Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդում է Ղարաբաղում իրավիճակի սրման ընթացքում 2823 զինծառայողի զոհվելու մասին, կատարվում է 30 մարդու որոնողական աշխատանք:
«Ներկայացնում ենք Ադրբեջանի Հանրապետության Զինված ուժերի 2823 զինծառայողի լուսանկար, անուն, ազգանուն, զինվորական կոչումների և ծննդյան ամսաթվի վերաբերյալ տվյալներ, որոնք զոհվել են Հայրենական պատերազմում և հուղարկավորվել մինչև դեկտեմբերի 28-ը. կատարվում է ավելի քան 50 անձանց նույնականացում, նրանց ինքնությունը չի հաստատվել, որոնվում է ավելի քան 30 զինծառայող: Այս մասին տեղեկատվությունը պարբերաբար կտրամադրվի հասարակությանը», - հայտնում է գերատեսչության մամուլի ծառայությունը:

Минобороны Азербайджана сообщило о гибели 2823 военнослужащих в ходе эскалации в Карабахе, ведутся поиски 30 человек, пропавших без вести.
«Представляем к сведению фотографии, имена, фамилии, информацию о воинских званиях и дате рождения 2823 военнослужащих вооруженных сил Азербайджанской Республики, павших шехидами в Отечественной войне и похороненных до 28 декабря... ведутся работы по поиску свыше 30 военнослужащих, числящихся без вести пропавшими, и идентификации более 50 лиц, личности которых не установлены. Информация об этом периодически будет предоставляться общественности», - сообщает пресс-служба ведомства.