Մենք որոշում ընդունեցինք երկարաձգել Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները. Կոշտա
ԵՄ գագաթնաժողովի արդյունքում վեց ամսով՝ մինչև 2026 թվականի հուլիսի 31-ը, երկարաձգվել են Ռուսաստանի դեմ բոլոր պատժամիջոցները: Ինչպես տեղեկացնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, այդ մասին հայտարարել է Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտան ԵՄ գագաթնաժողովի առաջին օրվա արդյուն...
Ի՞նչ է նախատեսվում Սևանի ափին կառուցված ապօրինի շինությունների հետ
Հայաստանի գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Ժողովրդավարության և անվտանգության դպրոցի ունկնդիրների հետ հարցուպատասխանի ձևաչափով անցկացված քննարկման ընթացքում անդրադարձել է պետական շահերի պաշտպանության և ապօրինի գույքի վերադարձի ուղղությամբ Դատախազության կողմից իրականացվո...
ԵՄ գnղերը դեռ վախենում են բռնագրավել ռուսական ակտիվները. Մեդվեդև
Եվրոպացի առաջնորդները, որոնք երեկ գագաթնաժողով են անցկացրել՝ քննարկելու Կիևի ռեժիմի ֆինանսավորման հարցը, մինչ այժմ զգուշանում են սառեցված ռուսական ակտիվները բռնագրավելուց։ Այնուամենայնիվ, նրանք չեն հրաժարվել նման ծրագրերից, իր Telegram ալիքում նշել է Ռուսաստանի Անվտանգո...
Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանը գտնվում է ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքում, գիտակցության մեջ է
2025 թ. դեկտեմբերի 18-ին՝ մոտավորապես ժամը 19:00-ի սահմաններում, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ստեղծված լարված իրավիճակի ընթացքում վատացել է Բյուրականի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու հոգևոր հովիվ Տեր Վրթանես քահանա Բաղալյանի ինքնազգացողությունը, ինչի հետևանքով նա շտապօգնության մ...
Հանցավոր ծագում ունեցող 44 մլն դրամը փոխանցվել է պետական բյուջե
Ինչպես արդենհայտնել ենք,ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում իրականացվում է մի խումբ անձանց կողմից համացանցային զանգերի մ...
ԵՄ-ն Փաշինյանի «վզին դրել է»․ փորձելու են կրկնել Մոլդովայի պատմությունը
Կդառնա՞ տիեզերքն ԱՄՆ-ի նոր տնտեսական շարժիչը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ստորագրել է հրամանագիր, որի նպատակն է NASA-ի «Արտեմիս» ծրագրի շրջանակում տիեզերագնացներին Լուսին վերադարձնել՝ մշտական լուսնային ներկայություն հաստատելու նպատակով։ Սպիտակ տան հրապարակած հրամանագրում նշվել է, որ Թրամփի վարչակազմը «իր տիեզերական...
Հիմա մենք պետք է սպասենք և տեսնենք, թե ինչ կքննարկվի ԱՄՆ-ում առաջիկա օրերին․ Մերց
Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցը հայտնել է, որ Գերմանիայի ներկայացուցիչները կմասնակցեն ռուս-ուկրաինական հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցություններին, որոնք նախատեսված են առաջիկա օրերին։ Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։ «Հիմա մենք պետք է սպասենք և տեսնենք, թե ինչ կքն...
Յուրաքանչյուրս պատասխան ենք տալու մեր խղճի, մեր ազգի, Հայոց պատմության առջև․ Ասողիկ աբեղա Կարապետյան
Աստվածակառույց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը՝ հանուր հայության հոգևոր կենտրոն Սրբություն Սրբոցն անսասան է՝ իր ազգընտիր և Օծյալ Սրբազնագույն Վեհափառ Հայրապետով: Ծանր փորձության միջով ենք անցնում ազգովին. Աստված մեզ ապավեն ու զորավիգ»,- գրել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբան...
Դատախազը դատարան է հանձնել 2009-2014 թվականների ընթացքում Եվրոպական միությունից 972 միլիոն դրամ հափշտակած Հ.Գ.-ի վերաբերյալ վարույթի նյութերը
Ֆինանսների նախարարության Եվրոպական միության հետ աշխատանքների համակարգման բաժնի նախկին ղեկավար Հ.Գ.-ն, նախնական համաձայնության գալով ԵՄ Հայաստանյան գրասենյակի աշխատակից Մ.Պ.-ի, ԵԱՀԿ գրասենյակների աշխատակիցների և այլ անձանց հետ, ԵՄ պատվիրակության կողմից հայտարարված մրցույ...

Разъяснение: Вопрос об избрании заместителей мэра Еревана должен быть включен в повестку
Вопрос об избрании заместителей мэра Еревана должен быть включен в повестку заседания Совета старейшин столицы. Об этом сообщили в пресс-службе мэрии Еревана, отвечая на вопрос, соответствуют ли действительности сведения о том, что в заместители градоначальника будут вы...
Эксперты: Высший судебный совет Армении превратился в ключевое звено в системе наказаний власти
Дав согласие на возбуждение уголовного преследования, лишение свободы и прекращение полномочий судьи Бориса Бахшияна, Высший судебный совет Армении превратился в ключевое звено в действующей системе наказаний власти. Об этом говорится в заявлении, распространенном экспе...
Состоялась частная беседа Арарата Мирзояна и министра Австрии по европейским и международным делам
В Ереване состоялась частная беседа Министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна с Федеральным министром иностранных дел Австрии Александром Шалленбергом. Oб этом сообщается на странице пресс-секретаря МИД РА в Facebook. За встречей министров последует в...
Помощники Байдена и Эрдогана обсудили усилия по диалогу между Арменией и Турцией
Помощник президента США по национальной безопасности Джейк Салливан обсудил по телефону с официальным представителем турецкого лидера Ибрагимом Калыном тему армяно-турецкой нормализации. Об этом говорится в распространенном письменном заявлении официального представител...
Объявлен прием заявок на соискание Международной премии ЮНЕСКО им. Д. И. Менделеева за 2022 год
Объявлен прием заявок на соискание Международной премии ЮНЕСКО им. Д. И. Менделеева за 2022 года. Об этомсообщили в Министерстве образования, науки, культуры и спорта РА. Премия вручается ученым, чья работа оказала значительное влияние и внесла вклад в развитие фундамен...
Европейский институт омбудсмена раскритиковал политику ОТА
Вызывает крайнее беспокойство то, что Общественная телекомпания Армении осуществляет долгосрочную политику блокирования освещения деятельности защитника прав человека. Об этом говорится в заявлении Европейского института омбудсмена, которое опубликовал на своей странице...
АРФД осуждает антигосударственное поведение действующих властей
Верховный орган АРФ «Дашнакцутюн» выступил с заявлением. «Уже довольно долго действующая политическая власть с преступной последовательностью захватывает судебную власть, стремясь установить в стране единоличную власть. Наряду с совершением многочисленных очевидных тяжк...
FlyOne Armenia завтра осуществит первый рейс Ереван-Стамбул-Ереван
Авиакомпания FlyOne Armenia готова осуществить первый рейс Ереван-Стамбул-Ереван, который состоится 2 февраля. Завершены все приготовления, учтены противоэпидемические мероприятия. Интерес к рейсам Ереван-Стамбул-Ереван есть. Об этом «Арменпресс» сообщили в авиакомпании...
Проблемой для Алиева остаются второй и третий президенты Армении — Артак Закарян
Ильхам Алиев (президент Азербайджана ред.), по всей видимости, видит, что люди все больше связывают надежды со вторым и третьим президентами РА и допускает возможность, что оппозиция в какой-то момент может взять в свои руки руководство страной. Об этом на пресс-конфере...
И.о. президента Армении направил поздравительное послание председателю КНР Си Цзиньпину
И.о. президента Армении Ален Симонян направил поздравительное послание председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину по случаю китайского Нового года. Как сообщилив Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в посл...