• Մոջթաբա Խամենեին շուտով կարող է ուղերձով հանդես գալ
Իրանի նոր գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Մոջթաբա Խամենեին իրեն լավ է զգում և կարող է շուտով նոր ուղերձով հանդես գալ, հայտարարել է Իրանի փոխարտգործնախարար Էսմայիլ Բաղային։ «Կարող եմ ասել, որ նա լավ է։ Դուք արդեն լսել եք նրա ուղերձը, և հուսով եմ, որ նա շատ շուտով հանրության...
• Ծոցի երկրները ճնշnւմ են գործադրում ԱՄՆ-ի վրա՝ Իրանին վերջնականապես չեզnքացնելու համար, քանի որ Հորմուզի ճգնաժամը խորանում է
Ծոցի երկրները ճնշnւմ են գործադրում ԱՄՆ-ի վրա՝ Իրանին վերջնականապես չեզnքացնելու համար, քանի որ Հորմուզի ճգնաժամը խորանում է
Մարտի 17, 2026
Ծոցի արաբական երկրները ԱՄՆ-ից չեն խնդրել պատերազմ սկսել Իրանի դեմ, սակայն նրանցից շատերն այժմ հորդորում են կանգ չառնել և թույլ չտալ, որ Իրանը շարունակի սպառնալ Ծոցի նավթային կենսական ուղուն և դրանից կախված տնտեսություններին։ Այս մասին Reuters-ին հայտնել են Ծոցի երկրների...
• Թրամփն ակնկալում է ունենալ Կուբան գրավելու պատիվը
Թրամփն ակնկալում է ունենալ Կուբան գրավելու պատիվը
Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ակնկալում է ունենալ Կուբան գրավելու պատիվը այն բանից հետո, երբ ԱՄՆ-ի կողմից սահմանված նավթային շրջափակումը երկիրը ընկղմեց խավարի մեջ՝ էլեկտրաէներգիայի լիակատար անջատման պատճառով, հայտնում է The Guardian-ը: ԱՄՆ նախագահը երկուշաբթի պնդել է,...
• ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է
ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Փակ ենԱրագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Ամբերդ ամրոց և Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները։ Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով բեռնատարն...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 17-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը` Երևանի Կենտրոն վարչական շրջան՝ 11։00-17։00 Աբովյան փողոց 26...
• Ինչո՞ւ է «Գորշ գայլերի» նշանը ասոցացվում քպականների ժեստերի հետ. «Փաստ»
Ինչո՞ւ է «Գորշ գայլերի» նշանը ասոցացվում քպականների ժեստերի հետ. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթըգրում է. Վերջին շրջանում սոցիալական ցանցերում ակտիվ քննարկման թեմա են դարձել իշխանական շրջանակների կողմից կիրառվող խորհրդանշական ժեստերը։ Խոսքը հատկապես այն հայտնի «սրտիկի» մասին է, որը իշխանության ներկայացուցիչները ցույց են տալիս հանրային հանդիպումների ժ...
• 3 ՀԷԿ ունեցող սրբազանը հեռացավ պաշտոնից. Կաթողիկոսի դեմ արշավից -1. «Ժողովուրդ»
3 ՀԷԿ ունեցող սրբազանը հեռացավ պաշտոնից. Կաթողիկոսի դեմ արշավից -1. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Հայ առաքելական եկեղեցում հերթական կադրային փոփոխությունն է արձանագրվել։ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը հայտնել է, որ Վայոց ձորի թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Աբրահամ արքեպիսկոպոս Մկրտչյանը ազատ է կացուցվել թեմակալ առաջնորդի պաշտոնից և կոչվել հանգս...
• Առուշը որոշել է երկու լարի վրա խաղալ․ «Հրապարակ»
Առուշը որոշել է երկու լարի վրա խաղալ․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․ թերթը գրում է ․ Գորիս համայնքի ղեկավարի տեղակալ Իրինա Յոլյանի հրաժարականի դիմումը պայմանավորված է համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանի քաղաքական դիրքորոշմամբ, ավելի կոնկրետ ասած՝ ճամբարափոխությամբ։ Ժամանակին ընդդիմադիր եւ Նիկոլ Փաշինյանին «սյունյաց ողջույններո...
• Կրքերը չեն հանդարտվում․ գիտաշխատողները Ժաննա Անդրեասյանից հստակեցումներ են պահանջել․ «Հրապարակ»
Կրքերը չեն հանդարտվում․ գիտաշխատողները Ժաննա Անդրեասյանից հստակեցումներ են պահանջել․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի մի խումբ աշխատակիցներ երեկ հանդիպել են ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի հետ՝ ճշգրտումներ անելու իրենց հետագա գործունեության եւ ճակատագրի հետ կապված։ Գրել էինք, որ տնօրենի պաշտոնից Էդիտա Գզոյանի սկանդալային...
• Ցեղասպանության թանգարանի տնօրենի ԺՊ-ն Ադրբեջանի հետ գաղտնի բանակցություն վարողներից է․ «Հրապարակ»
Ցեղասպանության թանգարանի տնօրենի ԺՊ-ն Ադրբեջանի հետ գաղտնի բանակցություն վարողներից է․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, նախկին դիվանագետ Հրաչյա Թաշչյանը, որ պատրաստակամություն է հայտնել Նիկոլ Փաշինյանի «գիծն» առաջ տանել, պարզվում է՝ Փաշինյանի աշխատակազմում օգնական աշխատելու ընթացքում մասն...

Алиев считает прямые переговоры Баку и Еревана лучшим способом достижения мирного соглашения
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что считает прямые переговоры между Баку и Ереваном, без посредников и помех, лучшим способом достижения мирного соглашения. «Думаю, нам следует и дальше двигаться в этом направлении, если, конечно, Армения также готова к это...
США призвали Армению и Азербайджан подумать о лучшей защите прав и безопасности населения Нагорного Карабаха
Соединенные Штаты Америки вопрос безопасности и прав населения Нагорного Карабаха видят в центре конфликта между Арменией и Азербайджаном. США отмечают, что необходимо, чтобы население Нагорного Карабаха чувствовало себя в безопасности в своих домах, а его права должны...
Кремль: Россия расценивает атаку на резиденцию президента как теракт и покушение на Путина
РФ расценивает атаку на резиденцию президента страны Владимира Путина как спланированную террористическую акцию и покушение на главу государства, сообщает пресс-служба Кремля. «Расцениваем эти действия как спланированную террористическую акцию и покушение на президента...
Песков: Путина не было в Кремле в момент попытки атаки беспилотников
Президента России Владимира Путина не было в Кремле в момент попытки атаки Кремля беспилотниками, в среду он работает в подмосковной резиденции Ново-Огарево, заявил РИА Новости пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков. Кремль заявил, что сегодня ночью киевским р...
Алиев отказывается даже обсуждать вопрос Нагорного Карабаха
Азербайджанский президент Ильхам Алиев отказывается даже обсуждать вопрос Нагорного Карабаха. «Любая попытка включить так называемую «Нагорно-Карабахскую Республику», которой не существует, в текст мирного соглашения контрпродуктивна», - заявил Алиев а мероприятии в окк...
Эксперт: Депутат от правящей партии Хачатур Сукиасян может оказать Армении большую услугу
После заявления главы МИД Турции Мевлюта Чавушоглу о закрытии воздушного пространства для армянских самолетов депутат от правящей в Армении партии «Гражданский договор» Хачатур Сукиасян имеет полное моральное право посадить всех представителей власти в самолет своей ави...
В Египте при участии России началось строительство энергоблока АЭС «Эль-Дабаа»
В Египте при участии России началось строительство третьего энергоблока АЭС «Эль-Дабаа». «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение агентства «РИА Новости». «Третьего мая 2023 года на площадке сооружения АЭС «Эль-Дабаа» в Египте залили «первый бетон» в фунда...
Зеленский прибыл в Финляндию с необъявленным визитом
Владимир Зеленский прибыл в Финляндию с необъявленным визитом. По сообщению канцелярии президента страны, сегодня в Финляндии состоится саммит стран Северной Европы и Украины. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на агентство «РИА Новости». Об участии Зеленского во...
Карабахский конфликт не имеет военного решения: обсуждения в Палате общин Великобритании
В Палате общин Соединенного Королевства 2 мая состоялась сесия вопросов парламентариев, направленных главе министерства иностранных дел Джеймсу Клеверли и министру по европейским делам Лео Доэрти. Как сообщает «Арменпресс», в ходе сессии вопросов и ответов Джайлс Уотлин...
Украина ночью пыталась нанести удар по Кремлю
Президент России Владимир Путин не пострадал и продолжает работать в обычном режиме после попытки Киева нанести удар по Кремлю с помощью беспилотников. Об этом, какпередаетТАСС, сообщает пресс-служба главы РФ. «В результате террористического акта президент Российской Фе...