ՀՀ-ում 65 տարին լրացած պաշտոնյան կշարունակի աշխատել
Հայաստանում պաշտոն զբաղեցնող այն անձինք, որոնք նախկին կարգավորումներով 65 տարեկանը լրանալուց հետո ազատվում էին աշխատանքից, օրենսդրական նոր փոփոխություններով կշարունակեն աշխատել։ Այդ մասին այսօր Ազգային ժողովում հայտարարեց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի փոխնախարար Լու...
ԱՄՆ-ն չի շտապում Իրանի հետ համաձայնագիր կնքելու հարցում. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնի համար ժամանակը նշանակություն չունի Իրանի հետ հնարավոր գործարքի հարցում։ Այս մասին նա ասել է ռադիոհաղորդավար Հյու Հյուիթի հետ հարցազրույցում, որը հրապարակվել է լրագրողի կայքում։ Ամերիկացի ղեկավարի խոսքով՝ շատերը, այդ...
Բայրամովը հանդիպել է Կալասի հետ
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է Եվրոպական Միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Կայա Կալասի հետ։ Ըստ APA-ի, այս մասին ասվում է Արտաքին գործերի նախարարության էջի «X»...
Երևանում մայիսի 5-ին կեսօրից հետո, 6-8-ին, 9-ի ցերեկը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 16-19մ/վ արագությամբ։ Մայիսի 9-ի գիշերը, 10-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Այս մասին հայտնում են«Հիդրոօդերևութաբանության և մ...
Մարտին Գալստյանն ընտրվեց Կենտրոնական բանկի նախագահի պաշտոնում
Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ԱԺ նիստում ներկայացրեց Կենտրոնական բանկի նախագահի փակ՝ գաղտնի քվեարկության արդյունքները: Հիշեցնենք՝ ԱԺ կանոնակարգ սահմանադրական օրենքի 145-րդ հոդվածի համաձայն՝ ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը ԿԲ նախա...
«Կինոմոսկվա»-ի ամառային դահլիճը կվերակառուցվի
Երևանի «Կինոմոսկվա» կինոթատրոնի ամառային դահլիճը, որը երկար տարիներ փակ էր և անմխիթար վիճակում, վերակառուցվելու է իր նախնական տրամաբանությամբ։ Երևանի քաղաքապետարանում կայացած գործակարգավարական նիստի ժամանակ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ այն քաղաքի ամենահետաքրքիր կա...
Քաղաք մտնող ճանապարհների հարակից հատվածներում պետք է նախատեսենք ավտոկայանատեղիներ․ Ավինյան
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը գործակարգավարական նիստի ընթացքում հանձնարարել է մշակել քաղաք մտնող հիմնական ճանապարհների հարակից հատվածներում ավտոկայանատեղիների ստեղծման ծրագիր։ Քաղաքապետն ընդգծել է, որ մայրաքաղաք մտնող ավտոմեքենաների հոսքը տարեցտարի աճում է, ինչը պահա...
Ովքե՞ր են ազատվելու իրենց ծառայողական պարտականությունների կատարումից. ԿԸՀ
Հանրային ծառայության մեջ գտնվող պատգամավորի թեկնածուները նախընտրական քարոզչության պաշտոնական մեկնարկի օրվանից մինչ քվեարկության օրն օրենքի ուժով ազատվում են իրենց ծառայողական պարտականությունների կատարումից։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԿԸՀ-ից։ Չնայած այդ հանգամանքին կան նաև...
Նավթի և գազի ներմուծման Եվրամիության ծախսերն ավելի քան 30 միլիարդ եվրոյով աճել են
Նավթի և գազի ներմուծման Եվրամիության ծախսերն ավելի քան 30 միլիարդ եվրոյով աճել են Մերձավոր Արևելքի հակամարտության պատճառով: Ինչպես տեղեկացնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, այս մասին հայտնել է ԵՄ էներգետիկայի հարցերով հանձնակատար Դան Յորգենսենը Բրյուսելում կայացած մամուլի աս...
Փաշինյանը չի կարողացել իր թիմում լավ միջավայր ստեղծի,ինչպե՞ս է հազարավոր հայերի աշատանքով ապահովելու

• Песков: Азербайджан не соглашался с миссией ЕС в Армении
В Кремле назвали сомнительной эффективность мониторинговой миссии Европейского союза на армяно-азербайджанской границе. Так пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков прокомментировал журналистам ратификацию армянским парламентом соглашения, наделившего наблюдателей н...
• «Западные эмиссары пытаются девальвировать связи Москвы и Еревана». Захарова
«Западные эмиссары пытаются девальвировать связи Москвы и Еревана». Захарова
20 Марта, 2024
Пресс-секретарь МИД России Мария Захарова коснулась Армении и рассказала об отношениях Армения-Запад, Армения-НАТО. "В последнее время западные эмиссары на армянском направлении значительно активизировались. В частности, они продвигают индивидуально адаптированную прогр...
• Депутат Затулин назвал действия Пашиняна «предательством своих соотечественников»
Депутат Затулин назвал действия Пашиняна «предательством своих соотечественников»
Премьер-министр Армении продолжает стремиться к удовлетворению интересов Баку. Такое мнение первый зампред комитета нижней палаты парламента по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин выразил в эфире радиостанции«Говорит Москва...
• Британский политолог: Если Алиев нападет на Армению, то сразу же станет Путиным
Британский политолог: Если Алиев нападет на Армению, то сразу же станет Путиным
В сентябре 2022 года максималистская политика Азербайджана столкнулась с западным противодействием. Об этом во время обсуждения на тему «Южный Кавказ: тенденции и перспективы в контексте украинской войны» 20 марта заявил британский политолог Лоуренс Броерс. «Тогда Азерб...
• СМИ: В Казахстане осудили племянника Назарбаева
СМИ: В Казахстане осудили племянника Назарбаева
Бывший первый зампредседателя комитета национальной безопасности (КНБ) Казахстана, племянник экс-президента Нурсултана Назарбаева Самат Абиш приговорен судом к восьми годам лишения свободы условно за превышение служебных полномочий, передает госагентство Казинформ со сс...
• Финляндию седьмой год подряд признали самой счастливой страной мира: Армения на 82 месте
Финляндию седьмой год подряд признали самой счастливой страной мира: Армения на 82 месте
Финляндия седьмой год подряд признается самой счастливой страной в мире. Такая оценка содержится в обнародованном ежегодном Всемирном докладе счастья, который готовится группой экспертов по заказу ООН. Страны Северной Европы снова заняли самые высокие позиции: у Дании в...
• Посол Британии: В рамках армяно-азербайджанских переговоров РФ предлагает неприемлемые варианты
Посол Британии: В рамках армяно-азербайджанских переговоров РФ предлагает неприемлемые варианты
Есть доказательства, что предлагаемые Россией варианты неприемлемы. Об этом во время обсуждения на тему «Южный Кавказ: тенденции и перспективы в контексте украинской войны» 20 марта заявил чрезвычайный и полномочный посол Великобритании в Армении Джон Галлахер, комменти...
• «Я не выведу США из НАТО, пока европейцы не заплатят». Трамп
«Я не выведу США из НАТО, пока европейцы не заплатят». Трамп
Кандидат в президенты США Дональд Трамп заявил, что в случае победы он не выведет страну из НАТО до тех пор, пока европейские члены альянса "честно" будут платить свои взносы. Эти слова Трамп сказал в эфире британского правого телеканала в ответ на вопрос ведущего, бывш...
• «Существование Украины в опасности». Глава Пентагона
«Существование Украины в опасности». Глава Пентагона
Министр обороны США Ллойд Остин предупредил, что существование Украины находится под угрозой. Он пытался убедить союзников в том, что Соединенные Штаты привержены Киеву, даже несмотря на то, что Вашингтон практически исчерпал свою военную поддержку украинским силам и ещ...
• Конгрессмен США Фрэнк Фэллон приветствовал партнерство НАТО-Армения
Конгрессмен США Фрэнк Фэллон приветствовал партнерство НАТО-Армения
Сопредседатель комитета Конгресса США по делам Армении Фрэнк Фэллон в своем микроблоге X коснулся визита генсека НАТО в Армению. "Я рад видеть, что Йенс Столтенберг подтверждает в Ереване партнерство между НАТО и Арменией и признает территориальную целостность Армении....