Ընտրություններին մասնակցելու իրավունք ունեն միայն ՀՀ քաղաքացիները․ ՆԳՆ
ՀՀ ՆԳՆ-ն տեղեկացնում է․ «Ղարաբաղից տեղահանված սիրելի՛ հայրենակիցներ, երեկվանից սոցիալական մեդիայի տիրույթում տարածվել է տեղահանված անձանց ընտրական իրավունքին վերաբերող մոլորեցնող տեղեկատվություն առ այն, որ առանց ՀՀ քաղաքացիության համար դիմելու և ստանալու հնարավոր է ձեռք...
Ապրիլ-մայիսին ընտրական հանցագործությունների վերաբերյալ նախաձեռնվել է 79 քրվարույթ․ ՔԿ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ստորաբաժանումներում 2026 թվականի ապրիլ-մայիս ամիսների ընթացքում ընտրական գործընթացի հետ կապված հանցագործությունների վերաբերյալ նախաձեռնվել է 79 քրեական վարույթ, որի շրջանակում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել 38 անձի նկատմամբ, որոնցից 15-ի նկա...
Իշխանությունները թաքցնո՞ւմ են ԵՔՀ գագաթնաժողովի վրա ծախսված գումարի չափը
Yerkir.am-ը հարցում է ուղարկել վարչապետի աշխատակազմին՝ պարզելու համար, թե որքա՞ն գումար է ՀՀ կառավարությունը ծախսել պետական բյուջեից Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի պետական այցի, Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի և ՀՀ-ԵՄ գագաթնաժողովի վրա։ Խնդրել ենք ներկայա...
Իրանի դեմ պատերազմի պլացդա՞րմ․ ինչու՞ Ռուբիոն եկավ․ Փաշինյանը փախնում է Աստանայից
Քննարկում Դավիթ Կարապետյանի հետ։
Հանրապետական ընտրություններին մասնակցելու ընտրական իրավունք ունեն միայն ՀՀ քաղաքացիները․ ՆԳՆ
Երեկվանից սոցիալական մեդիայի տիրույթում տարածվել է տեղահանված անձանց ընտրական իրավունքին վերաբերող մոլորեցնող տեղեկատվություն առ այն, որ առանց ՀՀ քաղաքացիության համար դիմելու և ստանալու հնարավոր է ձեռք բերել ընտրական իրավունք և ընդգրկվել ընտրողների ցուցակներում, ինչը չի...
Էրդողանը Նեթանյահուի մասին․ «Բռնակալը պատասխան կտա մուսուլմանների առաջ»
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը իսլամական աշխարհին շնորհավորել է Կուրբան-բայրամի (Իդ ալ-Ադհա) տոնի առթիվ՝ համերաշխություն հայտնելով Գազայի հատվածի բնակիչներին, և կոշտ դատապարտմամբ է հանդես եկել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հասցեին՝ նրան անվանելով «բռնակ...
ԱՄՆ-ի հետ պատերազմի վերսկսման հավանականությունը չափազանց փոքր է. ԻՀՊԿ
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) հրամանատարությունը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգների հետ լիամասշտաբ պատերազմի վերադարձը քիչ հավանական է։ Ընդսմին, գերատեսչությունում նախազգուշացրել են, որ Իսլամական Հանրապետությունը լիովին պատրաստ է կոշտ պատասխ...
Կսահմանվեն տրանսպորտային միջոցների հաշվառման մեծ պահանջարկ ունեցող համարանիշների չափորոշիչները
Կառավարությունն իր այսօրվա՝ մայիսի 27ի նիստում ընդունել է որոշում, որի արդյունքում լիարժեք կսահմանվեն ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց տրանսպորտային միջոցների հաշվառման մեծ պահանջարկ ունեցող համարանիշների չափորոշիչները, իսկ դրանցում չներառված, սակայն մի կողմում՝ աջ կամ ձ...
Մենք արդեն կրակի հետ չենք խաղում, մենք մտնում ենք կրակի մեջ․ Կարեն Ադոնց
Տնտեսագետ Կարեն Ադոնցի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «ՄԵՆՔ ԱՐԴԵՆ ԿՐԱԿԻ ՀԵՏ ՉԵՆՔ ԽԱՂՈՒՄ, ՄԵՆՔ ՄՏՆՈՒՄ ԵՆՔ ԿՐԱԿԻ ՄԵՋՄեր տնտեսությունն ունի կուտակած մոտ 50 մլրդ դոլարին համարժեք համախառն պարտք` (պետական` 15 մլրդ$, վարկեր` 20 մլրդ$, փոխադարձ ներքին ու արտաքին բիզնես պարտավորությունն...
Մարզպետների աշխատակազմերին գումար կհատկացվի սուբվենցիոն ծրագրերի իրականացման համար
Կառավարության որոշմամբ առաջարկվում է 2026 թ. բյուջեից ՀՀ մարզպետների աշխատակազմերին հատկացնել 1,598,070.2 հազար դրամ՝ սուբվենցիոն ծրագրերի իրականացման համար՝ համապատասխան շինարարական կազմակերպությունների նկատմամբ ֆինանսական պարտավորությունները կատարելու նպատակով: Սուբվե...

Командующий сухопутными войсками армии Ирана: За безопасность границ страны отвечают 10 бригад
Командующий сухопутными войсками иранской армии генерал Киумарс Хейдари заявил, что для обеспечения безопасности границ страны действуют 10 бригад, сообщает Mehr. «С нашей готовностью и мощью, если наши враги допустят ошибку, мы положим им конец и нанесем смертельный уд...
В России предложили переименовать Финский залив в Санкт-Петербургский
России необходимо переименовать Финский залив, поскольку страна «осваивала его с древнейших времен», заявил научный директор Российского военно-исторического общества Михаил Мягков. «Мне кажется, логичное название этого залива было бы Санкт-Петербургский залив или залив...
The Times: постпредом при НАТО может стать потерявший секретные документы Лэпсли
Британский дипломат Ангус Лэпсли, более трех лет назад потерявший на улице секретные документы, может стать постпредом королевства при НАТО. Об этом сообщает газета The Times, ссылаясь на слова двух знакомых с ситуацией источников. «У нас хорошо получается награждать за...
Премьер Греции заявил, что европейцы должны тратить больше на оборону
Греция является крупным покупателем американских систем вооружения и согласна с президентом США Дональдом Трампом, что европейцы должны тратить больше на оборону. Об этом заявил премьер-министр Греции Кириакос Мицотакис в интервью телеканалу Alpha. Премьера спросили о т...
Вэнс: администрация Трампа за 8 дней сделала больше, чем Байден за 4 года
Администрация президента США Дональда Трампа за первые восемь дней с даты его инаугурации сделала больше, чем за четыре года удалось сделать американскому руководству во главе с Джо Байденом. Такое мнение выразил в среду вице-президент Соединенных Штатов Джеймс Дэвид Вэ...
Глава МО Греции заявил послу Франции о несогласии с продажей ракет Турции
Министр национальной обороны Греции Никос Дендиас запросил у посла Франции Лоуренс Ауэр объяснений относительно возможной продажи ракет Meteor Турции. Об этом Дендиас сообщил в Х. Дендиас написал, что после соответствующего информирования премьер-министра Кириакоса Мицо...
Глава МИД Ирана отправился на переговоры с представителями ХАМАС
Министр иностранных дел Ирана Аббас Арагчи отбыл в Катар, где планируются его переговоры с представителями радикального палестинского движения ХАМАС. об этом сообщило министерство иностранных дел ИРИ. «В ходе этой поездки запланирована встреча с высокопоставленными пред...
Guardian: Украина потрясена решением Трампа приостановить зарубежную помощь
Киевские власти потрясены решением администрации президента США Дональда Трампа заморозить выделение помощи иностранным государствам на 90 дней. Об этом пишет британская газета The Guardian. Как отмечает издание, в результате «шокирующего решения» Белого дома сотни прое...
ПАСЕ призывает Грузию провести до апреля новые выборы: ответ премьер-министра Грузии
Парламентская ассамблея Совета Европы (ПАСЕ) приняла резолюцию, призывающую Грузию провести новые парламентские выборы в ближайшие месяцы. передает об этом Интерфакс. Парламентская ассамблея Совета Европы призывает власти Грузии немедленно инициировать инклюзивный проце...
NYT: прекращение помощи США другим странам парализует программы по всему миру
Приостановка Соединенными Штатами программ иностранной помощи затронула работу различных проектов по всему миру. Об этом сообщила во вторник газета The New York Times (NYT). По ее данным, миссии по всему миру начинают увольнять сотрудников или отправлять их в вынужденны...