Հայաստանը ողջունում է ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև կայացված կարևորագույն որոշումը․ Փաշինյան
Հայաստանը ողջունում է ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև կայացված կարևորագույն որոշումը՝ դադարեցնել բոլոր ռազմական գործողությունները։ Այս մասինX-ի իր էջում գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։ ՀՀ վարչապետը բարձր է գնահատել նաև գործադրված միջնորդական ջանքերը, այդ թվում՝ Պակիստանի կողմից իրականացված...
Ձերբակալվել է նաև ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար Արտեմ Ասատրյանը
Ըստ շրջանառվող տեղեկությունների՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ձերբակալել է նաև Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար Արտեմ Ասատրյանին: Հիշեցնենք, որ քիչ առաջհայտնելէինք՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ձերբակալել է Պետգույքի կառավարման վարչության նախկին պետ, ՀՀԿ անդամ Արման Սա...
Եվրամիությունը ձգտում է միջուկային զենք ստեղծել․ Ռուսաստանի արտաքին հետախուզություն
Ռուսաստանի արտաքին հետախուզության տվյալներով՝ Եվրամիությունը ձգտում է միջուկային զենք ստեղծել: Բրյուսելը գաղտնի կերպով սկսել է ուսումնասիրել սեփական միջուկային կարողությունները զարգացնելու հնարավորությունը ռուսական սպառնալիքը զսպելու համար։ Ծրագրի նպատակն է ձևակերպել հա...
Վախը ստիպում է Փաշինյանին արագ արձագանքել․ Մարիաննա Ղահրամանյան
Վախը ստիպում է Փաշինյանին արագ արձագանքել, բայց դա իրականությունից փախուստի արձագանք է։ Գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։ «Վախը ստիպում է Փաշինյանին արագ արձագանքել, բայց դա իրականությունից փախուստի արձագանք է։ Ամենից սարսափելին նրա համ...
Ձերբակալվել է Պետգույքի կառավարման վարչության նախկին պետ, ՀՀԿ անդամ Արման Սահակյանը
Ձերբակալվել է Պետգույքի կառավարման վարչության նախկին պետ, ՀՀԿ անդամ Արման Սահակյանը: Տեղեկությունը հաստատեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից: «Ի պատասխան՝ հայտնում ենք, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ՀՀ քրեական օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով նա...
Գագիկ Խաչատրյանի՝ Լոս Անջելեսում գտնվող առանձնատան վաճառքից ստացված գումարի գերակշիռ մասը կվերադարձվի Հայաստանին
Հայաստանի գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դեյվիդ Ալենի գլխավորած պատվիրակությանը: Ինչպես տեղեկացնում է Դատախազության տարածած հաղորդագրությունը, Աննա Վարդապետյանը ողջո...
ԱԺ հանձնաժողովն հավանություն տվեց ՀՀ-ում օտարերկրյա և տեղական ներդրումները կարգավորող օրենքի նախագծին
Հայաստանի Հանրապետության ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հավանության արժանացրեց «Ներդրումների մասին» օրենքի նախագիծը, որի սահմանում է ՀՀ-ում ներդրումների իրավական հիմքերը, ներդրողների և նրանց ներդրումների նկատմամբ կիրառվող ազատությունները, երաշխիքն...
ԱՄՆ-ն պատրաստ է առանց դժվարության վերադառնալ Իրանի նկատմամբ ուժային սցենարի կիրառմանը
ԱՄՆ-ն պատրաստ է առանց դժվարության վերադառնալ Իրանի նկատմամբ ուժային սցենարի կիրառմանը, եթե չհաջողվի Թեհրանի հետ համաձայնեցնել ընդունելի խաղաղ գործարք: Այս մասին Sky News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է նախագահ Դոնալդ Թրամփը, հայտնում էՌԻԱ Նովոստի-ն։ «Եթե...
Թուլությունը խաղաղություն չի բերում, այն նոր սպառնալիքներ է առաջացնում. Ծառուկյան
168.am-ին տված հարցազրույցում«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանըներկայացրել է հիմնական ուղերձները համագումարից առաջ։ Վաղը կայանալու է ԲՀԿ համագումարը, նախընտրական այս փուլում քաղաքական ուժերը ձևավորում են թիմեր և հիմնական ուղերձները հղում հասարակո...
ԱՄՆ–Իրան բանակցություններ Իսլամաբադում՝ գլխավոր բանակցողները հայտնի են
Իրանի մեջլիսի նախագահ Մոհամմադ Բաքեր Ղալիբաֆը նշանակվել է պատվիրակության ղեկավար՝ ուրբաթ օրը Իսլամաբադում ԱՄՆ-ի հետ կայանալիք բանակցություններում։ Այս մասինհայտնել էISNA գործակալությունը։ Ըստ գործակալության տեղեկությունների՝ ամերիկյան կողմից գլխավոր բանակցողը կլինի ԱՄՆ...

Азербайджан должен соблюдать свои международные обязательства: глава МИД Люксембурга
Министр иностранных дел Люксембурга Жан Ассельборн резко осудил военные действия Азербайджана в Нагорном Карабахе. Oб этом говорится в сообщении МИД Люксембурга в социальной сети X (бывший Twitter). Я самым решительным образом осуждаю военные действия Азербайджана в Наг...
Премьер-министр Армении проводит заседание Совета безопасности
Под руководством премьер-министра Армении Никола Пашиняна 19 сентября проходит заседание Совета безопасности. Об этом сообщили в пресс-службе Правительства Армении. Обсуждаются широкомасштабные военные действия, развязанные Азербайджаном против Нагорного Карабаха.
Арам Никоян назначен руководителем Службы пробации
Решением премьер-министра Никола Пашиняна от 18 сентября, Арам Никоян назначен руководителем Службы пробации. Как сообщаетpolitik.am, соответствующее решение опубликовано на сайте электронного правительства.
У западных берегов Японии произошло землетрясение магнитудой 6,4
Землетрясение магнитудой 6,4 произошло на западе от острова Мияко самой южной японской префектуры Окинава. Как передает РИА новости, об этом сообщило главное метеорологическое управление страны. Очаг залегал на глубине 170 километров. Максимальная сила толчков составила...
Совет глав МИД Евросоюза может пройти в Киеве в начале октября
Следующий совет министров иностранных дел Евросоюза с большой вероятностью пройдет в Киеве в начале октября. Как передает РИА новости, об этом сообщило со ссылкой на источники итальянское информагентство Ansa. Согласно информации, на этой встрече ЕС намерен "продолжить...
МИД РФ: Рассчитываем, что улучшение ситуации в Нагорном Карабахе создаст условия для диалога между Баку и Степанакертом
Российская сторона продолжает содействовать разрешению непростой гуманитарной ситуации в Нагорном Карабахе на основе инициативы Министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова о параллельном разблокировании Лачинского и Агдамского маршрутов для гумперевозок...
Шарль Мишель: Приветствуем одновременное прохождение гуманитарных грузов через Лачин и Агдам
Гуманитарные грузы наконец-то отправлены армянам Карабаха. Приветствуем одновременное прохождение гуманитарных грузов через Лачин и Агдам. Об этом в своем микроблоге в Х написал глава Евросовета Шарль Мишель. «Теперь это должно быть упорядочено. Также необходимо начать...
Президент Арцаха встретился с группой вынужденных переселенцев из Гадрутского района
Президент Республики Арцах Самвел Шахраманян встретился с группой жителей Гадрутского района, вынужденно перемещенных в результате войны, развязанной Азербайджаном в 2020г. Группу гадрутцев возглавляли руководитель районной администрации Артур Багдасарян и мэр Гадрута В...
Пресс-секретарь Путина также заявил о необходимости трансформации Совета Безопасности ООН
Совет Безопасности ООН нуждается в трансформации, чтобы эффективность этого органа была максимально повышена. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков. «Совет Безопасности ООН действительно нуждается в трансформации, с тем чтобы была м...
СНБ Армении не опровергает и не подтверждает информацию о задержании начальника линейного отдела аэропорта «Звартноц»
СНБ Армении не опровергает и не подтверждает информацию о задержании начальника линейного отдела аэропорта «Звартноц» управления Полиции РА города Ереван Сергея Манукяна, его заместителя по оперативной линии и одного сотрудника таможни. Напомним, что, согласно информаци...