Նալբանդյան գյուղի բնակչի տանը մեծ քանակությամբ թմրանյութ է հայտնաբերվել
Քրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչությունում ստացվել էին տվյալներ՝ խոշոր չափերի թմրանյութ ապօրինի պահելու և իրացնելու վերաբերյալ։ Հետագա լայնածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներից և տեղեկությունը ճշտելուց հետո քրեական ոստիկանները փետրվարի 17-ին անցան իրա...
Երևանում փոսալցում են անում օտարերկրացիները. Ստեփանյան
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամԳևորգ Ստեփանյանըֆեսբուքյան իր էջում գրում է. ՔՊ-ի կողմից քաղաքը Չկառավարելու հետևանքը՝ Երևանում փոսալցում են անում օտարերկրացիները
«Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրին միանում են նաև ուժային կառույցների վետերանները
Տարիների ծառայությունն ու հաղթանակներով կոփված փորձը կարող են վերածվել նոր առաքելության։ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրին միանում են ուժային կառույցների մարզաշխարհի վետերանները՝ հանդես գալով նախաձեռնությամբ, որը միավորում է փորձառությունն ու երիտասարդական ներուժը․ ստեղծել վ...
Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան
Փետրվարի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ժամանել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն։ Հայտնում է ՊՆ մամուլի խոսնակը։
Եվրոպական ռազմական օգնությունն Ուկրաինային 2025 թվականին աճել է 67%-ով
2022 թվականի փետրվարից ի վեր Գերմանիան Ուկրաինային տրամադրել է 55 միլիարդ եվրոյի ռազմական օգնություն և 39 միլիարդ եվրոյի քաղաքացիական աջակցություն, հայտարարել է Գերմանիայի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Շթեֆան Կոռնելիուսը, հայտնում էՌԻԱ նովոստի-ն: «2022 թվականի...
Երևանում բախվել են «Tesla»-ն, «Mercedes»-ը և «Volkswagen ID.4»-ը
Այսօր՝ փետրվարի 23-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 14:00-ի սահմաններում Չարենցի փողոց - Սայաթ-Նովայի պողոտա խաչմերուկում՝ Չարենցի թիվ 44 շենքի դիմաց բախվել են «Tesla», «Mercedes» և «Volkswagen ID.4» մակնիշի ավտոմեքենաները։Ինչպես հայտնում էShamshyan.com-ը, ըստ...
Քննարկել են էներգետիկ ոլորտում ՀՀ-ԱՄՆ համագործակցության ընթացքը և հեռանկարները
Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Նարեկ Ապիտոնյանն ընդունել է ԱՄՆ Սենատի՝ Հատկացումների հանձնաժողովի աշխատակազմի մասնագիտացված անդամ Էնդրյու Փլաթին։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան ներկայացուցիչները։...
Սուր շնչառական վարակների մակարդակը նախորդ շաբաթվա համեմատ գրեթե չի փոխվել
Սուր շնչառական վարակներով պայմանավորված հիվանդացությունը նախորդ շաբաթվա համեմատ գտնվում է գրեթե նույն մակարդակի վրա, իսկ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ցածր է 1.8 անգամ։ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման Ազգային Կենտրոնից հայտնում են, որ ընդհանուր...
Քրիստոսի արձանի կառուցումը դառնալու է համահայկական համախմբման նոր խորհրդանիշ
Մենք մասնակիցն ենք պատմության կերտմանը» խորագրով ցուցահանդեսը 2 օր շարունակ հայաստանցի այցելուների և Սփյուռքից ժամանած հյուրերի ուշադրության կետրոնում էր: Ցուցահանդեսի այցելուները նշում էին, որ Քրիստոսի արձանի կառուցումը դառնալու է համահայկական համախմբման նոր խորհրդանիշ...

Фонд «Татоян»: Право народа Карабаха на самоопределение безальтернативно
Право народа Карабаха на самоопределение безальтернативно, и только так можно гарантировать права и безопасность армян Карабаха. Об этом в своем выступлении на международной конференции, посвященной перспективе безопасности Нагорного Карабаха, в Лос-Анджелесе заявил дир...
В Кремле оценили сроки подписания мирного договора Баку и Ереваном – РИА Новости
Подписание мирного договора между Азербайджаном и Арменией никто не пытается приурочить к каким-то конкретным датам, главное чтобы он был подписан и был жизнеспособным и устойчивым документом, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости. «З...
Документ ОДКБ об оказании помощи Армении почти готов, но нужна доработка — Зась
Документ об оказании помощи Армении со стороны ОДКБ почти готов, но нуждается в некоторых доработках, сказал генсек Организации Станислав Зась на брифинге после саммита в Ереване, передает Sputnik Армения. Два документа, по его словам, в ходе заседаний обсуждались особе...
Токаев высказался за урегулирование армяно-азербайджанского конфликта политико-дипломатическим путем
Стратегический курс Казахстана на укрепление сотрудничества с партнерами по региону Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) остается неизменным. Об этом заявил в среду президент республики Касым-Жомарт Токаев на заседании Совета коллективной безопасности...
Глава МИД: Иран не интересуют территории соседних стран, в том числе Азербайджана
Иран не интересуют территории соседних стран, в том числе Азербайджана. Об этом заявил глава МИД ИРИ Хосейн Амир Абдоллахиан, передает Mehr. Он напомнил, что в прошлом месяце посетил Армению, а затем премьер-министр Армении посетил с визитом в Тегеран, в связи с чем нек...
Польша хочет заморозить цены на газ для домохозяйств на уровне 2022 года
Польша хочет заморозить цены на газ для домохозяйств на уровне 2022 года. Об этом заявил премьер-министр Матеуш Моравецкий, добавив, что законопроект может быть передан в парламент на следующей неделе, но предупредил, что любые такие меры могут сопровождаться критериями...
Путин: О проблемах ОДКБ поговорим без камер
Совместная работа в рамках ОДКБ приносит видимую практическую отдачу. Об этом заявил президент РФ Владимир Путин на саммите Совета коллективной безопасности ОДКБ в Ереване. «Мы, конечно же, видим не только достижения, но и проблемы. Сегодня коллеги об этом говорили, сег...
Путин сообщил, что обсудил с Пашиняном вопросы урегулирования ситуации в Нагорном Карабахе
Президент РФ Владимир Путин на саммите ОДКБ сообщил, что обсудил с премьер-министром Армении Николом Пашиняном коротко вопросы урегулирования ситуации в Нагорном Карабахе, эта работа будет продолжена и в ходе официальной встречи. Об этом сообщает РИАН. «Мы уже с премьер...
Путин: Созданы хорошие основы для будущих компромиссов между Арменией и Азербайджаном
Положительно оцениваем саммит лидеров Армении, Азербайджана и России в Сочи. Об этом на заседании Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) в Ереване 23 ноября заявил президент России Владимир Путин. По его оценке, итоги эт...
Эрдоган заявил о готовности встретиться с Асадом в случае благоприятных условий для этого
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил в среду, что его встреча с сирийским лидером Башаром Асадом может состояться в случае возникновения для этого благоприятных условий, как передает ТАСС. "Возможно, - сказал он, коснувшись соответствующего вопроса журналистов в...