնում է Գագիկ Շամշյանը։ Հիշեցնենք, որ այդ վթարի հետեւանքով «Ս...

Зеленский заявил о готовности покинуть пост ради мира в Украине или вступления в НАТО
Президент Владимир Зеленский заявил о готовности уйти со своего поста в обмен на мир для Украины. Как сообщает РБК-Украина, об этом он заявил во время пресс-конференции во время пресс-конференции. Зеленского спросили, готов ли он покинуть пост президента. На что тот отв...
Рубио заявил, что Трамп «очень расстроился» из-за Зеленского
Госсекретарь США Марко Рубио заявил, что последние критические заявления президента США Дональда Трампа в адрес Владимира Зеленского были связаны с тем, что американский президент был расстроен из-за действий его украинского коллеги, сообщает «Европейская правда» со ссы...
Армянский депутат потребовала у ПА ОБСЕ направить миссию в Баку
Депутат Национального Собрания, член делегации ПА ОБСЕ Лилит Галстян на зимней сессии ПА ОБСЕ выступила с речью, предложив отправить в Баку мониторинговую миссию ПА ОБСЕ для наблюдения за судебным фарсом в отношении армянских пленных и военно-политического руководства А...
США хотят, чтобы все члены НАТО нарастили военные расходы до 2% ВВП к июню
Администрация США требует, чтобы все союзники по НАТО выполнили свои обязательства по доведению военных расходов до 2% ВВП уже к следующему саммиту альянса в июне.Об этом заявил помощник президента США по национальной безопасности Майк Уолтц на брифинге для журналистов...
Нетаньяху поручил ЦАХАЛ начать операцию на Западном берегу против очагов террора
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху провел экстренное совещание в связи со взрывами в автобусах в пригороде Тель-Авива. Об этом сообщила канцелярия главы кабмина еврейского государства. «Глава правительства поручил ЦАХАЛ провести масштабную операцию в Иудее и Сам...
Тайвань зафиксировал приближение 28 самолетов и 7 кораблей КНР
Вооруженные силы Тайваня зафиксировали приближение к острову 28 самолетов и 7 кораблей Народно-освободительной армии Китая (НОАК). Как сообщило тайваньское оборонное ведомство вX, при этом 25 самолетов КНР пересекли срединную линию над Тайваньским проливом, разделяющим...
Economist: США могут ввести ограничения на военную мощь Украины
Администрация президента США Дональда Трампа может установить ограничения на военную мощь Украины в рамках урегулирования конфликта.Об этом сообщил британский журналTheEconomist. Отмечается, что Вашингтон «может попытаться установить нестабильный режим прекращения огня...
Трамп заявил, что США по-прежнему смотрят на Гренландию
Американский президент Дональд Трамп заявил, что США по-прежнему смотрят на Гренландию и «должны вернуть» Панамский канал. «Мы смотрим на Гренландию, и мы должны вернуть Панамский канал», - сказал он в четверг, выступая на ужине Ассоциации губернаторов-республиканцев в...
NBC: Трамп недоволен нежеланием Украины идти на необходимые компромиссы
Президент США Дональд Трамп недоволен позицией Киева, который не желает идти на компромиссы, «давно признанные американскими и европейскими официальными лицами в частном порядке необходимыми для достижения мирного соглашения». Об этом со ссылкой на источники сообщает NB...
Брайза: У Трампа нет политики по Южному Кавказу, что будет с Азербайджаном, не знает никто
У Трампа сейчас просто нет политики по Южному Кавказу, он вообще не обращает на него внимания. Об этом в интервью Vesti.az заявил бывший посол США в Азербайджане и экс-сопредседатель Минской группы ОБСЕ Мэтью Брайза. «Я уверен на сто процентов, что новой политики не сущ...