Հյուսիսային Կորեան լրացուցիչ 3000 զինծառայող...
Հյուսիսային Կորեան Հունվար և փետրվար ամիսներին մոտ լրացուցիչ 3000 զինծառայող է ուղարկել Ռուսաստան՝ որպես Ուկրաինայում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի պատերազմին աջակցելու շարունակության մաս: Այս մասին հինգշաբթի հայտնել են Հարավային Կորեայի զինվորականները իրենց վերջին գնահատման մեջ:
Հարավային Կորեայի Միացյալ շտաբի պետերը հայտարարել են, որ Հյուսիսային Կորեան նաև ավելի շատ հրթիռներ, հրետանային սարքավորումներ և զինամթերք է ուղարկում Ռուսաստանին օգնելու համար:
Ռազմական տեխնիկան, որը Հյուսիսային Կորեան ուղարկել է Ռուսաստան, ներառում է զգալի քանակությամբ փոքր հեռահարության բալիստիկ հրթիռներ, 170 միլիմետրանոց ինքնագնաց հաուբիցներ և մոտ 220 միավոր 240 միլիմետրանոց համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգեր:
Հյուսիսային Կորեան մոտ 11,000 զինծառայող է ուղարկել Ուկրաինայի դեմ պատերազմին մասնակցելու համար, ինչը երկրի առաջին մասնակցությունն է լայնամասշտաբ հակամարտությանը 1950-53 թվականների Կորեական պատերազմից ի վեր, և շտաբների ղեկավարների միացյալ կոմիտեի գնահատմամբ՝ նրանցից մոտ 4000-ը սպանվել կամ վիրավորվել են: