«Հեզբոլլահ»-ը կշարունակի Իսրայելի հրետակոծությունը. Քասեմ
«Հեզբոլլահ» խմբավորման առաջնորդ Նաիմ Քասեմը հայտարարել է, որ իրենց զինյալները կշարունակեն հյուսիսային Իսրայելի հրետակոծությունը, քանի դեռ շարունակվում են հարվածները Լիբանանի տարածքին։ Al-Manar հեռուստաընկությամբ հնչեցված գրավոր հայտարարության մեջ խմբավորման ղեկավարը, ըս...
Ուկրաինա ներխուժումը Ռուսաստանի համար ռազմավարական աղետ է. Ռուբիո
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն Ներկայացուցիչների պալատում կայացած լսումների ժամանակ հայտարարել է, որ Ուկրաինա ներխուժումը Ռուսաստանի համար վերածվել է ռազմավարական աղետի, և Մոսկվան հաստատապես չի հասնի պատերազմի առաջին օրը իր առջև դրված նպատակներին: Հղում անելով Պենտագոնի...
Ողջերի դեմ կռվող ՔՊ-ն դիմել է մահացածներին․ Լուիզա Սարգսյան
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորության թեկնածու, նախկին պատգամավոր Լուիզա Սարգսյանը՝ բարձրաձայնելով ընտրցուցակում մահացած մարդու տվյալներ լինելու մասին գրում է․ «Նախկին բարքերը վերակենդանացնող և բացասական կերպով կատարելագործող դեռևս ներկաները սա էլ արեցին: Փ...
Թեհրանը մտադիր է վճար գանձել ոչ թե Հորմուզի նեղուցով անցնելու, այլ միայն այն ծառայությունների համար
Թեհրանը մտադիր է վճար գանձել ոչ թե Հորմուզի նեղուցով անցնելու, այլ միայն այն ծառայությունների համար, որոնք նեղուցում մատուցելու է նավերին։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Քազեմ Ղարիբաբադին, հաղորդում էՏԱՍՍ-ը: «Իրանը չի ձգտում վճար գանձել ան...
Վերաքննիչ դատարանը Բագրատ սրբազանի խափանման միջոցը փոխել է տնային կալանքի
Վերաքննիչ դատարանը ՝ դատավոր Վազգեն Ռշտունու նախագահութրամբ, Բագրատ Սրբազանի խափանման միջոց կալանքը փոխել է տնային կալանքի։ Դատարանը թույլատրեց, որ Բագրատ սրբազանը ինքնուրույն, առանց իրավապահների ուղեկցության, գնա Իջևան և մասնակցի ընտրությանը: Տրվեց 7 ժամ ժամանակ: Հիշեց...
Շենգավիթի համայնքային ոստիկանները շորթման և մեքենաներից գողության դեպքեր են բացահայտել
Իրավապհները մայրաքաղաքի Եղբայրության փողոցի մոտ, գողության և շորթման փորձ կատարելու կասկածանքով ձերբակալել են Արին Բերդի փողոցի բնակիչ 15-ամյա մի պատանու։ Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՆԳՆ-ից: Ըստ իրավապահների հիմնավոր տեղեկությունների՝ նա և 17-ամյա մեկ այլ պատանի, մայրաք...
Մենք՝ եվրոպացիներս, ձեռք ձեռքի տված աշխատում ենք Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանում գործող ընկերությունների հետ
Եվրոպական միությունը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Հայաստանում գործող ընկերությունների հետ աշխատում է՝ նպատակ ունենալով Հայաստանին օգնել հաղթահարելու Ռուսաստանի կողմից առկա տնտեսական ճնշումները։ Այս մասին հայտարարել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկո...
Մենք նոր էջ ենք բացում Ուկրաինա-Հունգարիա հարաբերություններում․ Սիբիհա
Ուկրաինայի արտգործնախարար Անդրեյ Սիբիհան շնորհակալություն է հայտնել ԵՄ խորհրդում Կիպրոսի նախագահությանը՝ Եվրամիությանն Ուկրաինայի անդամակցության գործընթացն առաջ տանելու համար, նաև կարևորել է Հունգարիայի դերն այդ հարցում: Այս մասին նա գրել է X սոցիալական հարթակում: Դիվան...
Սուրբ Հովհաննես Մկրտչի և Աթանագինե եպիսկոպոսի մասունքները Շողակաթի վանք տարվեց եկեղեցականների հանդիսավոր թափորով
Սուրբ Հովհաննես Մկրտչի և Աթանագինե եպիսկոպոսի մասունքները տարվել է Շողակաթի վանք: Այս մասին տեղեկացնում են Մայր Աթոռի Տեղեկատվական համակարգից: Հունիսի 4-ին Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին նշեց Սուրբ Հովհաննես Կարապետի և Սուրբ Աթանագինե եպիսկոպոսի տոնը, որը նաև Վա...

• Зеленский: Кремль издевается над попытками Запада остановить войну
В Кремле «откровенно издеваются» над попытками Запада остановить развязанную Владимиром Путиным войну против Украины. Об этом заявил президент Украины Владимир Зеленский. «Сейчас в Москве откровенно издеваются над попытками партнеров продвигать мирную повестку дня посто...
• Трамп сравнил вынесение приговора Ле Пен с разбирательствами в отношении него в США
Трамп сравнил вынесение приговора Ле Пен с разбирательствами в отношении него в США
1 Апреля, 2025
Американский президент Дональд Трамп считает, что вынесение приговора главе парламентской фракции французской партии «Национальное объединение» Марин Ле Пен очень похоже на то судебное преследование, которому сам он подвергся в США. «Это большое дело. Это очень большое...
• Иран оставляет за собой право на ответ на агрессию США или Израиля
Иран оставляет за собой право на ответ на агрессию США или Израиля
Тегеран оставляет за собой право на быстрый и жесткий ответ на любую агрессию США или Израиля против Ирана. Об этом заявил постоянный представитель исламской республики при ООН Амир Саид Иравани в направленном в понедельник письме в Совет Безопасности ООН. «Исламская Ре...
• В Израиле задержали подозреваемых в связях канцелярии Биньямина Нетаньяху и Катара
В Израиле задержали подозреваемых в связях канцелярии Биньямина Нетаньяху и Катара
Общая служба безопасности Израиля (ШАБАК) проводит расследование возможной связи между сотрудниками офиса премьер-министра Биньямина Нетаньяху и представителями Катара. В Израиле правоохранительные органы задержали двух человек для допроса по делу о возможных незаконных...
• Маск отрицает, что название ведомства DOGE связано с криптовалютой Dogecoin
Маск отрицает, что название ведомства DOGE связано с криптовалютой Dogecoin
31 Марта, 2025
Илон Маск, курирующий ведомство по повышению эффективности работы правительства США (Department of Government Efficiency, DOGE), опроверг информацию о том, что название структуры связано с криптовалютой Dogecoin, которую он неоднократно называл одной из своих любимых. «...
• Трамп не исключил возможности баллотироваться на третий срок
Трамп не исключил возможности баллотироваться на третий срок
Президент США Дональд Трамп не исключил возможности баллотироваться на третий срок на посту президента, несмотря на то, что это запрещено 22-й поправкой к Конституции страны.в эксклюзивном интервью NBC News Трамп отметил, что для этого есть методы, уточнив, что он не шу...
• Песков: Путин остается открытым к контактам с президентом США Трампом
Песков: Путин остается открытым к контактам с президентом США Трампом
Президент России Владимир Путин остается открыт к контактам с президентом США Дональдом Трампом, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости. «Президент Путин остается открытым для такого общения, и при необходимости такой разговор может в...
• Посла Швейцарии, представляющего США, вызвали в МИД Ирана после слов Трампа
Посла Швейцарии, представляющего США, вызвали в МИД Ирана после слов Трампа
Посол Швейцарии, представляющий интересы США в Тегеране, был вызван в иранский МИД после угроз президента Дональда Трампа в адрес исламской республики, послу было заявлено, что Тегеран ответит на любую угрозу со стороны США, передает иранское госагентство Tasnim. «После...
• Марин Ле Пен признали виновной по делу о парламентских ассистентах
Марин Ле Пен признали виновной по делу о парламентских ассистентах
Суд в Париже признал Марин Ле Пен и восемь депутатов от «Национального объединения» виновными по делу о парламентских ассистентах. Приговор подразумевает поражение в избирательных правах, что может помешать ей участвовать в президентских выборах в 2027 году. Ле Пен приз...
• В Украину прибыл личный духовный советник Трампа
В Украину прибыл личный духовный советник Трампа
В Украину прибыл с визитом пастор Марк Бернс, личный духовный советник президента США Дональда Трампа. Об этомсообщилглавный раввин Украины Моше Асман. По его словам, Бернс приехал в Украину по его приглашению. Моше Асман охарактеризовал Бернса как «известную в религиоз...