Օղակաձև զբոսայգու չորրորդ հատվածի ներդրումայի...
Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Սոնա Թևանյանն այսօր՝ մարտի 31-ին, հերթական գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ անդրադարձավ Օղակաձև զբոսայգու չորրորդ հատվածի ներդրումային ծրագրին՝ տեղեկացնելով, որ տարածքը հանրային գերակա շահ ճանաչելու մասին նախագիծն արդեն մեկ անգամ քննարկվել է Կառավարության նախարարական կոմիտեի նիստին, և որ ներկայումս լրամշակման փուլում է:
«Դրան զուգահեռ տարածքում առկա գույքերի օտարման գործընթացն արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով «Երևաննախագիծ» ընկերության կողմից իրականացվել է գույքի նոր չափագրություն՝ նպատակ ունենալով համադրելու վկայականներում առկա սխեմաների հետ, որպեսզի պարզ դառնա՝ արդյոք տարածքում առկա գույքերն ինքնակամ եղանակով ընդլայնվե՞լ են, կամ դրանց վերաբերյալ այլ փոփոխություններ արվե՞լ են»,- ասաց նա:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն արձագանքեց՝ վկայականների համադրումից հետո «Երևաննախագիծ» ընկերությունը պետք է ներկայացնի համառոտ տեղեկատվություն, ապա հավելեց. «Բայց սա ընդհանուր առմամբ գերակա շահի որոշման պրոցեսին չպետք է խանգարի»:
Քաղաքապետը նկատեց, որ տարածքում նաև մեկ գույքի հետ կապված խնդիր կա: Քաղաքապետի խորհրդականն արձագանքեց. «Այդտեղ մի գույք կա, որն ապօրինի գույքի բռնագանձման ընթացակարգով քննության առարկա է: Այդ գույքը ցանկում ներառելու, հետագայում գերակա շահ ճանաչելու և, զուգահեռաբար, Դատախազության և դատաիրավական մարմինների կողմից ընթացակարգերի արդյունքներով պայմանավորված՝ մենք պետք է Դատախազությունից ստանանք տեղեկատվություն: Գրությամբ դիմել ենք, որպեսզի հասկանանք՝ այդ գույքի նկատմամբ ինչ ռեժիմ պետք է գործի:
Ենթադրաբար, այդ փոխհատուցման գումարը պետք է դեպոզիտում սառեցվի՝ հետագայում հասկանալու համար»:
Քաղաքապետն առաջարկեց գերակա շահի որոշումն առաջ տանել և հարցը կրկին քննարկել կոմիտեում: