Արաղչին հեռախոսազրույցներ է ունեցել մի շարք երկրների իր գործընկերների հետ
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին հեռախոսազրույցներ է ունեցել Եգիպտոսի և Սաուդյան Արաբիայի արտաքին գործերի նախարարների հետ։ Այս մասին հաղորդում է Tasnim գործակալությունը։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային լարվածությունը մեղմելուն ուղղված դիվանագիտական...
Նաիրի Հոխիկյանը մանրամասներ է ներկայացնում իր տան վրա հարձակումից
Լատվիայում ԱԹՍ-ների սպառնալիքի պատճառով ՆԱՏՕ-ի կործանիչները բերվել են մարտական պատրաստության
Լատվիայի Ազգային զինված ուժերը մարտական պատրաստության են բերել ՆԱՏՕ-ի բալթյան երկրների պարեկման կործանիչները՝ Ալուկսնեի շրջանում անօդաչու թռչող սարքերի (ԱԹՍ) հարձակման հայտարարված սպառնալիքից հետո: Այս մասին հաղորդում է LSM պետական հեռուստառադիոընկերությունը՝ վկայակ...
Լարսի անցակետից հետ է ուղարկվել գյուղմթերքով բեռնված 17 հայկական բեռնատար
Լարսի անցակետից հետ է ուղարկվել գյուղմթերքով բեռնված 17 հայկական բեռնատար, մթերքի մի մասը տեղավորել են սառնարաններում, մի մասն էլ շուկաներ են տարել։ Այս մասին պատմել է բեռնափոխադրող Նարեկ Յեղինյանը: Նարեկի բեռնատարում, օրինակ, 20 տոննա ելակ է եղել․ նա սառնարանում է տեղա...
«Զանգեզուրի միջանցքի» ադրբեջանական հատվածում աշխատանքներն ավարտվում են. Ուրալօղլու
Թուրքիայից հայտարարել են, թե «Զանգեզուրի միջանցքի» ադրբեջանական հատվածում աշխատանքները ավարտվում են: Այդ երկրի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուն։ Նա նշել է, որ այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» նախագծի իրականացումը շարունակվում է, և Թուրք...
Իրանը պատրաստակամություն է հայտնել վերսկսել ԵԱՏՄ-ի հետ ազատ առևտրի գոտու շուրջ աշխատանքը
Մերձավորարևելյան հակամարտության ֆոնին հարկադիր դադարից հետո Իրանը հայտարարել է Եվրասիական տնտեսական միության հետ ազատ առևտրի գոտու համաձայնագրի իրագործման աշխատանքները լիովին վերսկսելու մտադրության մասին: Այդ մասին «Ինտերֆաքս»-ի հետ հարցազրույցում հայտարարել է Եվրասիակ...
Արցախի եկեղեցիները՝ ոչնչացման սպառնալիքի տակ. Ավանեսով
Ժամանակավորապես բռնազավթված Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի Մեծ Շեն գյուղի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին գտնվում է լուրջ վտանգի և հնարավոր ոչնչացման անմիջական սպառնալիքի ներքո։ Այս մասին գրել է Արցախի մշակութային ժառանգության օմբուդսմեն, «Ազգային» պատմամշակութային ՀԿ փո...
ԵՄ ղեկավարությունն ագրեuիվորեն ձեռնամուխ է եղել ՀՀ-ից Ռուս Ուղղափառ Եկեղեցու դուրսմղմանը. ՌԴ ԱՀԾ
Եվրամիության ղեկավարությունն ագրեսիվորեն ձեռնամուխ է եղել Հայաստանից Ռուս Ուղղափառ Եկեղեցու դուրսմղմանը՝ Երևանի առջև պահանջ դնելով լիովին խզել Մոսկվայի հետ բազմադարյա կրոնահոգևոր կապերը։ Այս մասին ասվում է ՌԴ Արտաքին հետախուզության ծառայության մամուլի բյուրոյի հաղորդագր...
Երևանում հունիսի 3-6-ին առավելապես երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է, 7-8-ին՝ գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։ Այս մասինհայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանութ...

Общинные структуры Латакии призывают армян оставаться дома
В эти дни в некоторых прибрежных районах Сирии наблюдаются вооруженные столкновения, которые затрагивают и многочисленное армянское население, проживающее здесь. Об этом пишет «Аревелк». Причем в результате столкновений есть погибшие и раненые. Вчера днем столкновения д...
Трамп подписал указ о создании Стратегического резерва биткоинов
Президент США Дональд Трамп подписал указ о создании Стратегического резерва биткоинов, что знаменует существенный сдвиг в управлении криптовалютными активами федерального правительства, сообщает «Голос Америки». Придавая биткоину статус долгосрочного стратегического ак...
В Латакии и Тартусе объявлен комендантский час
Департамент общей безопасности Сирии объявил о введении комендантского часа в городах Латакия и Тартус, а также о начале масштабных прочесываний в центрах городов и близлежащих деревнях. Источник в Департаментесообщилагентству SANA: «Мы объявляем комендантский час в гор...
СМИ: И Великобритания продолжит обмен разведданными с Украиной
Источники газеты Guardian рассказали, что британские разведывательные службы продолжат делиться с Украиной собственными данными, но не смогут передавать ей данные, полученные от США. Британский разведывательный аппарат гораздо менее мощный, чем американский, но Лондон с...
Китай первым в мире применил технологию водородной энергетики в Антарктиде
Водородный топливный элемент самостоятельной разработки Китая успешно выработал электроэнергию на отечественной станции «Циньлин» в Антарктиде, что стало первым в мире применением технологий водородной энергетики в южном полярном регионе, сообщили в газете «Кэцзи Жибао»...
Дефицит торгового баланса США увеличился до рекордных показателей
Дефицит торгового баланса США резко увеличился в январе, скорее всего, из-за того, что предприятия наращивали импорт до введения пошлин, что потенциально может стать тормозом экономического роста в первом квартале. Об этом сообщило Министерство торговли в пятницу, перед...
Министр иностранных дел Китая представил отношения с Россией, ЕС и США
Внешнеполитическая миссия Китая остается неизменной. Пекин будет сотрудничать со всеми странами в целях поддержания справедливости и содействия миру и стабильности во всем мире. Как передает China Daily, об этом заявил министр иностранных дел Китая Ван И на пресс-конфер...
Представитель Трампа: Украинцы «сами довели до того», что с ними прекратился обмен разведданными
Вашингтону необходимо перезагрузить отношения с Москвой, так как политика изоляции на фоне продолжающейся войны в Украине больше не эффективна. Об этом заявил специальный представитель президента США по вопросам Украины и России Кит Келлог в ходе выступления в Совете по...
Турецкие военные самолеты нанесли удары по северу Сирии
Турецкие военные самолеты нанесли удары по многим объектам, включая сооружения, лагеря, энергетические и нефтяные месторождения, принадлежащие организации PKK/YPG на севере Сирии, сообщают турецкие СМИ. Кроме того, сообщается, что большой военный конвой турецких вооруже...
СМИ: Украина перестала получать данные от Пентагона
New York Times сообщает ряд подробностей о том, какие данные Украина перестала получать от США, какие у нее есть альтернативные источники данных и как долго это может продлиться. Полностью перестали поступать данные от Министерства обороны США, сообщил газете бывший гла...