Կասեցվել է «Պրեմիում» ՍՊԸ-ին պատկանող արտադրամասի արտադրական գործունեությունը
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները «Պրեմիում» ՍՊԸ-ին պատկանող կաթնամթերքի, գազավորված զովացուցիչ ըմպելիքների և տոմատի հյութի արտադրամասում (ք. Երևան, Գալշոյան փ.) անցկացված ստուգման ընթացքում պարզել են, որ այն աշխատում է օրենսդրությա...
Ոստիկանությունը կոչ է անում զերծ մնալ վտանգավոր ինտերնետային թրենդներից
Փողոցները մատնանշող ցուցանակներից բռնվելով պարային շարժումներ կատարելը կարող են առաջացնել անցանկալի հետևանքներ՝ նախևառաջ վտանգելով դրանք իրականացնողների առողջությունը, պատճառելով տարբեր վնասվածքներ։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ ոստիկանությունը՝ երիտասարդներին...
Գյումրիի ավագանու նիստը չկայացավ. Քվորում չկար
Գյումրիի ավագանու այսօրվա՝ նոյեմբերի 11ին, հերթական նիստը չկայացավ՝ քվորումի բացակայության պատճառով. ավագանու 33 անդամներից ներկա էին 16-ը՝ պահանջվող 17-ի փոխարեն: Ներկա չէին ՔՊ խմբակցության 14 անդամները, «Կոմունիստական կուսակցություն» խմբակցության կալանավորված երկու ան...
Սիրում եմ բոլորիդ, Այդ թվում նրանց, ովքեր առավոտյան իրենց կերած հացը համարում են անասնակեր․ Պապոյան
Ժողովուրդ ջան, չգիտեմ ինչից եք զարմացել, բայց Հայաստան միշտ եկել է ու կգա և 1-ին կարգի, և 2-րդ կարգի, և 3-րդ կարգի և 4-րդ կարգի ցորեն։ Այս մասին գրել էԷկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը: «Ավելին, 4-րդ կարգի ցորեն Հայաստան եկել է ոչ միայն հիմա, ոչ միայն Սերժի, Ռոբի ու Լև...
Հայաստանում 9 ամիսում ՃՏՊ-ները 15.9%-ով ավելի շատ են եղել նախորդ տարվանից
Հայաստանում 2025 թվականի առաջին 9 ամիսներին ճանապարհատրանսպորտային պատահարները 15.9 տոկոսով գերազանցել են նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեն: Ընթացիկ տարվա հունվար-սեպտեմբերին գրանցվել է 3547 ճանապարհատրանսպորտային...
Ծաղկաձորում բախվել են «Opel»-ն ու «VAZ»-ը
Նոյեմբերի 11-ին, ժամը 09։14-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ծաղկաձոր քաղաքի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ՃՏՊ։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայություներից: Դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարա...
Եմենի հութիները վստահեցրել են, որ ներկայում հարվածներ չեն հասցնում Իսրայելին և իսրայելական նավերին
Եմենի հութիները վստահեցրել են, որ ներկայում հարվածներ չեն հասցնում Իսրայելին և իսրայելական նավերին, բայց պատրաստ են վերսկսել գրոհները Գազայի հատվածում հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքում: Այս մասին հաղորդում է The Associated Press-ը։ «Մենք ուշադիր հետևում ենք իրադարձությո...
Մանկապարտեզները Վաղարշապատում «Մայր Հայաստանը» կդարձնի անվճար, կլուծվի թափառող շների խնդիրը
Մաքսատուրքերի չեղարկումը տնտեսական աղետ կդառնա ԱՄՆ-ի համար․ Թրամփ
ԱՄՆ-ին տնտեսական աղետ է սպասվում, եթե երկրի Գերագույն դատարանը դեմ արտահայտվի ներմուծվող ապրանքների նկատմամբ Վաշինգտոնի սահմանած մաքսատուրքերին: Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանը լրագրողների հետ զրույցում, որի տեսանյութը տարածել է CP24 պարբերա...
Հայաստան այցելած թուրք գործիչը կիսվել է իր տպավորություններով
Երևանում նոյեմբերի 4-5-ին անցկացված «Orbeli 2025» միջազգային ֆորումին Թուրքիայից մասնակցած «TESPAM»-ի (Թուրքիայի Էներգետիկ Ռազմավարությունների և Քաղաքականությունների Հետազոտական Կենտրոն) նախագահ Օղուզհան Աքյեներն հարցազրույց է տվել «Ermeni Haber» գործակալությանը։ Մերձավ...

Вопрос о введении российского контингента в Афганистан не обсуждается: Песков
Вопрос о введении российского контингента в Афганистан не обсуждается, никаких обсуждений с властями этой республики или с талибами на этот счет не ведется. Как передает РИА новости, об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков. "Нет. Никаких обсуждений н...
Армен Геворкян: страну опять ведут к внутренним противостояниям
Страну опять ведут к внутренним противостояниям, вновь предлагается искусственная повестка дня развития в виде переходного правосудия, очистки судов и конституционной реформы. Об этом в своемтелеграм-каналенаписал бывший вице-премьер Армении Армен Геворкян. Поздравляю в...
Ишхан Сагателян переизбран представителем Верховного органа АРФД Армении
В Ереване 2-4 июля состоялось 24-е заседание Верховного Собрания АРФ Дашнакцутюн. Как сообщили Управлении по связям с общественностью АРФД, на встрече была рассмотрена деятельность Верховного органа АРФД в 2019-2021 годах и даны соответствующие оценки. В ходе встречи бы...
В Кремле оценили запрет маркировки «шампанским» продукции Moet Hennessy
Пресс-секретарь президента РФДмитрий Песковотказался давать комментарии о ситуации вокруг поставок шампанского Moet Hennessy в Россию в связи с новым требованием законодательства. «Я бы от детальных комментариев воздержался, закон принят и он должен выполняться», сказал...
Генпрокуратура Белоруссии направила России просьбу о выдаче Агурбаш
Генпрокуратура Белоруссии направила России просьбу о выдаче певицыАнжелики Агурбаш, передает Telegram-канал Baza. Белорусскую певицу на родине обвиняют в разжигании вражды или розни, а также в публичном оскорблении президентаАлександра Лукашенко. 2 июля артистка всоциал...
Второй президент Армении направил краткое поздравление по случаю Дня Конституции
Второй президент Армении Роберт Кочарян 5 июля на своей странице в «Facebook» кратко поздравил с Днем Конституции. Он опубликовал фото и написал «С Днем Конституции».
Начальнику Военной полиции МО Армении присвоено звание генерал-майора
Указом президента Армении Армена Саркисяна, начальнику Военной полиции Министерства обороны Армении Ашоту Закаряну присвоено звание генерал-майора. Об этом Новости Армении NEWS.amсообщили в пресс-службе президента Армении. «Начальнику Военной полиции Министерства оборон...
Начальнику полиции Армении Ваге Казаряну присвоено звание генерал-майора
Начальнику полиции Армении Ваге Казаряну присвоено звание генерал-майора полиции. Как сообщает пресс-служба президента, соответствующий указ подписал Армен Саркисян.
Директору СНБ Армении Армену Абазяну присвоено звание генерал-майора
Директору Службы национальной безопасности Армении Армену Абазяну присвоено звание генерал-майора. Как сообщает пресс-служба президента, соответствующий указ подписал Армен Саркисян.
«Честь имею»: Наша борьба за государственность Армении продолжается
Наша борьба за государственность Армении продолжается. Об этом говорится в заявлении главы партии «Родина» Артура Ванецяна, возглавлявшего пропорциональный список кандидатов в депутаты блока «Честь имею». «Да, сегодня, к сожалению, мы живем во времена, когда «железный м...