Գերիների հարցն ենք բարձրացրել, ասել ենք՝ այն չի տեղավորվում խաղաղության օրակարգում․ փորձագետ
Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ կասեցվել է «Վանանդ Կաթ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող կաթնամթերքի արտադրամասի արտադրական գործունեությունը (ք․ Արմավիր): Այս մասին հայտնում են տեսչական մարմնից։ Տեսչական մարմնի սննդամթերքի անվտանգության վարչության տ...
ՔԿՀ-ներում հայտնաբերված արգելված իրերի` մարտի հաշվետվությունը
Քրեակատարողական ծառայությունը հետևողականորեն շարունակում է իրականացնել համալիր միջոցառումներ՝ ուղղված քրեակատարողական հիմնարկներ թմրամիջոցների և արգելված իրերի ներթափանցման, ինչպես նաև ազատազրկված անձանց կողմից դրանց պահման և ապօրինի շրջանառության կանխարգելմանն ու բացահ...
Այս քայլը հերթական ոտնձգություն է Հայոց Եկեղեցու ինքնավարության և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի կանոնական իրավասությունների նկատմամբ
Վաչապետի որոշմամբ Արման Սարոյանին «Ներման հարցերի քննարկման խորհրդակցական հանձնաժողովի» անդամ նշանակելը հերթական ոտնձգությունն է Հայոց Եկեղեցու ինքնավարության և Վեհափառի կանոնական իրավասությունների նկատմամբ: Այս մասին հայտնել է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Տեղեկատվական համա...
Մենք դաշնակից ենք աշխարհի ամենաhզnր տերության հետ. Նեթանյահու
Մենք դաշնակից ենք աշխարհի ամենահզոր տերության հետ, և միասին մենք ունակ ենք դիմակայելու ամենալուրջ սպառնալիքներին: Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն: Ինչպես նշել է Նեթանյահուն, նա հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի հետ, ով զ...
Միջազգային ջրերում նավերի նկատմամբ ԱՄՆ-ի սահմանափակումներն անօրինական են․
Իրանի զինված ուժերի միասնական հրամանատարությունը՝ «Խաթամ ալ-Անբիա» կենտրոնական շտաբն, ապրիլի 13-ին հայտարարել է, որ միջազգային ջրերում նավերի նկատմամբ ԱՄՆ-ի սահմանափակումներն անօրինական են։ Այս մասին հաղորդում է China Daily-ն։ «Հանցագործ Ամերիկայի կողմից միջազգային ջր...
ՊԵԿ-ը կանխել է չհայտարարագրված ծխախոտի խոշոր խմբաքանակի ներմուծման փորձը
Հայաստանի պետական եկամուտների կոմիտեն շարունակում է հետևողական պայքարը ստվերային տնտեսության, հարկերից խուսափելու և մաքսային իրավախախտումների դեմ՝ կանխելով հարկային չարաշահումները, որոնք վնասում են պետության և օրինապահ գործարար համայնքի շահերը։ Ինչպես հայտնում է ՀՀ պետա...
Քննարկվել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների սերտացման հեռանկարները
Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ապրիլի 13-ին ընդունել է Լիտվայի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Աուդրա Պլեպիտեին: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրությունից, Ռուբեն Ռուբինյանն արժեւորել է Հայաստան-Լիտվա համագործակցո...
Նեթանյահուն կարող է Թուրքիային հռչակել «նոր թշնամի»․ Ֆիդան
Թուրքիայի ԱԳ նախարարՀաքան Ֆիդանը մի շարք հայտարարություններ է արել տարածաշրջանային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության վերաբերյալ․ Մերձավոր Արևելքի երկրները պետք է ստանձնեն փոխադարձ պարտավորություններ՝ ապահովելու միմյանց տարածքային ամբողջականությունը, ինքնիշխանությո...
Հարցվածների 3.4%-ը գտնում է, որ հեռախոսների օգտագործման արգելքը նվազեցրել է կոնֆլիկտները
Երևանի հանրակրթական դպրոցներում բջջային հեռախոսների օգտագործման սահմանափակումը նպաստել է դասերի ընթացքում սովորողների ուշադրության առավել կենտրոնացմանն ու դպրոցական կարգապահության ամրապնդմանը։ Այս մասին Երևանի քաղաքապետարանում կայացած գործակարգավարական նիստի ժամանակ ասա...

В Страсбурге состоялась встреча Никола Пашиняна и Марии Пейчинович-Бурич
В Страсбурге состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна с генеральным секретарей Совета Европы Марией Пейчинович-Бурич. Как сообщили в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в ходе встречи была обсуждена гуманит...
СМИ: Силы ЦАХАЛ убили сына главы политбюро ХАМАС Исмаила Хании
Сын главы политбюро группировки ХАМАС Исмаила Хании был убит во вторник в результате нападения израильских сил обороны (ЦАХАЛ), сообщает Jewish Press.com. Уточняется, что Хазем Исмаил Хания был убит во время нападений ЦАХАЛ в Газе. Хания-младший получил разрешение покин...
Оппозиция во главе с Дональдом Туском победила на парламентских выборах в Польше
Оппозиция во главе с Дональдом Туском победила на парламентских выборах в Польше, сообщает АР. Лидер оппозиции Дональд Туск обратился во вторник к президенту страны с просьбой принять «энергичные и быстрые решения», чтобы можно было быстро сформировать новое правительст...
Всего в Нагорный Карабах планируется переселить 140 тысяч человек. Алиев
Президент Азербайджана заявил, что тема карабахского конфликта окончательно закрыта. Это большое счастье", - добавил Ильхам Алиев. По его словам, всего в Нагорный Карабах планируется переселить 140 тысяч человек. Алиев также отметил, что через некоторое время Нагорный К...
В нашей повестке — продажа оборонного оружия Армении: глава Минобороны Франции
Министр обороны Франции Себастьян Лекорню во время обсуждения оборонного бюджета на 2024 год в Сенате заявил, что на этой неделе они завершат операционные и конкретные меры в рамках сотрудничества с Минобороны Армении пишет Hetq. аm. Председатель комиссии Сената по внеш...
Применение силы недопустимо, для урегулирования конфликта важен прямой диалог – Госдеп
Соединенные Штаты «глубоко обеспокоены» нерешенными политическими, экономическими, гуманитарными вопросами и вопросами безопасности между Арменией и Азербайджаном, заявили в Госдепе США. «Мы продолжаем призывать руководство двух стран к достижению достойного и прочного...
Европарламент выразил очень четкую позицию относительно событий на Южном Кавказе: Метсола
Европарламент выразил очень четкую позицию относительно событий на Южном Кавказе. Об этом заявила президент Европарламента Роберта Метсола, отвечая на вопрос "Лурер" в ходе пресс-конференции с премьер-министром Николом Пашиняном, собирается ли парламент использовать мех...
Нам нужна международная помощь: Пашинян о поддержке вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха
После революции 2018 года в Армении устранены все препятствия и искусственные монополии, связанные со свободным управлением экономикой, повысилась прозрачность и подотчетность правительства, ведется бескомпромиссная, принципиальная и институциональная борьба с коррупцие...
Али Хаменеи назвал действия Израиля в секторе Газа «преступлением геноцида»
Духовный лидер Ирана Али Хаменеи назвал действия Израиля в секторе Газа «преступлением геноцида». Он отметил, что если подобные действия продолжатся, то "силы сопротивления и мусульмане потеряют терпение и никто не сможет их остановить". Ранее министр иностранных дел Ир...
Вашингтон выделил Украине $522 млн на поддержку энергетического сектора
США выделили Украине$522 миллиона на помощь в энергетической сфере. Oб этом сообщил премьер-министр Украины Денис Шмыгаль. «На восстановление и защиту энергетики (Украины) США уже выделили $522 млн», - написал он в своем Telegram-канале. По словам Шмигаля, при поддержке...