Կանցկացվի «Երևանի քաղաքապետի գավաթ 2026» վոլեյբոլի միջազգային մրցաշարը
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ մայիսի 1-4-ը Երևանում կանցկացվի «Երևանի քաղաքապետի գավաթ 2026» վոլեյբոլի միջազգային մրցաշարը։ «Սիրով հրավիրում ենք բոլոր վոլեյբոլի սիրահարներին Գազպրոմ Արմենիա ուսումնասպորտային համալիր՝ միասին վայելելու երիտասարդ մարզիկների տպավոր...
Համաճարակի վտանգ՝ Բալահովիտ գյուղում. երեխաներ են տեղափոխվել հիվանդանոցներ
Արդեն մի քանի օր է՝ Կոտայքի մարզի Աբովյան խոշորացված համայնքի Բալահովիտ բնակավայրի մի քանի տների բնակիչներ իրենց երեխաներին տանում են բժշկական հաստատություններ՝ բուժումներ ստանալու նպատակով։ Ինչպես տեղից հայտնում է ֆոտոլրագրողԳագիկ Շամշյանը, գրեթե 10 տարի է Բալահովիտ գյ...
Ռուսաստանն արգելել է «Ջերմուկի» ևս 1,1 մլն շշի վաճառքը
Ռոսպոտրեբնադզորի պահանջով «Честный знак» («Ազնիվ նշան») պիտակավորման համակարգն արգելափակել է Հայաստանում արտադրված «Ջերմուկ» հանքային ջրի ևս գրեթե 1,1 միլիոն շշի վաճառքը: Այս մասին ռուսական РБК-ին հայտնել է Ռոսպոտրեբնադզորի մամուլի ծառայությունը։ Սահմանափակումները կիրառ...
Դատարանը թույլ չի տվել Սամվել Կարապետյանին այցելել հոր գերեզմանին, եկեղեցի
Հակակոռուպցիոն դատարանը՝ դատավոր Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ, թույլ չի տվելգործարարՍամվել Կարապետյանին այցելել Տաշիրում հոր գերեզմանին,եկեղեցի։
Որտեղ կարող են քվեարկել հենաշարժական խնդիրներ ունեցող ընտրողները. ԿԸՀ
ԿԸՀ կայքում հրապարակվել է հենաշարժական խնդիրներ ունեցող ընտրողների համար մատչելի և մասամբ մատչելի տեղամասային կենտրոններիցանկը։ «Հաշվառման վայրի ընտրողների ցուցակից ժամանակավորապես դուրս գալու և նախընտրած վայրի մատչելի ընտրական տեղամասի ընտրողների ցուցակում ընդգրկվելու...
Ընտրություններից առաջ ԵՄ-ն աջակցում է հայաստանյան «բռնшպետին»՝ չնայած ժողովրդավարության ոտնահարումներին. Ամստերդամ
ԵՄ-ն մեղադրվում է ընտրությունների ելքի վրա ազդելու նպատակով միջազգային իրավունքը խախտելու մեջ:Այս մասին Facebookի իր էջում գրել է աշխարհահռչակ իրավաբան և միջազգային մարդու իրավունքների պաշտպան Ռոբերտ Ամստերդամը։ «Իրավաբան փորձագետները զգուշացնում են, որ հունիսի 7-ի ընտր...
Նելլի Մինասյանի փաստաբանական արտոնագրի գործողությունը դադարեցվել է․ նա դատապարտվել է հանցագործության համար. ՓՊ
Փաստաբանների պալատն արձագանքել է ԱՆ քրեակատարողական ծառայության տարածած տեսանյութին՝ նշելով, որ փաստաբան Նելլի Մինասյանին զրկել են արտոնագրից։ Հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասվում է. »Անդրադառնալով ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության կողմից տարածված տեսանյութին, որը ն...
Հայաստանում 2850 զինծառայող կստանա բնակարան. հիփոթեքն ամբողջությամբ կմարի պետությունը
Հայաստանում 2850 զինծառայող կստանա բնակարան։ Այսօր՝ ապրիլի 30-ին Կառավարության հերթական նիստում հաստատվել է Պաշտպանության նախարարության ներկայացրած որոշման նախագիծը. այն նախատեսում է բնակարանով ապահովել 2850 զինծառայող-շահառուների և նրանց ընտանիքների անդամներին։ Պաշտպան...
Փեզեշքիան․ ԱՄՆ-ի բազաները Իրանի օրինական թիրախներ են
Տարածաշրջանում ամերիկյան ռազմական բազաները վտանգ են ներկայացնում ընդունող երկրների համար և Իրանին հնարավորություն են տալիս դրանց տարածքը դիտարկել որպես օրինական թիրախներ։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը։ Նրա խոսքով՝ տարածաշրջանում օտարերկրացիների...
Իրանական միջուկային օբյեկտներում իրավիճակը վերահսկողության տակ է
Իրանական միջուկային օբյեկտներում, որոնք վերջերս տեղի ունեցած հակամարտության ընթացքում ենթարկվել են Իսրայելի և ԱՄՆ-ի հարձակմանը, իրավիճակը վերահսկողության տակ է։ Այս մասին «ТАСС»-ի հետ զրույցում հայտնել է Եգիպտոսում Իրանի դեսպան Մոջթաբա Ֆերդոուսի Փուրը: «12-օրյա պատերազմ...

Израиль объявил президента Бразилии «персоной нон грата»
Израиль объявил президента Бразилии Луиса Инасио Лулу да Силву «персоной нон грата». Причиной является заявление президента Бразилии, в котором он обвинил Израиль в геноциде в секторе Газа. Президент Бразилии сравнил действия Израиля с действиями Адольфа Гитлера и Холок...
Навального собирались освободить?
Немецкое издание BILD сообщает, что между Москвой, Берлином и Вашингтоном существовало соглашение об обмене пленными. Примечательно, что, по данным издания, Путин хотел вернуть Вадима Красикова, освободив вместо него Алексея Навального. Красикову предъявили обвинение в...
Армению с Ираном связывают глубокие отношения: Никол Пашинян
Армению с Ираном связывают глубокие отношения.И Армения останется приверженной таким отношениям. Oб этом заявил премьер-министр Никол Пашинян на встрече с представителями армянской общины Мюнхена и прилегающих районов. «Наши отношения с Исламской Республикой Иран доволь...
Греция примет командование новой миссией ЕС в Красном море: El País
Греция примет командование новой военно-морской миссией Евросоюза в Красном море. Oб этом сообщает газета El Pas со ссылкой на источники в ЕС. Сообщается, что операцию «Аспид» возглавит греческий командующий. Ее целью является защита европейских кораблей. Оперативный шт...
«Позиции Москвы и Еревана по вопросу Украины диаметрально различны». Песков
«Позиции Москвы и Еревана по вопросу Украины диаметрально различны. «Российская Федерация продолжит настойчиво разъяснять свою правду». Об этом сообщил журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, комментируя заявление премьер-министра Никола Пашиняна о...
Америабанк присоединится к международной финансовой группе BOGG, котирующейся на Лондонской фондовой бирже
ЗАО «Америабанк»и BOGG PLC (Открытое акционерное общество «Би-О-Джи-Джи», далее «Группа») международная финансовая группа, зарегистрированная в Соединенном Королевстве пришли к соглашению о присоединении Банка к Группе в качестве полноправного самостоятельного члена. Со...
В Турции создали лазерное оружие с элементами искусственного интеллекта
Турция разработала лазерное оружие с использованием элементов искусственного интеллекта. Одним из его видов является система вооружения направленной энергии ALKA, созданная компанией Roketsan. Об этом сообщает телекомпания TRT Haber. «ALKA - инновационная система вооруж...
Россия и Азербайджан нарушили обязательства по пунктам заявления от 9 ноября, в Нагорном Карабахе нет армян: Пашинян
Цель размещения российских миротворческих войск в Нагорном Карабахе заключалась в защите армян. В этом смысле то, что в Нагорном Карабахе сегодня нет армян, премьер-министр Армении Никол Пашинян считает отвественным и российский миротворческий контингент. Oб этом на вст...
США: Выборы в Азербайджане прошли при отсутствии подлинной конкуренции
Мы разделяем наблюдения и опасения БДИПЧ по поводу того, что президентские выборы в Азербайджане 7 февраля прошли в ограничительной обстановке и при отсутствии подлинной конкуренции. Об этом говорится в заявлении миссии США в ОБСЕ. «Соединенные Штаты полностью поддержив...
Лукашенко: На границе была проведена контртеррористическая операция, пойманы диверсанты
Президент Беларуси Александр Лукашенко рассказал, что сегодня утром ему доложили об успешном проведении контртеррористической операции. «Сегодня задержали несколько диверсантов на украинской границе. С помощью дронов, по болотам некоторые из украинских граждан переполза...