TRIPP-ի հայտարարությունը գեոպոլիտիկ խաղամոլություն է․ Արմեն Աշոտյան
TRIPP-ի մասին հրապարակված հայտարարությունը, որ Փաշինյանը փորձելու է թմբկահարել, որպես դիվանագիտական հաջողություն, իրականում աննախադեպ է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը: «Նախ, իրավական ուժ չունեցող, սակայն երկրի ճակատագիրը երկարատեւ ա...
8-ից ավելի կանչ տվող բուժառուների համար ծառայությունը վճարովի կլինի․ «Շտապօգնության» տնօրեն
Համընդհանուր ապահովագրության շրջանակում սահմանափակում է դրված: Պետության կողմից երաշխավորված անվճար հիմունքներով սպասարկվելու է մինչև 8 կանչը: 8-ից ավել կանչ տվող բուժառուների համար կանչը դառնալու է վճարովի: Կան որոշ բացառություններ՝ ցրտահարություն, դանակահարություն և ա...
Չկա հայոց բանակը, չկա ոչ մի կայունություն․ թյուրքագետ
Նայելով վերջին օրերի, ամիսների ու նույնիսկ տարիների հիմնական իրադարձություններին` մի անգամ ևս արձանագրենք ցավոտ ճշմարտությունը. շատերը ոչ միայն Հայաստանում, այլև տարածաշրջանում չեն հասկանում (կամ ընդունում), որ այս տարածքում իրական խաղաղություն կար գլխավորապես հայկական...
Ասում են՝ բենզինի համար Եռաբլուրը մոռացաք, ո՛չ, էդպես չի. զարգացած ՀՀ–ն հարգանքի տուրք է. Փաշինյան
Ես ուզում եմ բոլորիս շնորհավորել այս հանգրվանի առիթով: Երեկ տեսա, որ ասում են՝ բենզինի համար Եռաբլուրը մոռացաք, էս մոռացաք, էն մոռացաք, ոչ, այդպես չի: Զարգացած, կայուն, անվտանգ, միջազգային բարձր հեղինակություն ունեցող ՀՀ-ն ամենամեծ հարգանքի տուրքն է մեր նահատակներին: Մե...
ՀՀ-ն կտեսնենք տնտեսական հանգույց տարածաշրջանի համար․Քվին
«Սա կարևոր օր է, հաշվի առնելով, որ մենք հենց նոր ունեցանք ԱՄՆ պետքարտուղարի և արտգործնախարար Միրզոյանի հանդիպումը։ Այն առաջ մղեց նախագիծը, որի վրա մենք աշխատում էինք օգոստոսից»,- այս մասին Անվտանգության 15-րդ ֆորումի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը՝...
Նախարարաը հաստատեց, որ մոտ 20 000 դոլար պարգևավճար է ստացել․ նա դժգոհ է աշխատավարձից
ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը հաստատեց, որ նախարարներն ու նախարարությունների աշխատակիցները ստացել են պարգևավճարներ։ Այս մասին նա այսօր ասաց լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ։ «Այս պահին չեմ հիշում, թե ես ինչքան եմ ստացել, բայց այդ ինֆորմացիան գաղտնի չէ, դուք...
Իշխանությունը 2026-ին չի ստանա ժողովրդի քվեն, հիասթափությունը մեծ է․ քաղաքացի
«Ընդդիմադիր համայնքապետեր կան կալանավորված։ Ձեր կարծիքով այս ճանապարհով կհաջողվի՞ ստանալ ժողովրդի քվեն և պահել իշխանությունը»,- այս հարցն է տրվել Վայոց Ձորի բնակիչներին։ Մանրամասն՝ տեսանյութում։
Մարագոսը կարևոր ձեռքբերում է համարել նաև Հայաստանի մասնակցությունը Եվրոպական խաղաղության գործիքին
Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության ներկայությունը գետնի վրա արդեն իսկ նպաստել է խաղաղության օրակարգի առաջմղմանը՝ ապահովելով ավելի տեսանելի և կոնկրետ արդյունքներ։ Այս մասին «Հայաստանը և խաղաղությունը ռիսկերի ու հնարավորությունների խաչմերուկում» քննարկման ընթացքում հա...
Պատերազմը նոր է սկսվում, չկա խաղաղություն․ Վայոց Ձորի բնակիչ
Պատերազմը նոր է սկսվում, թուրքի հետ չկա խաղաղություն. իշխանության խոստացած խաղաղությանը չեն հավատում Եղեգնաձորում։ Մանրամասն՝ տեսանյութում։
TRIPP-ի շահագործումը մինչև ընտրություններ չի լինի․ Սարգիս Խանդանյան
TRIPP-ի շահագործումը մինչև ընտրություններ չի լինի, ասել է ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը: Նա նշել է, որ TRIPP-ի շրջանակում անվտանգային բոլոր հարցերը լուծելու են հայ իրավապահները, այլ ուժեր չեն լինելու: Հիշեցնենք,որԱրարատ Միր...

Требую в присутствии Путина заявить, что война была за Шуши — Шармазанов
О Шуши речи не было. 19-20 октября я предложил Пашиняну остановить войну, Шуши должен был остаться под контролем Армении. Но удивительно, что наши американскиеармянские коллеги отклонили мое предложение, Владимир Путин, 17 ноября 2020 года. Об этом на своей странице в F...
В парламенте Арцаха прошла встреча с представителями внепарламентских сил
Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян, при участии руководителей фракций, принял представителей внепарламентских сил, принявших участие в парламентских выборах Республики Арцах 31 марта 2020 года: «Национальное возрождение», «Поколение Неза...
Шарль Мишель поддерживает усилия премьер-министра по укреплению мира и безопасности на Южном Кавказе
Президент Европейского Совета Шарль Мишель выразил поддержку усилиям премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна, направленным на укрепление мира, стабильности и безопасности на Южном Кавказе. Օб этом Мишель написала в своем микроблоге "Twitter".«Я имел телефонн...
Никол Пашинян прибыл с двухдневным официальным визитом в Россию
Премьер-министр РА Никол Пашинян прибыл в Российскую Федерацию с двухдневным официальным визитом. В аэропорту Премьер-министра РА встретили заместитель министра иностранных дел Российской Федерации Андрей Руденко, начальник Управления государственного протокола МИД Росс...
В Армении подтверждено 14 новых случаев заражения коронавирусом. Летальных исходов нет
По состоянию на 11:00 19 апреля всего в Армении подтверждено 422 784 случая заболевания коронавирусом, из них 410 485 выздоровели, 8622 умерли.В настоящее время от коронавируса получают фактическое лечение 1995 пациентов.Օб этом сообщает министерство здравоохранения РА....
В Грузии задержали пять человек за планы присоединиться к террористам на Ближнем Востоке
Сотрудники Службы госбезопасности Грузии (СГБ) в 2021 году задержали пять человек, планировавших перебраться на Ближний Восток и примкнуть к террористам. Как передаетТАСС, об этом говорится в опубликованном в понедельник отчете о работе ведомства за 2021 год. "В 2021 го...
Гутерреш высказался в поддержку стамбульских переговоров по Украине
Генсек ООН Антониу Гутерреш в разговоре с президентом Турции Тайипом Эрдоганом выразил поддержку российско-украинским переговорам в Стамбуле.Как передает РИА новости, об этом сообщила пресс-служба ООН. "В воскресенье генеральный секретарь беседовал с президентом Турции...
Госдеп: США приветствуют шаги Армении и Азербайджана в вопросе мирных переговоров
Бюро по вопросам Европы и Евразии Госдепа США в Twitter коснулось мирных переговоров между Арменией и Азербайджаном. «Соединенные Штаты приветствуют последние заявления премьер-министра Пашиняна о мирных переговорах с Азербайджаном, недавний телефонный разговор глав МИД...
Ле Пен заявила, что Крым воссоединился с Россией по итогам референдума
Крым воссоединился с Россией в соответствии с итогами референдума, прошедшего на полуострове в марте 2014 года. Об этом заявила в понедельник кандидат в президенты Франции от «Национального объединения» Марин Ле Пен. «Крым вошел в состав России на основании итогов рефер...
Родные погибших в 44-дневной войне обратились в прокуратуру: Поводом стало «признательное» заявление Пашиняна
Группа родственников погибших в 44-дневной войне военнослужащих обратилась в генпрокуратуру Армении с сообщением о совершенном преступлении. Поводом для обращения стало заявление действующего премьер-министра Никола Пашиняна 13 апреля в НС о том, что война могла быть пр...