Ճիշտ այնպես, ինչպես մենք մտանք Ղարաբաղ, ինչպես մտանք Լիբիա, նույնը կանենք նաև Իսրայելի հետ. Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը սպառնացել է ռազմական գործողություններ սկսել Իսրայելի դեմ՝ հայտարարելով այդ երկիր զորքեր մտցնելու հնարավորության մասին։ Այս մասին նա հայտարարել է ապրիլի 12-ին՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին։ «Ճիշտ այնպես, ինչպես մենք մտանք Ղարաբ...
Իրանն ԱԷՄԳ-ում բարձրացրել է «Բուշեր» ատոմակայանին հարվածելու դեպքում հնարավոր վնասի հարցը
Իրանն Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալությունում (ԱԷՄԳ) բարձրացրել է «Բուշեր» ատոմակայանին հարվածելու դեպքում տարածաշրջանի համար հնարավոր վնասի հարցը: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությանն ասել է Իրանի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ֆաթեմե Մոհաջերանին։ «...
Ավտոմեքենան մոտ 70 մետր գլորվելով հայտնվել է ձորում
Սյունիքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ապրիլի 14-ին ժամը 01։04-ին ահազանգ է ստացվել, որ Կապան քաղաքում դեպի Չերեմուշկա թաղամաս գնացող ճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ ավտոմեքենան ընկել է ձորը։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարար...
Իրանը իր հարստացված ուրանի ողջ պաշարները պետք է հանձնի Միացյալ Նահանգներին. Վենս
Վաշինգտոնը պնդում է, որ Իրանը իր հարստացված ուրանի ողջ պաշարները պետք է հանձնի Միացյալ Նահանգներին: Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը։ Fox News-ին տված հարցազրույցում նա նաև նշել է, որ ԱՄՆ-ն ակնկալում է, որ Իրանը քայլեր կձեռնարկի Հորմուզի նեղուցը բացելու...
Մրգաշենում սպшնությունը կատարել են եղբայրներ, որոնցից մեկն անչափահաս է
Մրգաշենում ապրիլի 13-ին տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում կատարված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական գործողությունների և միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ արարքը կատարել են եղբայրներ, որոնցից մեկն անչափահաս է...
Ռուսաստանը պատրաստ է աջակցել Իրանի շուրջ առկա ճգնաժամի կարգավորմանը․ Լավրով
ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը իրանցի գործընկեր Աբբաս Արաղչիի հետ հեռախոսազրույցում հայտարարել է, որ Ռուսաստանը պատրաստ է աջակցել Իրանի շուրջ առկա ճգնաժամի կարգավորմանը, և հիշեցրել է Պարսից ծոցում անվտանգության ապահովման հայեցակարգ մշակելու ռուսական նախաձեռնո...
Արդյո՞ք հիմա ինչ Դավիթի հետ է արվում նույնը չէ, ինչ բաքվի բանտում մեր հայրենակիցների հետ… փաստաբան
Փաստաբան Լուսինե Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ Մի ամբողջ պետական ռեսուրս կենտրոնացել է ընդամենը 18-ամյա երիտասարդի վրա, ու արդյոք հիմա ինչ Դավիթի հետ է արվում նույնը չէ, ինչ բաքվի բանտում մեր հայրենակիցների հետ Հիշեցնենք` մարտի 29-ին Սուրբ Աննա եկեղեցում մի...
Ռուբիոն կմասնակցի ԱՄՆ-ում Լիբանանի և Իսրայելի դեսպանների հանդիպմանը
ԱՄՆ-ում Լիբանանի դեսպան Նադա Համադա Մուավադը և ԱՄՆ-ում Իսրայելի դեսպան Եչիել Լեյթերն ապրիլի 14-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 11:00-ին (Երևանի ժամանակով՝ 19։00), կհանդիպեն Վաշինգտոնում՝ մեկնարկելու երկկողմ ուղիղ բանակցությունները։ Այս մասին նշված է ԱՄՆ պետքարտուղարության կ...
Թեհրանը հինգ արաբական երկրից փոխհատուցում է պահանջել վնասի համար
ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցիչ Ամիր Սայիդ Իրավանին հայտարարել է Բահրեյնից, Սաուդյան Արաբիայից, Կատարից, ԱՄԷ-ից և Հորդանանից փոխհատուցում պահանջելու մասին՝ ամերիկա-իսրայելական գործողության հետևանքով Իրանին պատճառված վնասի համար։ Այս մասին ասվում է Իրավանիի նամակու...
Ադրբեջանը այսօր Հայաստան կուղարկի 22 վագոն դիզելային վառելիք
Ադրբեջանը այսօր Հայաստան կուղարկի 22 վագոն դիզելային վառելիք։ Ռուսաստանից պարարտանյութով չորս երկաթուղային վագոն նույնպես Հայաստան կուղարկվի Ադրբեջանի միջոցով։ Հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։ Հիշեցնենք՝ վերջին անգամ Ադրբեջանը Հայաստան էր ուղարկել շուրջ 887 տոննա դիզե...

Глава Пентагона предупредил третьи стороны не вмешиваться в палестино-израильский конфликт
Глава Пентагона Ллойд Остин предупредил третьи стороны не вмешиваться в палестино-израильский конфликт. Мы оставляем за собой право защищать себя и без колебаний предпримем соответствующие действия», заявил Ллойд Остин ABC News.
Во Франции заявили, что оформят договор с Арменией о покупке вооружений
Министр обороны Франции Себастьян Лекорнюзаявил, что Париж и Ереван в воскресенье оформят договоренности о покупке французских вооружений, в частности, в сфере ПВО. "Необходимо позволить Армении защитить свое гражданское население и обеспечить защиту своих границ. Завт...
AFP: Грузовики с гумпомощью для Газы начали проезжать через КПП «Рафах»
Грузовики с гуманитарной помощью для разрушенной войной и осажденной Газы начали проезжать через контрольно-пропускной пункт «Рафах» из Египта в субботу, сообщает AFP со ссылкой на источник в службе безопасности и представитель египетского Красного Полумесяца. Египетско...
Иранские спецслужбы сообщили об аресте одного из главарей ИГИЛ на юго-востоке страны
Иранские спецслужбы арестовали одного из главарей террористической группировки ИГИЛ в провинции Систан и Белуджистан на юго-востоке Ирана, сообщает Mehr. В провинции Систан и Белуджистан после проведения спецслужбами масштабных разведывательно-оперативных мероприятий бы...
Глава Минобороны: Израиль после войны разорвет всякую связь с Газой
Министр обороны Израиля Йоав Галлант выступил перед комитетом по обороне и международным делам Кнессета и рассказал, как он видит конечные цели войны против ХАМАС. По его словам, эти цели заключаются в «устранении ХАМАС и уничтожении его возможностей, как военных, так и...
Байден запросил у конгресса США два миллиарда долларов для поддержки АТР
Президент США Джо Байден просит у конгресса согласовать 2 миллиарда долларов для поддержки азиатско-тихоокеанского региона. Как передает РИА новости, об этом говорится в президентском запросе, направленном в палату представителей конгресса США в пятницу. Белый дом публи...
Президент Латвии призвал перекрыть Балтийское море, если Balticconnector повредила РФ
Североатлантический альянс должен остановить проход судов по Балтийскому морю в случае, если причастность России к подрыву газопровода Balticconnector между Финляндией и Эстонией будет доказана. Как передает ТАСС, такое мнение высказал президент Латвии Эдгарс Ринкевичс,...
Что значит, сдадим анклав, построим новую дорогу? Арман Татоян
Идея анклавов это тезис, искусственно вынесенный на повестку дня Азербайджаном. Об этом в беседе с журналистами заявил бывший депутат РА Арман Татоян. "Мы имеем дело с безопасностью, как мы можем говорить о том или ином количестве карт с Азербайджаном в таких условиях?...
Страны Персидского залива и АСЕАН приняли план укрепления экономического сотрудничества
Страны Совета сотрудничества арабских государств Персидского залива (ССАГПЗ) и Ассоциации государств Юго-Восточной Азии (АСЕАН) одобрили совместный план действий, предусматривающий укрепление политического диалога и экономического сотрудничества. Как передает ТАСС, об э...
Азербайджан считает всю территорию Армении исторической землей Азербайджана. Арман Татоян
Азербайджан уже считает всю территорию Армении своей собственностью и предпринимает конкретные шаги в этом направлении. Об этом в беседе с журналистами заявил бывший депутат РА Арман Татоян. "Азербайджанские власти говорят о территориях Армении с возможными тезисами, он...