Արժույթի միջազգային հիմնադրամը Հայաստանի համար հաստատել է մոտ 175 միլիոն ԱՄՆ դոլար վարկային միջոցների համաձայնագիր
Արժույթի միջազգային հիմնադրամը Հայաստանի համար հաստատել է մոտ 175 միլիոն ԱՄՆ դոլար վարկային միջոցների համաձայնագիր Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի կենտրոնական բանկը։ «Արժույթի միջազգային հիմնադրամը (ԱՄՀ) հաստատել է 128.8 միլիոն ՀՓԻ (մոտ 175 միլիոն ԱՄՆ դոլ...
Հայաստանում հայտնի պարային ստուդիաներից մեկի աշխատակցուհիները «Մեգամոլ»-ից գողություն են կատարել
Դեկտեմբերի 2-ին Նոր Նորքի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ «Մեգամոլ» առևտրի կենտրոնում 3 կանայք գողություն են կատարել: Այս մասին հայտնում էShmashyan.com-ը։Նշված վայր են ժամանել ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողները։Տեղում պարզվել է, որ ստացված օպերատի...
Իսրայելն ու Լիբանանը համաձայնության են եկել մինչև տարեվերջ երկրորդ հանդիպումն անցկացնել
Իսրայելի և Լիբանանի պատվիրակություններն ԱՄՆ հովանու ներքո առաջին ուղիղ բանակցությունների ժամանակ համաձայնել են նոր հանդիպում անցկացնել մինչև 2025 թվականի վերջը։ Այս մասին հաղորդում է Axios-ը։ Առաջիկա բանակցությունների նպատակն է քննարկել սահմանամերձ տարածքներում տնտեսակ...
Հայաստանն ու ԱՄԷ-ն ճանաչում են միմյանց վարորդական իրավունքի վկայականները
Կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանություն տվեց «Հայաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների ներքին գործերի նախարարության կողմից տրամադրվող վարորդական վկայականների փոխադարձ ճանաչման և փոխանակման մասին» փոխըմբռնման հուշագրի...
Բրյուսովի անվան համալսարանում միմյանց հարվшծած 5 ուսանողուհիներից 2-ը հարազատ քույրեր են
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական 1-ին բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ դեկտեմբերի 4-ին Վալերի Բրյուսովի անվան պետական համալսարանում մի խումբ ուսանողուհիների միջև տեղի ունեցած վիճաբանության փաստով...
Բրյուսելի միակ նպատակը վնաս հասցնել Հայաստան-Ռուսաստան բարեկամական հարաբերություններին. Զախարովա
Բրյուսելական վամպիրները գնում են նորմալ մարդկանց մոտ և հարցնում են՝ ուզու՞մ եք ձեզ կծենք, որ մեզ նման դառնաք, հայտարարել է Մարիա Զախարովան: Մարթա Կոսը և Կայա Կալլասն իրենք իրենց ջրի երես են հանել: Նրանց միակ նպատակը վնաս հասցնել Հայաստան-Ռուսաստան բարեկամական, ավանդական...
Փաշինյանը հրեշ է դիվանագիտական լռություն է պահել եւ սադրել է պատերազմը. Զուրաբյան
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցությունների վերաբերյալ Հայաստանի կառավարության կողմից հրապարակված փաստաթղթերը ապացուցում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը հրեշ է: Այս մասին դեկտեմբերի 4-ին մամուլի ասուլիսում հայտարարել է ՀԱԿ փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը: Քաղաքական...
Վեհափառը Սուրբ Եկեղեցու օրինական, կանոնական և լիիրավ գահակալն է. Հունահայոց թեմի առաջնորդ
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու օրինական, կանոնական և լիիրավ գահակալն է։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀԱԵ Հունահայոց թեմի առաջնորդ Տեր Խորեն եպիսկոպոս Առաքելյանը։ «Այս իրողությունը հաստատված է մեր Եկեղեցու այն...
Կաթողիկոսի զավակ ունենալը ձեր ընտրողներին ի՞նչ վնաս է տալու․ հարց Փաշինյանին
Կառավարության նիստն ավարտվեց։ Լրագրողը հարց ուղղեց Փաշինյանին, թե Կաթողիկոսի՝ զավակ ունենալը իրենց ընտրողներին ի՞նչ վնաս է տալու։ Մանրամասները՝ տեսանյութում․
Գուցե բանակցեիք եւ 20 թվականին չլինե՞ր պատերազմ. հարց Փաշինյանին
«Մենք երբեք չենք հրաժարվել բանակցել»,- այսօր ճեպազրույցի ժամանակ ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ մեկնաբանելով լրագրողի այն դիտարկումը, թե՝ «Այնպիսի տպավորություն է՝ միայն այն պատճառով, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների առաջարկի վերնագիրը եղել է ՀՀ նախագահին, ոչ թե վարչ...

Из-за незаконных действий Баку в Сюнике возникли серьезные гуманитарные проблемы – омбудсмен РА
Офис ЗПЧ Армении выявил серьезные гуманитарные проблемы в Сюнике, вызванные действиями Азербайджана. Об этом говорится в заявлении, опубликованном на странице омбудсмена в Фейсбуке. Отмечается, что осложнилось сообщение между населенными пунктами Горис, Воротан, Шурнух,...
Сегодня дорога Горис-Капан была признана Арменией азербайджанской — Армен Ашотян
Еще в 2019 году предатель-капитулянт на встрече в посольстве хвастался, что демократия станет визитной карточкой внешней политики Армении. Об этом написал заместитель председателя РПА Армен Ашотян. «Ни безопасность, ни арцахский вопрос, ни геноцид армян, а «демократия»....
Путин и Меркель обсудили обстановку на границах Белоруссии со странами Евросоюза
Состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с исполняющей обязанности федерального канцлера Федеративной Республики Германия Ангелой Меркель. Как сообщаетАрменпресссо ссылкой на официальный сайт Кремля, продолжено обсуждение обстановки на границах Белор...
Комитет Сената США по вооруженным силам обсудит военные преступления Азербайджана и Турции
Комитет Сената США по вооруженным силам под председательством сенатора Джека Рида обсудит вопросы, касающиеся Азербайджана и Турции. Как сообщаетАрменпресс, об этом пишет в Twitter Армянский национальный конгресс Америки. «Будут обсуждены три основные направления: прекр...
Известен состав сборной Армении в матче против Северной Македонии
Главный тренер сборной Армении по футболу Хоакин Капаррос огласил стартовый состав команды на матч предпоследнего тура отборочного турнира Чемпионата мира против Северной Македонии. Как сообщаетАрменпресс, в стартовом составе будут Юрченко, Амбарцумян, Тертерян, Чалишир...
ЕС продлил санкции за буровые работы Турции в Восточном Средиземноморье
Евросоюз продлил на год режим санкций за несанкционированные буровые работы Турции в Восточном Средиземноморье, говорится в сообщении Совета стран ЕС. «Вслед за оценкой рамок по ограничительным мерам в ответ на несанкционированные буровые работы Турции в Восточном Среди...
Министр обороны Латвии заявил, что страны Балтии и Польша не примут мигрантов
Страны Балтии и Польша не будут принимать мигрантов, которые стремятся попасть в эти государства с территории Белоруссии. С таким заявлением выступил в четверг министр обороны Латвии Артис Пабрикс. «Балтийские государства и Польша ни в какой мере не будут этих мигрантов...
Саакашвили принял решение прекратить голодовку
Находящийся в заключении бывший президент ГрузииМихаил Саакашвилизаявил, что принял решение прекратить голодовку, но только в том случае, если его перевезут из глданской тюремной больницы в место для реабилитации. Послание политика зачитал его адвокат Ника Гварамия. "Я...
В ВОЗ предположили, когда может завершиться пандемия COVID-19
Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ), возможно, объявит об окончании пандемии нового коронавируса, когда не будет перегружена система здравоохранения. Об этом заявил директор Европейского бюро ВОЗ Ханс Клюге в интервью газете La Vanguardia. "Мы должны научиться ж...
Посол Армении встретился с Уполномоченной Верховной Рады Украины по правам человека
Посол Армении в Украине Владимир Карапетян встретился с Уполномоченной Верховной Рады Украины по правам человека Людмилой Денисовой. Как сообщаетАрменпресс, в ходе встречи были обсуждены итоги недавнего визита госпожи Денисовой в Армению и возможности дальнейшего сотруд...