Որպես անհետ կորած որոնվում է 1940 թ․ ծնված Զվարդ Գաբրիելյանը
Համայնքային ոստիկանության Ավանի բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1940 թ․ ծնված Զվարդ Գաբրիելյանը։ Նա փետրվարի 22-ի ժամը 12.45-ի սահմաններում Աճառյան փողոցի իր բնակարանից դուրս է եկել և չի վերադարձել։ Զվարդ Գաբրիելյանին տեսնողներին կամ նրա գտնվելու վայրի վերաբեր...
Հայտարարգրման էլեկտրոնային համակարգը ժամանակավորապես չի գործում
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ հայտարարգրման էլեկտրոնային համակարգը տեխնիկական խնդիրների պատճառով ժամանակավորապես չի գործում: Առաջացած տեխնիկական անսարքությունը վերացնելու ուղղությամբ տարվում են աշխատանքներ։
Մենք շատ պատասխանատու փուլ ենք մտնում և այդ պատասխանատվությունը մենք միասնաբար պետք է կրենք․ Օհանյան
Ակնհայտ է, որ բավականին լուրջ և բարդ ռազմաքաղաքական իրավիճակ է ստեղծված և այդ իրավիճակի պատասխանատուն այսօրվա իշխանություններն են։ Այս մասին Գյումրիում քաղաքացիների հետ հանդիպման ընթացքում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սեյրան Օհանյանը։ «Նրանց ղեկավարությանյ...
Երկու երեք տարում իսկապես հնարավոր է լուծել դոմիկների խնդիրը․ Լևոն Քոչարյան
Սիրելի գյումրեցիներ, ես ուզում եմ մի քիչ անհամեստություն անել ու նաև խոսել ժամանակին արված աշխատանքի մասին, որովհետև կարծում եմ դրա կարիքը ամեն դեպքում կա, հատկապես հաշվի առնելով, թե ինչ կարգի ստեր ու կեղծիքներ են անընդհատ տարածում ու տարածել։ Այս մասին Գյումրու բնակիչն...
Ուկրաինան կտրականապես դեմ է ռազմավարական տարածքների նահանջին․ Զելենսկի
Ուկրաինան կտրականապես դեմ է նահանջել ռազմավարական նշանակություն ունեցող այն տարածքներից, որոնք Ռուսաստանին չի հաջողվել գրավել՝ չնայած տասնյակ հազարավոր զինվորների զոհաբերմանը, ասել է ԶելենսկինBBC-ին տված հարցազրույցի ժամանակ: «Ես դրան այլ կերպ եմ նայում։ Ես դրան չեմ նայ...
Մտածում եմ՝ այգին էտեմ, թե քանդեմ, յոնջա ցանեմ». խաղողագործը՝ Նարեկ Կարապետյանին
Օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կնվազի 8-10 աստիճանով
Երևան քաղաքում փետրվարի 23-ի և 25-ի ցերեկը, 26-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Փետրվարի 24-ին, 25-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև։ Փետրվարի 26-ին կեսօրից հետո, 27-28-ը սպասվում են տեղումներ՝ գիշերը ձյան, ցերեկը ձնախառն անձրևի տեսքով։ Հանրապետության տարածք...
ԿԸՀ․ մինչև մայիսի 26-ը հնարավոր է ժամանակավոր գրանցվել այլ ընտրական տեղամասում
Առաջիկա ԱԺ հերթական ընտրություններին ընդառաջ ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիները կարող են ժամանակավոր փոխել իրենց հաշվառման վայրը։ Հայտնում են ԿԸՀ-ից։ Մինչ մայիսի 26-ը 14։00-ն քաղաքացիները կարող են դիմել ՆԳՆ միգրացիայի և քաղաքացիության վարչություն, ըստ հաշվառման վայր...
Հայաստանը ջրային պաշարներով համեմատաբար ապահով երկիր է, սակայն այդ հանգամանքը ինքնին բավարար չէ. Խաչատուրյան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մասնակցել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության Ջրային կոմիտեի 25-ամյակի հոբելյանական միջոցառմանը:Միջոցառման ընթացքում ելույթներով հանդես են եկել Հանրապետության նախագահը, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ջրային...
Գվարդիայի ծառայողները կանխել են զանգվածային ծեծ՝ ձերբակալությամբ մեկ անձի
Փետրվարի 23-ին՝ ժամը 10։30-ի սահմաններում, ՆԳՆ ոստիկանության Գվարդիայի ծառայողը ծառայություն իրականացնելիս նկատել է, որ Ազգային գրադարանի հարակից հատվածում երկու տասնյակից ավելի երիտասարդներ ծեծի են ենթարկում մեկ այլ երիտասարդի։ Ոստիկանության գվարդիայի ծառայողները կանխե...

Академия наук Армении и индийский исследовательский центр подпишут соглашение
По случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Арменией и Индией институт Востоковедения Академии наук Армении планируют подписать меморандум о сотрудничестве с международным фондом Вивекананды. По этому поводу в НАН Армении проходит научная конференция...
Ильхам Алиев принял Филипа Рикера
Президент Азербайджана Ильхам Алиев сегодня принял старшего советника Госдепа США по переговорам на Кавказе Филипа Рикера. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу Алиева. Подробности встречи пока не сообщаются. Отметим, что Рикер также является с...
Кристине Варданян: зачем оппозиции нужны мандаты?
Депутат фракции «Айастан» Кристине Варданян на своей странице в Facebook объяснила, почему оппозиции нужны мандаты. «В том числе и для того, чтобы озвучивать на международных площадках вопрос Арцаха и альтернативные точки зрения, не совпадающие с мнениями властей дня, о...
Президент Армении поздравил президента Албании с Днем независимости
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян по случаю Дня независимости направил президенту Албании Байраму Бегаю поздравительное послание. Как передаетв послании, в частности, говорится: «Армения придает большое значение развитию взаимовыгодного сотрудничества с Албан...
ВС Азербайджана в течение трех часов вели огонь в направлении армянских позиций из огнестрельного оружия разного калибра
27 ноября с 21:00 до 23:30 подразделения ВС Азербайджана вели огонь из огнестрельного оружия разного калибра в направлении армянских позиций, расположенных в восточной части армяно-азербайджанской границы. Oб этом сообщили в Министерстве обороны РА, уточнив, что у армян...
Ишхан Сагателян представил ситуацию вокруг Армении и Арцаха в Марселе
В рамках рабочего визита во Францию я принял участие в праздновании 132-й годовщины Конфедерации в Марселе, где выступил с речью. Об этом на своей странице в Facebook написал депутат от фракции «Армения» Национального Собрания Ишхан Сагателян. «В Марселе состоялись об...
Минобороны Армении: ВС Азербайджана вновь обстреляли армянские позиции на границе
ВС Азербайджана вновь обстреляли армянские позиции на границе. Об этом politik.am сообщает Минобороны Армении. Инцидент произошел в ночь с 25 на 26 ноября, обстрел велся из стрелкового оружия разного калибра. С армянской стороны потерь нет. По состоянию нa 08:30 26 нояб...
Армен Григорян вновь посетит ряд стран
Секретарь Совбезa Армении Армен Григорян 28-29 ноября с рабочим визитом отправится во Францию и Германию и проведет рабочие в Париже и Берлине.
Минобороны Арцаха опровергает дезинформацию Баку
Распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 25 ноября с 14:05 до 20:35 часов подразделения Армии обороны Арцаха открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Аскеранского района Республики А...
Книга Виктора Согомоняна стала бестселлером в Москве – «Паст»
Всего несколько месяцев назад, в июле, в Москве вышла в свет книга руководителя офиса второго президента Армении Виктора Согомоняна «Политика как сюжет: драматургия современных предвыборных кампаний». В ереванских книжных магазинах она, кажется, не представлена (в одном...