Սիրիան հայտնել է իսրայելական ուժերի կողմից հրետակոծության մասին
Իսրայելական ուժերը մայիսի 19-ին հրետակոծել են Սիրիայի հարավ-արևմուտքում գտնվող Կունեյտրայի նահանգի տարածքները։ Այս մասին հաղորդում է Syria TV-ն։ Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել Կունեյտրայի հյուսիսում գտնվող Տրինջա գյուղի մոտակայքում։ Հրետակոծվել են գյո...
Թրամփը Պեկինում առաջարկել է պայքարել Միջազգային քրեական դատարանի դեմ
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը ՉԺՀ նախագահ Սի Ծինփինին առաջարկել է, որ ԱՄՆ-ը, Չինաստանը և Ռուսաստանը միավորեն ջանքերը Միջազգային քրեական դատարանի (ՄՔԴ/ՄԱԴ) դեմ պայքարում։ Այս մասին հայտնել է Financial Times թերթը՝ հղում անելով երկու առաջնորդների բանա...
Քննարկվել են Հայաստան–ԵՄ ռազմավարական գործընկերության օրակարգին առնչվող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լիտվայի ԱԳ նախարար Կեստուտիս Բուդրիսին։ ԱԽ քարտուղարը հանդիպման մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի էջում՝ ներկայացնելով մանրամասներ․ «Ողջունել եմ պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել երկու ե...
Փաշինյանը գժական չի գնում, այլ բնական գիժ է․ Քոչարյանը հեգնեց
Փաշինյանը ФСБ ի աշխատող է․ Սամվել Կարապետյանը բացահայտում արեց
Գաղտնիք ասեմ, ФСБ-ի եֆրեյտոր Փաշինյանն է, շուտով սերժանտ կդառնա, շան տեղ մի դրեք էդ լուրերին։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը՝ խոսելով իր անձնագրային գործում ФСБ-ի առկայության վերաբերյալ The Insider-ի...
Վարչապետ դառնալուց հետո ի՞նչ ժամկետներում եք պատկերացնում գերիների վերադարձը․ հարց՝ Քոչարյանին
«Ընտրություններում հաջողելուց և երկրի վարչապետի պաշտոնը ստանձնելուց հետո ի՞նչ ժամկետներում և պայմաններով եք պատկերացնում արցախահայ ռազմագերիների վերադարձը և արդյո՞ք հնարավոր է դա»,- այս մասին Շիրակի մարզի Ախուրյան համայնքում «Հայաստան» դաշինքի քարոզարշավի ժամանակ նման հ...
Հայաստանը մերժում է Նիկոլ Փաշինյանի վարած քաղաքականությունը․ Թևանյան
Հայաստանը մերժում է Նիկոլ Փաշինյանի վարած քաղաքականությունը: Այս մասին ասել է «Մայր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Անդրանիկ Թևանյանը: «Քաղաքացիների մոտ կա ակտիվության աճ: Երևանում մերժում են Նիկոլ Փաշինյանին: Նույնը նաև մարզերում է, բայց ոչ նույն ինտենսիվությամբ: «Առաջ...
«Ինձ դավադրաբար չաղացնում են, գայթակղությանը չեմ դիմանում». Փաշինյանը կտրած խնձոր, «գիլաս» կերավ
Դու ամեն բնակավայրում ունես մարդ, որին սպանել ես․ Քրիստինե Վարդանյանը՝ Փաշինյանին
«Եթե դուք չեք հասցրել նկատել, այսօր առավոտյան էլ էլի միջադեպ է գրանցվել ու այս մարդը ամեն տեղ, որտեղ գնում է մի զոհվածի հարազատ, մի անհետ կորածի հարազատ, մի գերու հարազատ իր բողոքն է արտահայտում, այսօր էլ ասել է՝ «բանի տեղ մի դրեք, թրենդ է սա արդեն դարձել», հա թրենդ ա դ...
ՀԱՊԿ-ը պաշտպանական դաշինք է, այն ոչ մեկին չի սպառնում․ Մասադիկով
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) ոչ մեկին չի սպառնում, այն նպատակ չունի հակադրվելու որևէ պետության կամ կազմակերպության։ Այս մասին հայտարարել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Թաալաթբեկ Մասադիկովը Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպութ...

Президент Южной Кореи заявил о необходимости принятия мер против военного сотрудничества КНДР и РФ
Президент Южной Кореи Юн Сок Ель, призвав к укреплению сотрудничества партий в парламенте страны, обратил особое внимание на необходимость принятия мер против военного сотрудничества КНДР и России, сообщило агентство «Ренхап». «Сотрудничество между Северной Кореей и Рос...
В Японии остановили перезапущенную АЭС из-за проблем с оборудованием
Японская компания-оператор Tohoku Electric Power сообщила, что остановила перезапущенный 29 октября второй энергоблок АЭС «Онагава» в префектуре Мияги для проведения проверки. 3 ноября на станции планировалось начать выработку электроэнергии, однако процесс не был запущ...
WP: на избирательных участках в США безопасность будут обеспечивать снайперы и дроны
Американские власти приняли решение в значительной степени усилить меры безопасности на некоторых избирательных участках страны в связи с участившимися угрозами в адрес работников избиркомов и возможными беспорядками. Об этом сообщила в воскресенье газета The Washington...
Al Jazeera: Израиль ограничивает доставку гуманитарной помощи в Газу
Всемирная продовольственная программа ООН предупреждает о надвигающемся голоде в секторе Газа, поскольку Израиль продолжает ограничивать доставку продовольствия и гуманитарных грузов в палестинский анклав. Об этом сообщил катарский телеканал Al Jazeera. По его данным, п...
Президент Грузии демонстративно не поздравила дипломатов с профессиональным днем
Президент Грузии Саломе Зурабишвили демонстративно отказалась поздравить грузинских дипломатов с профессиональным днем. Об этом глава государства написала всоцсети. «Я не поздравляю вас с Днем дипломатии! Несмотря на то, что 20 лет назад именно по моей инициативе была у...
CNN: нацгвардию США в нескольких штатах привели в состояние готовности
Национальная гвардия приведена в состояние повышенной готовности в нескольких американских штатах в связи с риском возникновения беспорядков во время проведения президентских выборов 5 ноября. Об этом сообщила телекомпания CNN. В штатах Вашингтон и Орегон совершены подж...
Замначальника тыла Росгвардии арестовали по делу о взятке
Военный суд арестовал заместителя начальника тыла Росгвардии генерал-майора Мирзу Мирзаева по делу о взятке, сообщил ТАСС со ссылкой на источник в правоохранительных органах. Других подробностей собеседник агентства не привел. О том, что против Мирзаева возбуждено уголо...
В октябре представители МККК посетили армян, содержащихся в заключении в Баку
В октябре представители МККК посетили армян, содержащихся в заключении в Баку. Об этом сообщила руководитель коммуникационных программ армянской делегации МККК Зара Аматуни. Она отметила, что в ходе личных бесед была также предоставлена возможность связаться с родственн...
Второй за три дня самолет российской авиакомпании сломался в воздухе
Самолет авиакомпании «Россия», выполнявший рейс из Санкт-Петербурга в Алматы, совершил вынужденную посадку в московском аэропорту Шереметьево из-за подозрения на протечку топлива, сообщилиТАССв пресс-службе авиаперевозчика. «Самолет был отстранен от дальнейшего полета,...
Власти Грузии отказались выполнять условие для возобновления движения в ЕС
В правящей партии Грузии «Грузинская мечта» заявили, что не будут отзывать закон «О прозрачности иностранного влияния», который стал одной из причин ухудшения отношений страны с западными партнерами и замораживание движения страны в ЕС,об этом сказал исполнительный секр...