Անկախության հռչակագիրը կոնֆլիկտի և կախվածության հռչակագիր է. Փաշինյան
Հայաստանի Անկախության հռչակագրի խնդիրը և Սահմանադրության խնդիրը Հայաստանի ներքին խնդիրն է, Հայաստանը դա որևէ արտաքին ուժի հետ չի քննարկել և չի քննարկելու: Այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ զրույցում՝ անդրադառնալով նոր Սահմանադրություն ընդունելու...
Թեհրանի կոշտ ուղերձը․ հարձակումները չեն մնա անպատասխան
Իր էներգետիկ ենթակառուցվածքների վրա նոր գրոհների դեպքում Իրանը շատ ավելի հուժկու հարվածներ կհասցնի ԱՄՆ-ի, Իսրայելի և նրանց դաշնակիցների նավթագազային օբյեկտներին Մերձավոր Արևելքում: Այս մասին հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը։ «Ամերիկացի և սիոնիստ...
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի բանակցային գործընթացը՝ ԱՄՆ-ի միջնորդությամբ, դադարի մեջ է․ Պեսկով
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի բանակցային գործընթացը՝ ԱՄՆ-ի միջնորդությամբ, դադարի մեջ է,Իզվեստիա-ին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: «Երկու խմբերն աշխատում են առանձին. օրակարգերը տարբեր են։ Արտասահմանյան երկրների հետ ներդրումային-տնտեսական համագործակցու...
Խորթ մոր կողմից ծեծի ենթարկված 1 տարեկան երեխայի 4-ամյա քրոջը տեղափոխել են ՀՕՖ, ապա Արաբկիր ԲԿ
Խորթ մոր կողմից ծեծի ենթարկված 1 տարեկան երեխայի 4-ամյա քրոջը տեղափոխել են ՀՕՖ, ապա Արաբկիր ԲԿ։ Այս մասինհայտնել են ՀՕՖ-ից։ «Այս պահին երեխան Արաբկիր բժշկական կենտրոնում հետազոտություններ է անցնում։ Դեռևս դժվար է ասել` ինչքան ժամանակ այնտեղ կմնա, քանի որ զուտ հետազոտութ...
Պետությանն է վերադարձվել շուրջ 773 միլիոն դոլարի գույք և դրամական միջոց. Գլխավոր դատախազ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր Կառավարության նիստում անդրադարձել է նիստի օրակարգում ներառված՝ 417 միլիոն 659 հազար դրամ արժեքով, 7090 քմ մակերեսով անշարժ գույքը Շրջակա միջավայրի նախարարությանն ամրացնելու նախապատմությանը, ինչպես նաև 2018...
Ստեփանավան համայնքին կվերադարձվի ընդհանուր օգտագործման կանաչապատ հողատարածք
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի մարտի 13-ի վճռով բավարարել է Գլխավոր դատախազության հայցն ընդդեմ ֆիզիկական անձի, Ստեփանավան համայնքի, առևտրային բանկի և երրորդ անձ՝ Կադաստրի կոմիտեի: Դատական ակտն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, Լոռու մարզի Ստեփանավան համայնքին կվերա...
Ազգային ժողովի պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը 2026 թվականի մարտի 19-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը 2026 թվականի մարտի 19-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԺ կայքից։ «Ազգային ժողովի կանո...
Մերձավոր Արևելքում առողջապահական համակարգի դեմ բռնության մտահոգիչ օրինաչափության մասն են կազմում․ ԱՀԿ
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը հայտարարել է. Հակամարտության տարածումը խաթարել է առողջապահական ծառայությունների մատուցումը Իրանի ներսում և ամբողջ Մերձավոր Արևելքում. որոշ առողջապահական կենտրոններ ստիպված են եղել փակվել, շտապօգնության մեքենաները դժվարությ...
ԵՄ ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը Հայաստան կգա
Եվրամիության ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը մարտի 19-ին կլինի Հայաստանում: Ինչպես հաղորդում է Եվրոպական հանձնաժողովի կայքը, Մարթա Կոսը մարտի 19-ին Երևանում կհանդիպի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի, Ներքին գործերի նախարար Արփին...
Կասեցվել է «Ա․Ա․ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆ» ընկերությանը պատկանող լցակայանի բենզինի և դիզվառելիքի վաճառքը
Հայաստանի Հանրապետության շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմինը իրականացրել է վերահսկողական գործողություններ բենզինի և դիզելային վառելիքի վաճառքով զբաղվող «Ա․Ա․ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (ք․ Երևան, Թբիլիսյան խճ․ 22/15)։ Ինչպես տեղեկացնում է ՇՎՏՄ-ի տարա...

Заявление по итогам переговоров министров иностранных дел Армении и Азербайджана
19 мая министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов провели переговоры в Москве по приглашению министра иностранных дел России Сергея Лаврова. Об этом сообщили в пресс-службе МИД Армении. Арарат Мирзоян и Джейхун...
По ряду статей мирного договора удалось приблизить понимание Армении и Азербайджана к общему видению: Лавров
По мирному договору и по ряду статей удалось приблизить понимание Армении и Азербайджана к общему видению. Как об этом заявил министр иностранных дел Российской Федерации Сергей Лавров после встречи с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном и главой МИД Азе...
В Москве проходят двусторонние переговоры Мирзояна и Байрамова
Министры иностранных дел Армении и Азербайджана Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов проводят переговоры тет-а-тет в Москве. Об этом заявил глава МИД России Сергей Лавров по итогам трехсторонней встречи с коллегами. «Сейчас началась двусторонняя встреча между министрами ин...
На следующей неделе состоится встреча вице-премьеров Армении, Азербайджана и РФ
На следующей неделе состоится встреча вице-премьера Республики Армения Мгера Григоряна, заместителя председателя правительства Российской Федерации Алексея Оверчука и заместителя премьер-министра Азербайджана Шахина Мустафаева. Какоб этом заявил министр иностранных дел...
Вице-премьер и председатель Совета директоров «Газпром Армения» обсудили реформы в сфере энергетики
Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял председателя Совета директоров ЗАО «Газпром Армения» Виталия Маркелова. Как сообщили в пресс-службе кабмина Армении, Григорян заявил, что Правительство Армении высоко ценит сотрудничество с компанией и придает важность инвестици...
Президент Украины Владимир Зеленский прибыл в Саудовскую Аравию, где выступит на саммите Лиги арабских государств
Президент Украины Владимир Зеленский прибыл в Саудовскую Аравию, где выступит на саммите Лиги арабских государств. Как об этом президент Украины сообщил в своем Telegram-канале. "Прибыл в Саудовскую Аравию. Выступлю на саммите Лиги арабских государств. Встречусь с насле...
Азербайджан видит прогресс в урегулировании отношений с Арменией
Азербайджан в урегулировании отношений с Арменией видит прогресс. Oб этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в ходе трехсторонней встречи министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана в Москве. "Постконфликтное урегулирование - это п...
Песков: Рассчитываем, что и Алиев, и Пашинян будут в Москве на следующей неделе
Кремль своевременно проинформирует о возможности трехсторонних контактов лидеров России, Азербайджана и Армении. Об этом заявил в беседе с журналистами пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС. «На следующей неделе, действительно, мы будем заниматься...
Си Цзиньпин: Китай готов помочь странам Центральной Азии укрепить оборонку
Китай готов помочь странам Центральной Азии укрепить свой оборонный потенциал, заявил в пятницу председатель КНР Си Цзиньпин на саммите Китай-Центральная Азия в Сиане, сообщает РИА Новости. «Китай готов помочь странам Центральной Азии укрепить потенциал их правоохраните...
Защита просила суд рассмотреть вопрос о применении к Гаяне Акопян альтернативных аресту мер пресечения
Защита просила суд рассмотреть вопрос о применении к Гаяне Акопян альтернативных аресту мер пресечения, сообщил Рубен Меликян в своем фейсбуке. Речь, в частности, о домашнем аресте, при условии предоставления возможности посещать военный пантеон «Ераблур», запрете на о...