Արարատ Միրզոյանը և Լարս Լոկկե Ռասմուսենը քննարկել են Հայաստան-Դանիա համագործակցության ընդլայնման ուղիները
Կայացել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Դանիայի ԱԳ նախարար Լարս Լոկկե Ռասմուսենի առանձնազրույցը։ Հաջորդիվ նախարարների քննարկումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով՝ երկու երկրների պատվիրակությունների մասնակցությամբ: Զրուցակիցները հանգամանալից քննարկել են Հայաստանի և Դա...
ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը և ԵՄ դեսպանները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները
Նոյեմբերի 10-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված Եվրոպական միության պատվիրակության և ԵՄ անդամ երկրների դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներին։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Եվրոպակա...
Վաղարշապատցիները վռնդելու են ՔՊ-ին
Վաղարշապատցիները վռնդելու են ՔՊ-ին ։ Այս մասին հայտնել է «Մայր Հայաստան»կուսակցության նախագահԱնդրանիկ Թևանյանը։
Ընդդիմությունն ամեն ջանք գործադրեց, որ զոհվածների հիշատակի օրվա նախագծի քվեարկությունը լինի ձեռնպահ
Ազգային ժողովում քննարկվում է մի նախագիծ, որով առաջարկվում է հունվարի 27-ը սահմանել որպես հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի օր։ Ինչպես նշեց հիմնական զեկուցողը, այդ օրը նախատեսվում է լինել ոչ աշխատանքային։ Այս մասին ԱԺ նիստի ընթացքում ասաց Ալխաս Ղազարյանը...
Իսլամաբադում ահաբեկչական հարձակում է եղել
Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադում մահապարտ ահաբեկչի իրականացրած պայթյունի հետևանքով, զոհվել է առնվազն 12 մարդ, ևս 27-ը՝ վիրավորվել: Այս մասին նոյեմբերի 11-ին հաղորդել է GEO հեռուստաալիքը։ Պակիստանի ներքին գործերի նախարար Մոհսին Նաքվին հայտարարել է, որ սկզբում ահաբեկիչը...
Արգիշտի Մեխակյա՛ն, դու Նիկո’լ ես, դու ուրացո’ղ ես․․․
Արգիշտի Մեխակյա՛ն, դու Նիկոլ ես, դու ուրացող ես․․․։ Այս մասին ասել է Արեգնազ Մանուկյանը։
«Ստում են»․ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակն արձագանքել է Ռուբեն Ռուբինյանին
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կառավարման տարիներինՀայաստանի և Ադրբեջանի ռազմական բյուջեների տարբերությունը եղել է մոտ 3, այլ ոչ թե 5 անգամ։Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում այս մասին ասաց Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանը՝ արձագանքելով ՀՀ Ազգային ժողովի...
Քննարկվել է վիզաների ազատականացման գործընթացը
ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը Հայաստանում ԵՄ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ դեսպանների հետ աշխատանքային ճաշի ընթացքում քննարկել է վիզաների ազատականացման գործընթացն ու Գործողությունների ծրագիրը։ Արփինե Սարգսյանը մանրամասն ներկայացրել է Գործողությունների ծրագրի մաս կազմող, ընթացիկ...
Ռուսաստանը և Եգիպտոսը կարող են ակտիվացնել փոխգործակցությունը պաշտպանական գերատեսչությունների գծով
Ռուսաստանը և Եգիպտոսը կարող են ակտիվացնել փոխգործակցությունը պաշտպանական գերատեսչությունների գծով, ինչպես նաև կանոնավոր կերպով անցկացնել մարտական պատրաստության համատեղ միջոցառումներ: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն նոյե...
Սահմանվել է ուսումնական հաստատությունների ղեկավարների հավաստագրման կարգը և ժամկետները
Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի հրամանով հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման իրավունքի (հավաստագրի) համար հավակնորդների քննության և հավաստագրման ժամանակացույցը: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ հավակնորդների քննո...

Уголовное дело в отношении экс-начальника Генштаба ВС Армении Мовсеса Акопяна уже в суде
Уголовное дело в отношении экс-начальника Генштаба ВС Армении, генерал-полковника Мовсеса Акопяна уже в суде. Об этом сообщили в пресс-службе Судебного департамента. Уголовное дело завизировано на имя судьи суда общей юрисдикции города Ереван Ваче Маргаряна. Отметим, чт...
Лаврова позабавило сравнение российско-американских отношений с «Томом и Джерри»
Как сообщает издание Rakyat Merdeka, министр иностранных дел РФ Сергей Лавров в ходе диалога с индонезийскими журналистами, ответил на вопрос, как он относится к тому, что российско-американские отношения сравнивают с сюжетом знаменитого мультсериала «Том и Джерри». «Да...
Число бенефициаров Фонда страхования военнослужащих изменилось
Число бенефициаров Фонда страхования военнослужащих изменилось. Семьи еще 81 военнослужащего, погибшего в войне, развязанной противником 27 сентября, получили компенсации. Об этом сообщили в Фонде страхования военнослужащих. Число основных бенефициаров фонда составляет...
Никол Пашинян направил поздравительное послание Нурсултану Назарбаеву в связи с днем рождения
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян направил поздравительное послание первому президенту Республики Казахстан Нурсултану Назарбаеву по случаю дня его рождения. В послании говорится: «Уважаемый Нурсултан Абишевич, Примите искренние поздравления по случ...
«Национальная повестка» вновь призвала приостановить реализацию трехсторонних заявлений
Партия «Национальная повестка» в соответствии с процессом консолидации, начатым в контексте национально-освободительной борьбы, приступила к консультациям с национальными силами и отдельными лицами. Об этом говорится в соответствующем заявлении партии. В ходе встреч уто...
Таджикистан объявил о мобилизации военных из-за ситуации в Афганистане
Таджикистанпланирует мобилизовать 20 тысяч военнослужащих для усиления охраны границы сАфганистаном,передаетРИА Новости со ссылкой на пресс-службу главы государства. Ранее представитель "Талибана" заявлял о контроле над 70 процентами территорий вдоль афгано-таджикской...
Представитель правящей в Армении силы оказался в центре очередного скандала
Брат губернатора Тавушской области Армении Айка Галумяна, избранный депутатом по списку партии «Гражданский договор» Ваге Галумян оказался в центре очередного скандала. В последние дни брат губернатора сделал очередное заявление относительно приграничных сел Тавуша, кот...
О наиболее опасном штамме COVID-19 рассказал инфекционист
Дельта-штамм может оказаться опаснее, чем предполагалось. Директор Национального института аллергических и инфекционных заболеваний США Энтони Фаучи уверен, что индийский вариант коронавируса способен вызвать более тяжелые состояния, в отличие от других вариантов SARS-C...
Китай запустил на орбиту метеорологический спутник
Китай осуществил успешный запуск ракеты-носителя Чанчжэн-4С (Великий поход-4С ред.), на борту которой находился новый метеорологический спутник Фэнъюнь-3E. Об этом сообщает Синьхуа в понедельник, 5 июля. Указано, что запуск состоялся в 07:28 по местному времени с космод...
В Совбезе рассказали о возрастающей активности иностранных спецслужб в адрес РФ
Иностранные спецслужбы все чаще прибегают к деструктивным действиям и усиливают разведывательно-подрывные операции в отношении России. Об этом рассказал заместитель секретаря Совета безопасности РоссииАлександр Гребенкин, передаетТАСС. «В последнее время все отчетливее...