ԱՄՆ-ն Խաղաղ օվկիանոսում հարվածներ է հասցրել ենթադրաբար թմրանյութեր տեղափոխող երկու նավի
ԱՄՆ զինվորականները հայտնել են, որ կետային հարվածներ են հասցրել Խաղաղ օվկիանոսի արևելյան հատվածում գտնվող երկու նավի, որոնք, ենթադրաբար, թմրանյութեր էին փոխադրում։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ԱՄՆ զինված ուժերի Հարավային հրամանատարությունը: «Դեկտեմբերի 18-ին պատեր...
Երևանում դեկտեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Այս մասին հայտնում են«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից: Մարզերում դեկտեմբերի 19-ի ցերեկը, 20-24-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հյուսիսային՝ 2-5մ/վ, դեկտեմբե...
Ոստիկանությունը հորդորում է որևէ պատրվակով անձնական տվյալները չտրամադրել անծանոթներին
Հայաստանի ՆԳՆ ոստիկանությունը քաղաքացիներին հորդորում է որևէ պատրվակով անծանոթ անձանց չտրամադրել անձնագրային և բանկային տվյալներ։ «Մի փոխանցե՛ք նաև համացանցի տարբեր հարթակներում գրանցված ձեր անհատական հաշիվների մուտքանունները, գաղտնաբառերը և SMS ծանուցմամբ ստացված մեկան...
Ե՞րբ և ինչ պայմանով կարող են ապասառեցվել ռուսական ակտիվները ԵՄ-ում
Անժամկետ սառեցված ռուսական ակտիվները կարող են ապասառեցվել միայն եվրոպական երկրների մեծամասնության քվեարկության դեպքում։ Ինչպես տեղեկացնում է «ՌԲԿ» պարբերականը, այս մասին Բրյուսելում կայացած գագաթնաժողովի շրջանակում մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Եվրահանձնաժողովի նախագա...
Առաջիկա վեց ամիսների ընթացքում մենք բոլորս տեսնելու ենք «հայ-թուրքական սիլիբիլիների» բազմաթիվ դրվագներ․ թուրքագետ
Մի քանի օր առաջ Թուրքիայի նախագահ Ռ. Թ. Էրդողանը ուղիղ տեքստով հայտարարել է. «Թուրքիան մյուս տարվանից սկսած որոշ խորհրդանշական քայլեր կձեռնարկի Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման հարցում»։Այս մասին թելեգրամյան իր ալիքում գրել էթյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը:«Խո...
Աղբատար «Կամազ»-ը Հերացի թունելի սկզբնամասում բախվել է բետոնե պատնեշին, ապա վերգետնյա կամրջի բետոնե սյանն ու կողաշրջվել
Այսօր՝ դեկտեմբերի 19-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ինչպես հայտնում էShamshyan.com-ը,ժամը 02:10-ի սահմաններում Երևանի քաղաքապետարանի հաշվեկշռում հաշվառված «Կամազ» մակնիշի աղբատարը Հերացի փողոցից դեպի Խանջյան փողոցի թունել տանող ճանապարհահատվածում, դեռևս անհայտ հա...
Հրդեհ է բռնկվել Առինջ գյուղում գտնվող առևտրի կենտրոններից մեկի պահեստային հատվածում
Դեկտեմբերի 19-ին, ժամը 12։40-ին Կոտայքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Առինջ գյուղում գտնվող առևտրի կենտրոններից մեկի պահեստային հատվածում։ Հրդեհի բարդության «Թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարակ...
Վախեցած իշխանության սիմվոլները. Սուրենյանց
Վախեցած իշխանության սիմվոլները:Այս մասին գրել էքաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը։«2018 թվականի ապրիլին իշխանության ճգնաժամը դրսևորվում էր ոչ միայն քաղաքական հայտարարություններով, այլ նաև խոսուն մանրուքներով։Երբ փողոցները լեցուն էին քաղաքացիներով, իսկ պետական ինստիտուտները՝ փ...
Սա վատ որոշում է, որը Եվրոպային մոտեցնում է պատերազմի․ Օրբան
Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը հայտարարել է, որ Եվրամիության գագաթնաժողովում Ուկրաինային 90 միլիարդ եվրո անտոկոս վարկ տրամադրելու որոշումը Եվրոպային մոտեցնում է պատերազմի։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը: «Սա վատ որոշում է, որը Եվրոպային մոտեցնո...
Այս րոպեներին Հայաստան-Վրաստան սահմանն է հատում 1,300 տոննա ծավալով 22 վագոն ադրբեջանական ծագման A95 բենզինը. Պապոյան
Այս րոպեներին Հայաստան-Վրաստան սահմանն է հատում (Այրում կայարան) 1,300 տոննա ծավալով 22 վագոն ադրբեջանական ծագման A95 բենզինը, որը Հայաստան է եկել Ադրբեջան-Վրաստան-Հայաստան երկաթգծով։ Այս մասին գրել էՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը: «Թերևս, սա ոչ միայն Հայաստանի և...

Зараженные «омикроном» меньше нуждаются в госпитализации — Армен Назарян
Рост заболеваемости коронавирусом в Армении обусловлен циркулирующим в стране штаммом «омикрон», так как этот вид инфекции быстро распространяется. Об этом во время брифинга заявил заместитель министра здравоохранения Армен Назарян. «Больные легче переносят болезнь, инф...
Армянские горнолыжники не отправились в Пекин
У одного из членов олимпийской сборной Армении и у нескольких членов делегации оказался положительный результат на тест COVID-19. Президент Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саркисян, представляя сложившуюся ситуацию, сказал, что члены делегации перед отъездом в Пе...
Научное достижение: Пашинян уже второй раз излечился от коронавируса за неделю
Премьер РА Никол Пашинян вышел из самоизоляции и уже вернулся на работу. Об этом сегодня сообщила пресс-служба правительства. Напомним, что о заражении коронавирусом Никола Пашиняна стало известно 26 января. Получается, что премьер РА излечился от коронавируса за неделю...
Власти Киргизии заявили о сохранении напряженности на границе с Таджикистаном
Ситуация на киргизско-таджикской границе остается напряженной, но предпосылок для конфликта пока нет, сообщил в среду журналистам глава Госкомитета нацбезопасности (ГКНБ) Киргизии Камчыбек Ташиев. "Я бы не сказал, что ситуация на границе спокойная, она напряженная. Пока...
Турция и Украина подпишут соглашение о свободной торговле
Украина и Турция подпишут соглашение о свободной торговле в четверг в ходе визита турецкого лидера Реджепа Тайипа Эрдогана в Киев. Об этом в среду заявил министр торговли Турции Мехмет Муш, пишетгазета Milliyet. «Завтра мы подпишем с Украиной соглашение о свободной торг...
Песков: НАТО обманула Россию
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков выделил основные моменты в словах главы российского государства Владимира Путина о гарантиях безопасности: НАТО обманула РФ, тезиса об «открытых дверях» нигде нет, а Украина может напасть на Россию, передаетРИА Новости. Во вт...
Мгер Григорян и Алексей Оверчук обсудили перспективы восстановления транспортных коммуникаций Южного Кавказа
В Ереван с рабочим визитом прибыл вице-премьер РФ Алексей Оверчук. Состоялась встреча Алексея Оверчука с вице-премьером Республики Армения Мгером Григоряном. Об этом сообщили в Аппарате вице-премьера. Во встрече приняли участие генеральный директор ОАО «Российские желез...
Депутаты фракции «Айастан» представили послу ЕС ситуацию вокруг судьи Бахшияна
Депутаты фракции «Айастан» провели экстренную встречу с послом ЕС Андреа Викторин. Депутат фракции Арам Вардеванян сообщил, что показал послу известную видеозапись, на которой судья, который должен рассмотреть ходатайство об аресте судьи Бориса Бахшияна,играет на бараба...
Наказывают Бориса Бахшияна, но фактически адресатом является правосудие РА — Казинян
Судью Бориса Бахшияна наказывают с привлечением всего инструментария государственной репрессивной машины, самыми подлыми методами. Об этом на своей странице в Facebook написал депутат от фракции «Айастан» Артур Казинян. «Заказ на карательную операцию отдал Никол Пашинян...