Fox News-ը հրապարակել է ԱՄՆ ներգաղթի և մաքսային ծառայության (ICE) վիճակագրությունը, ըստ որի՝ 2808 Հայաստանի քաղաքացիներ, որոնք կալանքի տակ չեն գտնվում, ենթակա են արտաքսման իրենց հայրենիք։
Ինչ վերաբերում է Հայաստանին հարակից երկրներին, ապա արտաքսման են ենթարկվում 709 ադրբեջանցի և 3103 Թուրքիայի քաղաքացիներ, որոնք կալանքի տակ չեն։
Ընդհանուր առմամբ, ըստ գործակալության հայտարարության, 2024 թվականի նոյեմբերի 24-ի դրությամբ ICE-ն իր կալանքի տակ ունի 1,445,549 ոչ քաղաքացի, որոնց վերաբերյալ տրվել են վերջնական արտաքսման հրամաններ:

Телеканал Fox News опубликовал статистику, полученную от Иммиграционной и таможенной полиции США (ICE), согласно которой высылке на родину подлежат 2 808 граждан Армении, не содержащихся под стражей.
Что касается соседних с Арменией стран, высылке подлежат 709 азербайджанцев и 3 103 гражданина Турции, не содержащихся под стражей.
В целом же, согласно заявлению ведомства, по состоянию на 24 ноября 2024 года в картотеке ICE, числится 1 445 549 не содержащихся под стражей неграждан США, в отношении которых вынесены окончательные постановления о высылке.