• Վանաձոր-Գյումրի ավտոճանապարհին բախվել են «Toyota Highlander»-ը և «Volkwagen Vento»-ն
Այսօր՝ սեպտեմբերի 18-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Ժամը 13:40-ի սահմաններում Վանաձոր-Գյումրի ավտոճանապարհի Շիրակամուտ բնակավայրի վարչական տարածքում բախվել են «Toyota Highlander» և «Volkwagen Vento» մակնիշի ավտոմեքենաները:Shamshyan.com-ի տեղեկությ...
• Քննարկվել է Հայաստանի նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի իրականացումը
Քննարկվել է Հայաստանի նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի իրականացումը
Սեպտեմբերի 18, 2025
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Չինաստանի ժողովրդական քաղաքական խորհրդակցական համաժողովի ազգային կոմիտեի փոխնախագահ Սու Հույի գլխավորած պատվիրակությանը:Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ողջունել է հյուրերին և նշել.«Ուրախ եմ Ձեզ ընդունել Հանրապետության նա...
• Այո, մասնակցելու եմ ընտրություններին.Գագիկ Ծառուկյան
Այո, մասնակցելու եմ ընտրություններին.Գագիկ Ծառուկյան
Պատրաստվում եմ մասնակցել առաջիկա ընտրություններին: Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել է Գագիկ Ծառուկյանը: Ճշտող հարցին՝ դաշինքո՞վ է մասնակցելու, թե առանձին, Ծառուկյանն ասաց. «Ասել եմ՝ կուսակցությունները վստահություն չունեն, այս վիճակից երկիրը չեն կարող հանել: Ոչ այդպիսի...
• Էստոնիայում մեկնարկում են ՆԱՏՕ-ի երկշաբաթյա զորավարժությունները
Էստոնիայում մեկնարկում են ՆԱՏՕ-ի երկշաբաթյա զորավարժությունները
Էստոնիայում սկսվում են Pikne («Կայծակ») երկշաբաթյա զորավարժությունները՝ ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների զինծառայողների մասնակցությամբ։ Այս մասին հաղորդել է Էստոնիայի ERR ազգային հեռուստառադիոընկերության լրատվական հարթակը՝ վկայակոչելով Էստոնիայի պաշտպանության ուժերին: Զորավարժությ...
• Տեսանյութ․ Փաշինյանը նման է մարդակեր Իդի Ամինին․ Վիվառոն ՔՊ-ում կիռվ է գցել
Տեսանյութ․ Փաշինյանը նման է մարդակեր Իդի Ամինին․ Վիվառոն ՔՊ-ում կիռվ է գցել
• Թաիլանդի ոստիկանությունը ռետինե փամփուշտներ է արձակել կամբոջացի ցուցարարների վրա
Թաիլանդի ոստիկանությունը ռետինե փամփուշտներ է արձակել կամբոջացի ցուցարարների վրա
Թաիլանդի և Կամբոջայի սահմանին իրադրությունը կրկին սրվել է: Սահմանի վիճելի հատվածի բնակավայրերից մեկում Թաիլանդի ոստիկանությունն արցունքաբեր գազ է կիրառել և ռետինե փամփուշտներ արձակել կամբոջացի ցուցարարների վրա: Միջադեպի հետևանքով վիրավորվել է 23 կամբոջացի: Այս մասին հա...
• Փրկարարները քաղաքացուն դուրս են բերել Ողջի գետից
Փրկարարները քաղաքացուն դուրս են բերել Ողջի գետից
Սեպտեմբերի 18-ին, ժամը 14։17-ին Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացին ընկել է Ողջի գետը․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջ...
• Երևանում հայտնաբերվել է 2 կիլոգրամից ավելի մարիխուանա և հրազեն. կա ձերբակալված
Երևանում հայտնաբերվել է 2 կիլոգրամից ավելի մարիխուանա և հրազեն. կա ձերբակալված
Համայնքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողները ստացել էին տեղեկություն, որ օտարերկրացի մի տղամարդ մայրաքաղաքի Լվովյան փողոցում բնակվող իր ծանոթից իր օգտագործելու համար թմրամիջոց է գնում։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից: Ձեռնարկված միջոցառումների արդ...
• Երևան-Արմավիր ճանապարհին բախվել են «Mercedes»-ը և «Ford Transit»-ը
Երևան-Արմավիր ճանապարհին բախվել են «Mercedes»-ը և «Ford Transit»-ը
Այսօր՝ սեպտեմբերի 18-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում: Ժամը 13:10-ի սահմաններում Երևան-Արմավիր ավտոճանապարհի 25 կմ հատվածում բախվել են «Mercedes» և «Ford Transit» մակնիշի ավտոմեքենաները:Shamshyan.com-ի տեղեկություններով, բախման հետևանքով 2 ավտոմեքենաները դու...
• ԵԱՏՄ-ն Պակիստանին հետաքրքիր գործընկեր է դիտարկում
ԵԱՏՄ-ն Պակիստանին հետաքրքիր գործընկեր է դիտարկում
Եվրասիական տնտեսական միությունը (ԵԱՏՄ) Պակիստանին հետաքրքիր գործընկեր է դիտարկում և առաջիկայում կարող է երկխոսություն սկսվել՝ ազատ առևտրի գոտի ստեղծելու վերաբերյալ։ Այս մասին TASS-ին հայտնել է Ռուսաստանի ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների առաջին դեպարտամենտի տնօրեն Միքայել Աղասանդյանը։ «...

Лавров и Чавушоглу обсудили напряженность между Арменией и Азербайджаном - источник
Министры иностранных дел Турции и России Мевлют Чавушоглу и Сергей Лавров провели в воскресенье телефонные переговоры, в ходе которых обсуждалась напряженность между Арменией и Азербайджаном. Об этом ТАСС сообщил источник в МИД Турции.
Заявление МИД России относительно обострения ситуации в зоне нагорно-карабахского конфликта
По имеющейся информации, резко обострилась ситуация в зоне нагорно-карабахского конфликта. Вдоль линии соприкосновения с обеих сторон идут интенсивные обстрелы. Поступают сведения о потерях. Призываем стороны немедленно прекратить огонь и приступить к переговорам в целя...
Посол Армении: Ереван не планирует перебрасывать военные силы в Арцах после обострения обстановки в регионе
Ереван заявил, что не планирует перебрасывать военные силы в Нагорно-Карабахскую Республикупосле обострения обстановки в регионе. «Сейчас нет необходимости переброски, так как армия Нагорного Карабаха принимает соответствующие меры. По данным мы знаем, что два танка сби...
Омбудсмен Армении призвал международное сообщество выступить против агрессии Азербайджана
Омбудсмен Армении Арман Татоян в связи с военно-воздушным и артиллерийским обстрелом гражданских населенных пунктов Арцаха со стороны Азербайджана распространил заявление, призвав международное сообщество направить все усилия на предотвращение этой военной агрессии, нас...
Пресс-серкетарь президента: Среди мирного населения Арцаха есть раненные
Среди гражданского населения Арцаха есть несклько раненых. Об этом сообщил пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян. «У нас несколько раненых разной степени тяжести»,- отметил Погосян.
Шушан Степанян: Азербайджанская сторона потеряла три танка
Противник понес потери, в том числе и технические, в частности, потерял три танка. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян. «Как отметил командующий Армии обороны Арцаха, генерал- майор Джалал Арутюнян, азербайджан...
Арцрун Ованнисян: Уважаемые сограждане, ваши видео направляют огонь противника
Бывший пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян обратился с просьбой к жителям Арцаха, призывая их не публиковать видео. «Уважаемые сограждане, ваши видео направляют огонь противника. Не помогайте противнику вашими поступками»,- отметил он.
Минобороны Азербайджана признало потерю своего вертолета
Командование ВС Азербайджана приняло решение о начале контрнаступательной операции по всей линии фронта. Об этом заявило в воскресенье Минобороны страны. Министерство также сообщило, что в Карабахе сбили боевой вертолет Военно-воздушных сил Азербайджана, члены экипажа ж...
МИД Армении: Мы решительно осуждаем агрессию Азербайджана
«Сегодня рано утром азербайджанская сторона начала активный обстрел по всей линии соприкосновения, сделав мишенью прежде всего мирные населенные пункты, включая столицу Степанакерт», - говорится в сообщении МИД Армении. «Мы решительно осуждаем агрессию военно-политичес...
Призываем население укрыться в убежищах. Шушан Степанян
Сегодня рано утром по всему периметру линии соприкосновения противник начал активный артиллерийский обстрел. Обстреливаются также мирные населенные пункты, в том числе столица Степанакерт. Призываем население укрыться в убежищах. В то же время заявляем, что наш ответ бу...