Քանի դեռ անհայտ կորածների դիերը չեն հայտնաբեր...
Ես համաձայն եմ ծնողների հետ այն հարցում, որ քանի դեռ անհայտ կորածների մարմինները չեն հայտնաբերվել և փորձաքննության չեն ենթարկվել, մենք պարտավոր ենք նրանց փնտրել ողջերի մեջ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի խորհրդարանի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական ​​հանձնաժողովի նախագահ, իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը։
«Նրանք կարող են գերի ընկած լինել, շատ տարիներ են անցել, սակայն հավանականությունը տարեցտարի նվազում է, բայց ստեղծվել է հանձնաժողով, որը գլխավորում է ՀՀ ԱԱԾ տնօրենը, պետք չէ բացառել, որ կենդանիների մեջ կարող ենք փնտրել նաև անհայտ կորածներ։
Երկրում նման զգայուն թեմաները շատ քիչ են։ Մենք այստեղ ունենք որոշ թերություններ, և մենք գնում ենք այս թերությունների հետևից։ Գրել են, որ ինձ համարյա խեղդամահ են արել... Մենք հավաքվել ենք այստեղ ոչ թե իրար խեղդելու, այլ հարցեր լուծելու համար։
Ամբողջ պետական ​​ապարատը ներգրավված է աշխատանքում, ծավալները շատ մեծ են, բայց դա չպետք է ազդի որակի վրա»,- նշեց Քոչարյանը։ Ըստ նրա՝ ծնողները դժգոհություն են հայտնում և հիմնավոր ապացույցներ են պահանջում՝ համոզվելու համար, թե ում են թաղում, խնդրում են չասել, որ իրենց երեխաները մահացել են։