Հայաստանում Եվրոպական միության առաքելության դիտորդները շարունակում են շուրջօրյա պարեկությունները
Հայաստանի ողջ տարածքում ձմեռային բարդ պայմաններ են հաստատվել, որոնք ազդել են մեր թիմերի աշխատանքի վրա: Այս մասին ասված է ՀՀ-ում ԵՄ առաքելությունը նշել էX-իմիկրոբլոգում կատարած գրառման մեջ: «Չնայած եղանակային բարդ պայմաններին՝ Հայաստանում Եվրոպական միության առաքելության...
Մայր Աթոռը հրապարակել է Վեհափառ Հայրապետի գահակալության օրոք կարգալուծությունների իրական թվերը
Վերջին շրջանում անհարկի շահարկվում է Վեհափառ Հայրապետի գահակալության օրոք, այսպես կոչված «անհարկի» կարգալուծությունների հարցը, հրապարկվում են ուռճացված թվեր։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Մայր Աթոռը։ Հայտարարությունում, մասնավորապես, ասվում է. «Իրական պատկերը հետև...
ԱՄՆ-ն ողջունել է Հալեպում հայտարարված հրադադարը
Միացյալ Նահանգները ողջունել է Սիրիայի պաշտպանության նախարարության կողմից Հալեպի քրդաբնակ թաղամասերում հայտարարված հրադադարը։ Այս մասին X միկրոբլոգում գրառման մեջ հայտնել է Սիրիայում ԱՄՆ հատուկ բանագնաց Թոմ Բարաքը։ «Միացյալ Նահանգները ջերմորեն ողջունում է Հալեպի Աշրաֆիե...
Համաշխարհային պարենային ապրանքների գների ցուցանիշը 2025 թվականին միջինում 4.3 տոկոսով բարձր է եղել
Համաշխարհային պարենային ապրանքների գների ցուցանիշը 2025 թվականին միջինում 4.3 տոկոսով բարձր է եղել՝ համեմատած 2024 թվականի հետ: Հռոմ Համաշխարհային պարենային ապրանքների գնային ինդեքսը դեկտեմբեր ամսին նվազել է՝ համեմատած նախորդ ամսվա հետ, քանի որ կաթնամթերքի, մսի և բուսակ...
Հալեպում ռազմական գործողություններն ավարտվել են
ՍԱՆԱ-ի փոխանցմամբ՝ Աշրաֆիե շրջանի բնակչությունը սպասում է թաղամասերի ականազերծման ու ապահովական պայմանների հաստատմանը, որպեսզի տուն վերադառնան։ Հալեպի դպրոցներն ու համալսարանները, որոնք փակ մնացին անցնող բախումնային օրերին՝ առաջիկա օրերին նախատեսվում է վերաբացել, հայտն...
Իմնեմնիմի փոդքաստի հեղինակների գործով դատական նիստ․ Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքը երկարաձգվեց
Այսօր տեղի է ունեցել «Իմնեմնիմի» փոդքաստի հեղինակների գործով դատական նիստը: Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ ընտրված կալանքը ևս երեք ամսով երկարաձգվել է: Նարեկ Սամսոնյանի մասով դատախազը ևս միջնորդել է երկարաձգել Սամսոնյանի կալանքի ժամկետը։ Նշենք, որ «Իմնեմնիմի» փոդքաստի հեղի...
Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել քննարկում
Իրանի համար այժմյան ամենամեծ ռիսկը ոչ թե արմատական տրամադրություններով ցուցարարների գործոնն է, այլ տնտեսական վիճակը
Իրանում երեկ տեղի են ունեցել վերջին օրերի ամենաբազմամարդ ցույցերը, որոնք ուղեկցվել են նաև խժդժություններով։Այս մասին գրել է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը:«Եղել են բախումներ մի կողմից անվտանգության ուժերի, իսկ մյուսից՝ ցուցարարների մեջ ներթափանցած արմատական տրամադրություններ...
Տեսանյութ․ Հոկտեմբերի 27-ը Փաշինյանի համար էլ է «հրաշք»․ ի՞նչ էր ասել Վազգեն Սարգսյանը սպшնությունից առաջ
Առաջիկայում Ադրբեջանը փորձելու է խաղարկել «խաղաղության քարտը». ադրբեջանագետ
Հունվարի 5-ի երեկոյան Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը երեք ժամանոց հարցազրույց էր կազմակերպել տեղական լրատվամիջոցների հետ։ Սա արդեն ավանդական դարձած հարցազրույցի ձևաչափ է, որով Ադրբեջանի ղեկավարը մեկնարկում է տարին։ Հարցազրույցի շրջանակներում երևում են Ադրբեջանի նպատակներ...

Мединский сообщил о предложении Киева решить судьбу Крыма на переговорах
На переговорах в Стамбуле украинская сторона предложила включить в проект договора с Россией пункт о том, что спор о Крыме и Севастополе будет обсуждаться на двусторонних переговорах, а окончательное решение примут президенты двух стран. Как передаетИнтерфакс, об этом с...
Анвар Гаргаш: Конфликт в Украине приведет к «значительным изменениям в международном порядке»
Конфликт в Украине приведет к «значительным изменениям в международном порядке» и будет иметь «длительные» и «глубокие» последствия. Об этом в интервью CNN заявил советник президента ОАЭ Анвар Гаргаш. «Я думаю, что нам действительно нужно найти политическое решение. И о...
Премьер Чехии заразился коронавирусом
Премьер-министр Чехии Петр Фиала получил положительный результат теста на коронавирус и предстоящую неделю будет находиться дома на самоизоляции. Об этом политик сообщил во вторник на своей странице в Twitter. «Сегодня утром я получил положительный результат теста на ко...
Международное сообщество должно остановить диктатора Алиева: баскский депутат
Международное сообщество должно остановить диктатора Алиева, не допустив новой агрессии Азербайджана против Арцаха. об этом заявил баскский политик, депутат нижней палаты испанского парламента Джон Иньярриту, коснувшись сложившейся в Арцахе ситуации и враждебных действи...
В РФ запустили свой аналог Instagram
Российская версия запретной в РФ соцсети Instagram от Meta с названием «Росграм» заработала в пилотном режиме. Об этомсообщаетсяв ее канале в Telegram. Из видео видно, что дизайн приложения копирует оригинальный дизайн Instagram, но нет, например, возможности редактиров...
Киев отказывается возвращать Крым и Донбасс военным путем, заявил Мединский
Предложения Украины по системе гарантий безопасности предполагают, что они не распространяются на территорию Крыма и Донбасса, таким образом, по сути, Киев отказывается вернуть их военным путем, заявил глава российской делегации, помощник президента России Владимир Мед...
Секретарь Совета безопасности Армении посетит Брюссель и Вильнюс
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 30 марта с рабочим визитом отбудет в Брюссель, следующие два дня он будет в столице Литвы Вильнюсе. Как сообщили в офисе СБ РА, в рамках визита Григорян проведет ряд рабочих встреч.
Переговоры делегаций России и Украины в Стамбуле завершились, сообщают СМИ
Российско-украинские переговоры в Стамбуле в первый день завершились, шли около 3 часов, пишут турецкие издания. Ранее глава российской делегации Владимир Мединский сообщил, что по итогам переговоров стороны через несколько часов выступят с заявлением. Напомним, что ран...
Минобороны: Россия решила кардинально сократить боевые действия на киевском и черниговском направлениях
Минобороны России решило кардинально сократить военную активность на киевском и черниговском направлении, сообщил замминистра обороны Александр Фомин после стамбульских переговоров. Россия исходит из того, что в Киеве будут приняты решения и должны быть созданы условия...
Основные задачи спецоперации на Украине выполнены, заявил Шойгу
Основные задачи специальной военной операции на Украине в целом выполнены, это позволяет сосредоточить основные усилия на достижении главной цели освобождении Донбасса,заявилминистр обороны РФ Сергей Шойгу. «Вначале о ходе специальной военной операции российских Вооруж...