Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հարցազրույց է տվել Հանրային հեռուստաընկերությանը
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հարցազրույց է տվել Հանրային հեռուստաընկերությանը։ Հարցազրույցը եթեր կհրապարակվի այսօր ժամը 22.10ին։ Նշենք, որ հարցազրույցը տեղի է ունենում ԱՄՆ փոխնախագահի այցից հետո։
Գագիկ Ծառուկյանը դաշինք չի կազմի, ընտրություններին կմասնակցի ԲՀԿ-ով
Գագիկ Ծառուկյանը հունիսին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի իր ղեկավարած «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունով: Այսինքն՝ մեծահարուստ գործարարը դաշինք չի կազմի: Այս մասին «Ազատության» հետ զրույցում տեղեկացրեց Ծառուկյանի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը: «Մենք առաջի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ այսօր կգումարվի ԱԺ արտահերթ նիստ
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` փետրվարի 10-ին գումարված Ազգային ժողովի հերթական նիստերի ավարտից 30 րոպե հետո Կառավարության նախաձեռնությամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ ն...
Ճանապարհային իրավիճակը ՀՀ-ում
Փետրվարի 10-ին՝ ժամը 16:20-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները: Եղանակային անբարենպ...
Մակրոնը հակասել է Թրամփին՝ Գրենլանդիայի «ռուսական սպառնալիքի» հարցում
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը և Չինաստանը սպառնալիք չեն ներկայացնում Գրենլանդիայի տարածաշրջանում՝ հակառակ ԱՄՆ-ի հայտարարությունների։ Այս մասին Մակրոնն ասել է մի շարք եվրոպական հրատարակությունների հետ հարցազրույցում: «Ոչ ոք չպետք է մոլորո...
Քննարկվել են Միացյալ Նահանգների հետ «հավասարակշռված և արդար» համաձայնագրի հասնելու ուղիները
Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Խամենեիի գլխավոր խորհրդական Ալի Լարիջանին փետրվարի 10-ին Օմանում կայացած բանակցությունների ժամանակ քննարկել է Միացյալ Նահանգների հետ «հավասարակշռված և արդար» համաձայնագրի հասնելու ուղիները։ Այս մասին հաղորդում է Օմանի լրատվական գո...
ԱՄՆ բարձրաստիճան պաշտոնյայի այցը տարածաշրջան կարող է որոշակի պրոցեսներ արագացնել․ Աբրահամյան
ԱՄՆ փոխնախագահ Վենսի այցը հասարակության շրջանում սպասումներ է առաջացրել գերիների, ռազմագերիների և անհետ կորած անձանց թեման ակտիվացնելու և խնդիրը Հայաստան-Ադրբեջան գործընթացքում քննարկման առարկա դարձնելու համատեքստում: Այս մասին ԱԺում հայտարարել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցութ...
Անցած գիշեր թույլ առաջնորդ Փաշինյանը հայ ժողովրդի շահը վաճառքի հանեց Amazon ում. Նարեկ Կարապետյան
Երեկ Հայաստանի քաղաքացիների շահը վաճառքի դրվեց Amazon-ում: Այս մասին ասել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը: «Մենք ունեցանք պատմական այցելություն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների փոխնախագահի կողմից, ով հայտարարությամբ հանդես եկավ: Հայտարարության մեջ նա ներկա...
Բարձրաձայնել եմ Ձեր բոլոր դժգոհությունները և խնդիրները․ Քոչարյան
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամԱրմեն Քոչարյանը գրել է․ Սիրելի քաղաքացիներ, ավագանու այսօր կայացած նիստի ընթացքում բարձրաձայնել եմ Ձեր բոլոր դժգոհությունները և խնդիրները:

НАТО поддерживает нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном: Хавьер Коломина
Специальный представитель генерального секретаря НАТО на Кавказе и в Центральной Азии Хавьер Коломина заявил, что НАТО поддерживает нормализацию отношений между Арменией и Азербайджаном. Օб этом Хавьер Коломина написал в своем микроблоге в Twitter, представив результаты...
Суждения Тер-Петросяна о возможном армяно-турецком мирном договоре неприемлемы – офис 3-го президента
Офис третьего президента Армении Сержа Саргсянаотреагировална заявление первого президента Левона Тер-Петросяна по поводу инициативы встречи экс-президентов РА и НКР в Первопрестольном Святом Эчмиадзине. «Точка зрения третьего президента РА Сержа Саргсяна касательно оце...
МИД Азербайджана заявило, что Еревану передали элементы мирного договора
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в ходе встречи с государственным секретарем по иностранным делам Швейцарской Конфедерации Ливией Леу заявил, что Баку передал Еревану элементы мирного договора, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу азербай...
Секретарь Совбеза Армении пожаловался американцам на русских
После смертоносных столкновений с Азербайджаном Армения «нашла» больше поддержки у США, чем у своего союзника России. Как сообщаетАрменпресс, американский новостной канал Fox News так охарактеризовал ситуацию вокруг Армении после недавних событий, представив интервью с...
Вице-премьер Армении принял делегацию МВФ
Вице-премьер Мгер Григорян принял делегацию, возглавляемую главой армянской миссии Международного валютного фонда (МВФ) Ивой Петровой. Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в правительстве, на встрече присутствовал также постоянный представитель МВФ в Армении Мехди Раиси...
МИД Ирана отверг сообщения об отправке беспилотников в Россию, назвав их необоснованными
Представитель МИД Ирана отверг сообщения об отправке беспилотников в Россию, назвав их необоснованными, передает Mehr. «Исламская Республика Иран считает сообщения о поставках в Россию беспилотников для использования в войне на Украине необоснованными и не подтверждает...
Евросоюз призвал власти Азербайджана немедленно расследовать распространенное видео казни армянских пленных
Евросоюз призвал власти Азербайджана немедленно расследовать распространенное видео, на котором азербайджанские солдаты жестоко расстреливают уже взятых в плен армянских солдат. об этом на пресс-конференции в Брюсселе заявил представитель внешнеполитической службы ЕС Пе...
Мгер Григорян принял Линн Трейси
Вице-премьер Мгер Григорян принял чрезвычайного и полномочного посла Соединенных Штатов Америки в Армении Линн Трейси. Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в офисе вице-премьера, в начале встречи вице-премьер представил ситуацию, создавшуюся вследствие недавней широкома...
Москва призывает Ереван и Баку тщательно изучить видео расстрелов военнослужащих – МИД РФ
Россия призывает Армению и Азербайджан незамедлительно провести всесторонний анализ видеоматериалов с расстрелами военнослужащих на предмет признаков военных преступлений. В случае подтверждения фактов все виновные должны быть привлечены к ответственности? Об этомговори...
Хаменеи обвинил США и Израиль в организации масштабных акций протеста в стране
Верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи в понедельник обвинил США и Израиль в организации масштабных акций протеста, продолжающихся в Иране уже более 10 дней. «Я заявляю, что эти беспорядки организовали США и сионистский режим, а их наемники и некоторые предатели-иран...